zimowe wesele cz.1 – śnieg

Wprawdzie dopiero zaczęła się jesień, jednak coraz więcej osób planujących zimowe wesele szuka inspiracji. Zatem nie będziemy czekać na pierwsze płatki śniegu, tylko zaserwujemy partię mroźnych pomysłów na stylizację zimowego wesela.

Śnieg

Motyw płatków śniegu

Motyw płatków śniegu może pojawić się na torcie, na papeterii, w suwenirach, na świecach. Do dekoracji można wykorzystać sztuczny śnieg rozsypany na stołach.

Motyw kryształków lodu

Do dekoracji wykorzystajcie kryształki, imitujące sopelki lodu, salę podświetlijcie niebieskimi ledami, które dadzą efekt groty w lodowcu. Akcenty kryształków mogą pojawić się w bukiecie ślubnym, butonierkach, aż do skrajności – cały bukiet może być zrobiony z kryształków.

Motyw ośnieżonych gałęzi


Dekoracje na stolach oraz bufetach mogą być wykonane z suchych gałęzi wierzby mandżurskiej, pomalowanej na biało – jako nawiązanie do zimowej, uśpionej pod warstwą szronu i śniegu przyrody. Na gałęziach dodatkowo możecie zawiesić kryształki imitujące sople lodu, bądź „choinkowe zabawki” z papieru bądź słomy. Motyw zimowych drzew i gałęzi można również wykorzystać w papeterii, począwszy od zaproszeń, przez winietki i inne elementy wystroju stołu weselnego.

Motyw ośnieżonej szyszki

Szyszki mogą być wykorzystane jako wiodący element dekoracji florystycznych, można przymocować do nich karteczki z nazwiskami gości i ustawić jako winietki. Sam graficzny motyw szyszki można wykorzystać w papeterii, ozdobić nimi tort, krzesła itp.

Motyw gipsówki

Gipsówka swą lekką i drobną formą nawiązuje do struktury śniegu. Wykorzystanie jej w dekoracjach będzie wyraźnym, choć mniej jednoznacznym od wyżej wymienionych pomysłów nawiązaniem do pory roku.

Już za kilka dni kolejny zimowy post, a w nim pomysły na wykorzystanie zimowej gamy kolorystycznej.

Wszystkie zdjęcia są ściągnięte z Internetu.

2 komentarzy
  1. Pingback: blog ślubno-weselny – Ślubna Pracownia – wesele z pomysłem » zimowe wesele cz.2 – kolor i święta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *