weselne słodkości

Skończyły się czasy, kiedy zdani byliśmy na nudne i jednakowe torty weselne. Standardem ostatnich lat był tort kilkupiętrowy, ułożony na metalowym bądź plastikowym stelażu, wykończony bitą śmietaną. Pamiętam jak kilka lat temu, kiedy ruszała Ślubna Pracownia, przeglądałam kolorowe, wręcz cudowne torty na zagranicznych portalach. Bajkowe wykończenia, dopasowane do motywu i kolorystyki wesela. Ślinka ciekła, oczy się śmiały, niestety w Polsce nie było wielu cukierników, którzy mogliby spełnić każde marzenie naszych klientów.

Ale na szczęście to są już odlegle czasy. Spójrzcie na torty dwóch rodzimych cukierni. Podobają się Wam?

10 komentarzy
  1. Pingback: blog ślubno-weselny – Ślubna Pracownia – wesele z pomysłem » śmietanowe torty znowu w modzie

  2. a skąd są te torty żółte i biały ze wstążką? Te standardowe torty w cukierniach są bardzo oklepane…

  3. …jeśli tak, to przekaz jest jednoznaczny: ratuj się kto może! Zastanawiam się dlaczego organizacją wesel zajmują się przeważnie kobiety ? Na targach w Katowicach w Walentynki być może będę miał okazję (?) poznać dwie urocze damy ze Ślubne Pracowni, a że są specjalistkami od finansów, podpowiedzą mi jak z weselnej „opresji” nie wyjść w skarpetach.

  4. Piękne torty, aż żal kroić ! Dzielenie tortu to symbol, alegoria, brutalnego przejścia do rzeczywistości „po-weselnej”. Czyżby ten tort z „parą młodych” kreował pan, który chce Wam, kobietom, coś przekazać ? Mniej słodyczy więcej ŻYCIA ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *