ślub w plenerze… kolejna historia

Autor: Ania Pietruszka – Ślubna Pracownia Trójmiasto

Kolejny ślub, który był dla mnie swoistym wyzwaniem to para młodych ludzi, których marzeniem było aby Ich ślub odbył się w plenerze. Mieli załatwione już praktycznie wszystko: lokal, w którym wyprawią wesele, transport, muzyków, fotografa, kamerzystę. Nie mogli tylko uzyskać zgody aby urzędnik USC udzielił Im ślubu w plenerze. Ten „mały” problem burzył piękno tego dnia.
Zwrócili się do mnie z prośbą o pomoc, pokładając we mnie ostatnią nadzieję. Przyznam, że nie było to łatwe zadanie. Przepisy, którymi kierują się urzędnicy USC są bardzo sztywne, przewidują jedynie nieliczne wyjątki, które pozwalają na zmianę decyzji.
Wiedziałam jednak, że marzenie młodych, aby ślub odbył się w plenerze nie był podyktowany jedynie Ich „chceniem” ale miało ono medyczne podstawy. Chcąc Im pomóc przez ponad 3 miesiące z uporem prowadziłam rozmowy z urzędem, przekonując i argumentując prośbę młodych. Ostatecznie moje starania zostały uwieńczone powodzeniem.
Zostałam zobowiązana przez urzędnika do przygotowania miejsca zaślubin. Miejsce musiało być przygotowane w taki sposób, aby było ono godne zarówno godła państwowego jak i urzędnika USC. Zostałam również zobowiązana do nadzorowania przebiegu uroczystości.

gdansk-slub-plener

Pozwolę sobie również i tym razem przytoczyć część listu otrzymanego o Państwa Młodych:
„pragniemy jeszcze raz Pani podziękować za pracę i zaangażowanie włożone w nasz ślub. Jesteśmy Pani niezmiernie wdzięczni i z czystym sumieniem będziemy polecać Panią wszystkim przyszłym młodym parom!”.

Cieszę się, że konsultanci ślubni mogą przyczyniać się do spełniania marzeń młodych par. Przychodzą Im z pomocą w trudnych lub nawet wydawałoby się niemożliwych do załatwienia sprawach. Mam nadzieję, że przedstawione przykłady wpłyną na pozytywną ocenę naszej pracy i starań. Pozwolą na wzrost zaufania do ludzi, pracujących w tym wciąż jeszcze mało znanym zawodzie – konsultanta ślubnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *