chrzest Hani – organizacja z konsultantem, czemu nie?

Autor: Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia Olsztyn

Chrzest dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Dlaczego więc nie powierzyć organizacji tego wyjątkowego dnia profesjonalnemu organizatorowi?

Wbrew ogólnemu poglądowi przygotowanie chrztu stanowi również duże wyzwanie organizacyjne. Bo dlaczego nie zorganizować przyjęcia w restauracji, nie zatrudnić profesjonalnego fotografa, który uwieczni piękne chwile tego wyjątkowego dnia? Dlaczego nie sprawić, aby miejsce, w którym odbędzie się obiad wyglądało uroczo dzięki pięknej kwiatowej dekoracji, z maleńkim bukiecikiem dla małej damy lub małego gentlemana, który świetnie komponuje się na zdjęciach :)? Dlaczego nie oszczędzić sobie stresu związanego z organizacją i nie uniknąć błędów wynikających z nieznajomości rynku? W takim przypadku przyda się konsultant ślubny i choć słowo „ślubny” jest jednoznaczne, to w naszej profesji spotykamy się również z innymi wyzwaniami organizacyjnymi, takimi jak: chrzty, komunie, rocznice i inne rodzinne uroczystości…


Jednym z takich ważnych dni, które pomogliśmy zorganizować jest chrzest malutkiej Hani :).
W tym przypadku poleciliśmy miejsce, w którym odbył się obiad, pomogliśmy w załatwieniu formalności związanych z przeniesieniem chrztu z parafii do miejsca, w którym chrzest de facto się odbył, czyli Sanktuarium Maryjnym, dzięki czemu ceremonia sakramentu chrztu była doniosła i piękna.
Ważną kwestią był również wybór zaproszeń na chrzest, a także prezencików dla gości, w postaci słodkich czekoladek w satynowych woreczkach ze zdjęciem Hani i datą chrztu. Dobrze jest przecież podziękować wszystkim za przybycie :).

W przygotowaniach do chrztu na pewno należy zająć się również wyborem ubioru i to nie tylko dla maleństwa, ale także całej najbliższej rodziny: mamy, taty, siostry czy brata. I w tej kwestii służyliśmy swoim doświadczeniem, jak także przy zakupie szatki, świecy i innych pamiątkowych gadżetów przypominających ten dzień, np. przecudnej ramki na zdjęcie wraz z idealnie pasującym albumem. Bo przecież z profesjonalnym fotografem pamiątkowych fotografii będzie bez liku…:)

A zwieńczeniem pięknego dnia był uroczy, malutki torcik i fontanna czekoladowa. Oby Twoje życie Haniu również było tak słodkie jak te pyszności!

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *