czarne suknie ślubne!

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

Artykuł ekspercki napisany dla portalu PobieramySię.pl

Kto powiedział, że suknia ślubna musi być jedynie śnieżnobiała lub ewentualnie ecru? Niektórym trudno było oswoić się z tym, że modne są czarne elementy lub dodatki do sukni ślubnych. Czarny pasek, efektowne hafty czy delikatny tiul na wierzchu sukni. Czarne mogą być też buty ślubne czy bukiet Panny Młodej. Teraz projektanci poszli jeszcze dalej. Suknie ślubne są całe czarne.

Czerń jest elegancka i pasuje na każdą okazję. Mimo to sprawa czarnych sukien ślubnych wciąż jest kontrowersyjna, zapewne ze względu na to, że czerń wciąż kojarzy się tylko uroczystościami pogrzebowymi i żałobą. W naszej kulturze od zawsze wiązany ze smutkiem i powagą, w nadchodzącym sezonie będzie próbował swoich sił przed ołtarzem.

Rzadko kto wie, że na Śląsku do lat 30.tych XX wieku za mąż wychodziło się w czerni, a w Hiszpanii uważa się, że kobieta idąca do ślubu w czarnej sukni ślubnej pozostanie wierna mężowi do końca życia.

Vera Wang znana jest ze swoich skłonności do eksperymentowania. W ostatnim pokazie na wiosnę 2012 posłała na wybieg aż 9 modelek w czarnych sukniach ślubnych. Suknie projektu Wang były szykowne, zwiewne i jak najbardziej kobiece. Główną rolę grał tiul i wielowarstwowe spódnice poprzeplatane beżowymi wstawkami.

Jak Wam się podobają takie ślubne stylizacje? Trzeba przyznać, że wyglądają intrygująco. Na pewno wymagają od Panny Młodej odwagi i odporności na ewentualną krytykę. Postawiłybyście na czarną suknię? A może tylko na czarne dodatki? Czekamy na opinie!

 

4 komentarzy
  1. Z podziwem stwierdzam że sz. p. Wenc oraz sz.p. Weisse wykraczają poza okraszone banalnością standardy, wprowadzając w skostniały świat wesel powiew orzeźwiającej morskiej bryzy, pod postacią niekonwencjonalnych lecz nadal nad wyraz eleganckich rozwiązań.

  2. Ślubna Pracownia może się pochwalić odważnymi klientami, którzy wyprzedzają trendy. 🙂 My już w tamtym roku organizowaliśmy czarno białe wesele. Panna Młoda miała bardzo wyraźne, czarne dodatki – kryjące rajstopy, pasek i buty z lakierowanej skóry. Do tego biało-czarne kwiaty – anemony.

    Zdjęcia pod linkiem http://blog.slubnapracownia.pl/?p=613.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *