jak udekorować wesele w plenerze?

Materiał przygotowany dla Magazynu Wesele (lato 2010r.)

Radzi: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Czy do dekoracji wesela w plenerze należy podejść inaczej niż do typowych dekoracji weselnych?

Ślub i wesele w plenerze pozwalają wyjść poza standardowe dekoracje ślubne i weselne. Plener daje możliwość zastosowania większych form, które świetnie wpiszą się w otwartą przestrzeń. Dlatego organizując wesele na powietrzu pomyślmy o wypożyczeniu dużych roślin doniczkowych np. bukszpanów, klombów kwiatów. Użyjmy ich zamiast typowych bukietów. Małe roślinki w ładnych doniczkach postawmy na stołach, aby nawiązały do roślinności otaczającej miejsce wesela.

Najnowsze światowe trendy kierują się również w stronę wprowadzania sztuki do dekoracji weselnych. Dlatego w ogrodzie możemy ustawić rzeźbę przedstawiającą Parę Młodą, białego konia czy inną, bardziej abstrakcyjną figurę. Najważniejsze, żeby rzeźba nie była kiczowata. Wtedy będzie hitem wesela, miejscem wokół którego zgromadzi się życie towarzyskie. Każdy gość zechce sobie przy niej zrobić zdjęcie i na pewno zapamięta takie wesele na długie lata.

To propozycja dość ekstrawagancka. A jakieś inne, bardziej klasyczne pomysły?

Organizując wesele pod chmurką wykorzystajmy powietrze. Zawieśmy w przestrzeni delikatne tkaniny. Udekorujmy nimi altankę lub ściany namiotu, rozwieśmy na linkach między drzewami. Dzięki temu uzyskamy wrażenie lekkości aranżacji, a czasem zasłonimy część ogrodu, która jest mniej elegancka, lub zmniejszymy przestrzeń, aby goście się nie rozchodzili po całym ogrodzie lub parku.

Otwarty teren warto wyeksponować i podkreślić różnorodnym światłem. Drzewa i krzewy podświetlmy od spodu kolorowymi oświetlaczami, wzdłuż alejek poustawiajmy papierowe lub szklane lampiony ze świecami bądź pochodnie (najlepiej z olejkiem przeciw komarom). Na drzewach zawieśmy latarenki lub słoiczki solarne i szklane kule z tealightami. Po zmroku stworzymy w ten sposób klimat romantycznego parku, pełnego ciekawych zakamarków. Będzie to również wspaniałe tło do zdjęć plenerowych.

W swoim portfolio macie kilka ciekawych realizacji wesel plenerowych. Każde wygląda inaczej. Skąd czerpiecie pomysły?

Na szczęście w Polsce jest wielu utalentowanych florystów i scenografów, którzy często zaskakują nas różnymi koncepcjami. Szukając inspiracji na dekorację wesela plenerowego często odwiedzamy zagraniczne blogi weselne. U nich klimat bardziej sprzyja imprezom na świeżym powietrzu. W sieci jest cała masa pięknych reportaży – istny bank pomysłów.

3 komentarzy
  1. Pingback: blog ślubno-weselny – Ślubna Pracownia – wesele z pomysłem » a czemu nie garden party?

  2. Zgadzam się jak najbardziej:) Pięknie wyglądają drzewa, na których wiszą świecące słoiczki solarne. Mam nawet takie dwa u siebie w ogrodzie…:)

  3. Szczególnie fajnym rozwiązaniem są słoiczki solarne. Ekologiczne, wielokrotnego użytku. No i nadają rewelacyjny klimat, jak wiszą na drzewie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *