pałacowe wesele Asi i Radka

Autor: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Kolejny fantastyczny ślub za nami. Tym razem w uroczym pałacu pod Warszawą.

Asia i Radek zgłosili się do nas pod koniec 2008 roku. Wymarzyli sobie wesele w eleganckim dworze lub pałacu. Zaproponowałyśmy kilka ciekawych miejsc. Po krótkich poszukiwaniach zdecydowali się na klasycystyczny pałac z XIX, położony około 30 km od Centrum Warszawy. Pałac otoczony starym parkiem urzekł ich swoim pięknem, niestety, dawno nieremontowany i wpisany do rejestru zabytków stanowił prawdziwe wyzwanie dla dekoratorów. Wraz z Państwem Młodym przez kilka miesięcy opracowywaliśmy koncepcję dekoracji, która miała podkreślić charakter miejsca, dodać mu elegancji a jednocześnie ukryć jego niedoskonałości. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na obszerną dekorację tkaninową wejścia do pałacu i tarasu wraz z najbliższym otoczeniem w ogrodzie. Zależało nam również na tkaninowej dekoracji sali balowej. Niestety ściany pałacu nie pozwalały na umocowanie draperii, dlatego firma dekoratorska postawiła elegancką rampę, która również posłużyła do zawieszenia profesjonalnych świateł. Wykorzystaliśmy również kominek w sali balowej i ustawiliśmy w nim grube świece, które po zmroku dawały piękne światło. Końcowy efekt okazał się rewelacyjny. Państwo Młodzi właśnie czegoś takiego oczekiwali.

air3

Wybór miejsca wesela pociągnął za sobą styl pozostałych elementów. Zarówno ręcznie robione zaproszenia, delikatne kwiaty i wyszukane stroje Państwa Młodych, świetnie do siebie pasowały. Kolejnym istotnym motywem przewodnim była piękna koronkowa suknia Asi. Dlatego motyw koronki wystąpił zarówno w wykończeniu zaproszeń jak i w strukturze tkaniny w stroju Radka. Również kwiaty w bukiecie Panny Młodej świetnie korespondowały z hiszpańską koronką.

air2

Samo wesele z założenia miało być dobrą, niczym nieskrępowaną zabawą. Musieliśmy znaleźć złoty środek, aby elegancka sceneria pałacu nie onieśmieliła gości i nie usztywniła imprezy. Dlatego postawiliśmy na dobrą, domową kuchnię i rewelacyjny zespół. Udało się, parkiet do 4 nad ranem był pewny, a jednocześnie trwała świetna zabawa przy stołach. Goście wznosili toasty, śpiewali weselne przyśpiewki. O godzinie 22 zafundowaliśmy gościom profesjonalny pokaz fajerwerków. Przez kilka minut trwał spektakl świateł, wsparty odpowiednią muzyką w wykonaniu zespołu.

air4

Na weselu bardzo ważnymi gośćmi były również dzieci. W pałacowej oranżerii zorganizowaliśmy im pokój zabaw i przygotowaliśmy specjalne, kolorowe menu. Sprowadziliśmy dwie animatorki, które przywiozły ze sobą mnóstwo zabawek oraz przygotowały cały program animacyjny. Dzieciaczki (i ich rodzice, którzy mogli spokojnie się bawić, wiedząc, że ich pociechy są w dobrych rękach) były zachwycone i szalały do późnych godzin nocnych!

air

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *