dzieci na weselu – dobre rady

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

W momencie tworzenia listy gości para młoda musi zmierzyć się z dylematem, czy na ich przyjęciu weselnym będą obecne dzieci czy nie. Co sprawia, że ta decyzja jest tak trudna? Między innymi to, że jest to temat niezwykle delikatny. Goście mogą czuć się urażeni, że zaprasza się ich bez dzieci i zdecydować, iż nie pojawią się w ogóle. Zawsze można też nie wspominać w zaproszeniu o dzieciach i pozostawić tę decyzję rodzicom.

Obawy, co do obecności dzieci na weselu, dotyczą między innymi tego, że dzieci po prostu mogą się nudzić, a co niektóre (czasami nawet większość) może nie dotrwać nawet do oczepin. Jedni twierdzą, że to impreza wyłącznie dla dorosłych, a po obiedzie dzieci są śpiące i nieco utrudniają zabawę rodzicom. Trzeba na nie uważać, pilnować i nie spuszczać z oczu. Może to sprawić, że rodzice nie będą mogli się beztrosko bawić.

Inne zdanie natomiast mają osoby, uważające, że wesele to święto rodzinne, a dzieci przecież do niej w pełni należą, więc dlaczego miałoby się ono odbyć bez nich? W dodatku dzieci są bardzo słodką i pocieszną częścią rodziny. Miło się na nie patrzy.

Właśnie dla tej grupy, która uważa, że dzieci są pełnoprawnymi gośćmi weselnymi, mamy kilka pomysłów na to, jak dobrze bawić się na weselu w obecności dzieci.

Sposobów na to, by zająć szybko nudzące się pociechy jest sporo. Można pomyśleć o tym już przy wyborze sali weselnej. Warto dowiedzieć się, czy dany lokal posiada specjalnie wydzielone miejsce, czy pokój dla najmłodszych biesiadników. Coraz częściej zdarza się, że sale weselne są dobrze przygotowane do przyjęcia najmłodszych. Są to kolorowo urządzone pokoje, wyposażone w dziecięce meble, zabawki czy nawet zjeżdżalnie. Zdarzają się nawet, znane z przedszkoli, leżaki, na których zmęczone tańcami i atrakcjami weselnymi dzieci mogą odpocząć. Warto również zorientować się czy lokal zatrudnia wykwalifikowaną osobę do opieki nad naszymi pociechami lub może zna i poleca odpowiednie firmy, które zajmują się tym profesjonalnie.

Obecnie istnieje dużo firm zajmujących się opieką nad dziećmi na weselach. Mamy ogromny wybór i wiele możliwości. Jedną z nich jest zatrudnienie pojedynczej osoby w charakterze „opiekunki”. Najczęściej jest to animatorka, tzn. osoba, która ma wiele pomysłów, zna mnóstwo gier i zabaw dla dzieci. Organizuje dzieciom czas, by się nie nudziły, a przy tym by pozwoliły swoim rodzicom na swobodną zabawę. Często zajęcia mają charakter edukacyjny, więc mamy pewność, że nasza pociecha jest w dobrych rękach. Podczas tych zabaw nieraz organizowane są konkursy. Zdarza się, że w programie jest przygotowanie i odegranie wcześniej zaplanowanej scenki teatralnej przed resztą gości weselnych. Dzięki temu dzieci nie są odizolowane od rodziców i pozostałych gości, mogą się nawet pochwalić nowo zdobytymi umiejętnościami.

Firmy, które profesjonalnie zaopiekują się dziećmi na weselu, zapewniają im szereg atrakcji. Najczęściej, oprócz animatora, w ofercie są atrakcje w postaci klauna, który będzie skręcał balony w najdziwniejsze kształty, maszyny do baniek mydlanych, czy fontanny czekoladowe.

Osoby zatrudniane przez tego typu firmy, posiadają pedagogiczne wykształcenie, zamiłowanie i doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Jest to zatem najlepsze z możliwych rozwiązań. Dzieci się nie nudzą i są zachwycone atrakcjami, rodzice spokojni, a Wy, jako para młoda macie satysfakcję, że zadbaliście o wszystkich waszych gości.

Jeśli dzieci jest mniej, lub nie chcecie wydawać pieniędzy na profesjonalną firmę, ale mimo wszystko chcielibyście, żeby ktoś cały czas czuwał nad bezpieczeństwem dzieci i dobrze zagospodarował ich czas, możecie poprosić kogoś z dalszej rodziny czy sąsiedztwa o pomoc.

Przy wyborze osób zajmujących się najmłodszymi gośćmi musicie wziąć pod uwagę ilość dzieci, jak i ich średni wiek. Firmy gruntownie się przygotowują i dobierają odpowiedni program gier i zabaw. Każde dziecko jest ważne!

Jak widzicie dzieci na weselu wcale nie muszą stanowić problemu, wręcz przeciwnie, mogą sprawić, że wasze przyjęcie będzie ciepłe i rodzinne w 100%.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *