prezenty dla gości weselnych

Na wielu forach internetowych spotkałam się z wątkami dotyczącymi prezentów dla gości weselnych. Pojawiają się pytania, co można sprezentować, kiedy, jak opakować, gdzie zakupić? Dlatego dzisiaj kilka słów o souvenirach.

Możliwości mamy wiele. Najpopularniejsze są draże weselne w eleganckich pudełeczkach bądź woreczkach przewiązanych wstążką. Oferta draży jest bardzo bogata i wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „draże weselne”, aby wyskoczyło nam wiele wyników. Zamiast draży do pudełeczek możemy również włożyć migdały (bardzo popularne na Zachodzie i w USA, gdzie opracowana została nawet symbolika dotycząca kolorów polew, ilości draży w pudełeczku itp.). Modne są też czekoladki w spersonalizowanych papierkach, ponadto na rynku jest już możliwość wyprodukowania indywidualnych czekoladek np. z datą ślubu, imionami, a nawet wizerunkiem Pary Młodej (sic!), poprzez mieszanie czekolady białej z gorzką i mleczną. Można też zamówić rzeźbione w czekoladzie figurki o dowolnym kształcie. Do pudełeczek niektórzy czasem wkładają mini cukiereczki, Raffaello, czy krówki. Modne są również figurki aniołków lub pary młodej, wykonane z gipsu, modeliny, ciasta, czy innego plastycznego materiału. Czasem figurki są bardzo humorystyczne.

Wiele osób chce jednak zaskoczyć czymś gości i sprezentować coś bardziej wyszukanego, nawiązującego do tematyki wesela. Wtedy trzeba się bardziej naszukać. Oto nasze podpowiedzi:

– pierniczki, miody w malutkich słoiczkach – to na wesele staropolskie,
– ładne świeczki (mogą być z motywem weselnym),
– ciasteczka z wróżbą,
– mini ciupaga na weselu góralskim,
– cygara na weselu kubańskim itd.
– malutki kwiatki w ładnych doniczkach albo cebulka tulipana bądź krokusa.

Oczywiście pomysłów może być bez liku. Jeśli na naszym weselu jest motyw przewodni, dopasujmy do tego prezencik. Pamiętajmy tylko, żeby souvenir był ładnie opakowany. Sama staranność prezentu już zapadnie gościom w pamięć.

souveniry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *