wesele industrialne

Dziś kolejna odsłona z tematu stylizacji ślubnych. Coś dla osób nowoczesnych, nie bojących się zaskakiwać, a czasem nawet szokować. Bowiem będzie mowa o weselach industrialnych. Czym się one charakteryzują? Przede wszystkim miejscem – nietypowym, często surowym, poprzemysłowym, w którym dominują cegły, beton, stalowe słupy, kratownice, rury itd. Mamy wiele możliwości:

stare fabryki, wytwórnie

– cegielnie, przędzalnie, spichlerze

– nowoczesne, minimalistyczne pawilony wystawowe (szkło + metal)

– forty, fortece, bunkry

– stare zajezdnie tramwajowe

– magazyny i hale np. lotnicze

– kopalnie (sic!)

– odrestaurowane lofty

– i wiele, wiele innych, w zależności od regionu

Kilka zdjęć z naszych imprez.

Miejsc industrialnych nie starajmy się na siłę zasłaniać tkaninami, kwiatami. Dekoracje powinny podkreślać surowy charakter wnętrza. Możemy zdecydować się na rozwiązania minimalistyczne, choć ostatnio modny jest też eklektyzm. Dlatego new barok połączony z czerwoną cegłą nikogo nie powinien oburzyć. Pamiętajmy również o świetle, które ukryje niedoskonałości ścian, a wyeksponuje ich niezwykłe faktury.

Decydując się na wesele industrialne, warto odrobinę nowoczesności wpleść do pozostałych elementów ślubu i wesela np.

– stroje – modne kroje sukienki i garnituru, podążające za światowymi trendami np. coraz modniejsze short dresses

– pojazd do ślubu – w klimat wpiszą się terenówki, suvy, samochody sportowe czy motory

– transport dla gości – goście będą niezwykle uradowani, jeśli wsiądą do „Ogórka” bądź Double-Deckera

– zaproszenia – zapomnijmy o kiczowatych motylkach i kwiatkach, zaproszenie może być w formie artykułu z gazety, grafiki np. w stylu Mleczki, listu gończego, instrukcji obsługi itd.itp

– muzyka – w nowoczesnych przestrzeniach świetnie spisuje się dj albo doby zespół coverowy, grający w 100% na żywo, (pamiętajmy tylko, że w starych wnętrzach czasem jest problem z prądem, którego zespół potrzebuje znacznie więcej…)

– atrakcje – pokaz teatru ognia, pokazy barmańskie flair, kuchni fusion czy sushi i wiele wiele innych.

– zdjęcia – warto aby plener pasował do reportażu, spytajcie się swojego fotografa, czy zna ciekawe miejsca np. stare kamienice, bramy, mury z graffiti, dworce kolejowe, wieżowce, lotniska itp.

Inspiracje z sieci:

Jeśli chcecie zaskoczyć gości, kochacie miasto z jego przemysłowym obliczem i nie boicie się śmiałych rozwiązań – wybierzcie styl industrialny. Wasi goście będą wspominać takie wesele latami.

update, dn. 2.11.2009

Właśnie znalezione w sieci. Cytuję „Obrączki ślubne ze szlachetnej stali i złota próby 585. Forma obrączek pozwala na złożenie ich w jedną całość!” Dla mnie idealnie pasują do industrialnego wesela.

Co o nich sądzicie? Odważylibyście się?

7 komentarzy
  1. Niby miejsc takich jest dużo, ale oprócz oczyszczalni na ternie mazowieckiego chyba reszty brak. Nie licząc warszawskich horrendalnych kwot za wynajem

  2. Naprawdę interesujący temat. Postaram się napisać coś na ten temat na swoim blogu, a tymczasem ten wypada mi tylko umieścić w ulubionych. Świetna robota. Trzymaj tak dalej! Pozdrawiam

  3. To zależy w jakim regionie. Np. na śląsku byłoby łatwiej. Ale fakt, w większości miast fajnych, zadbanych miejsc w tym stylu jest jak na lekarstwo. Albo niewiele osób wie o ich istnieniu, potrafi dotrzeć do właścicieli i przekonać ich, aby wynajęli przestrzeń na wesele.

  4. Przepiękne! W moim stylu ale tu trzeba wyszukać lokalu, w którym pasuje właśnie taki wystrój a takich nie jest zbyt wiele…
    Nowocześnie, z klasą! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *