bukiety z drewna balsa

Autor: Anna Boroń – Ślubna Pracownia Kraków

Ślubna Pracownia nieustanie poszukuje nowych trendów aby każde wesele stało się niepowtarzalnym wydarzeniem i aby zaspokoić różne gusta. Dzięki naszym świetnym współpracownikom wiemy co w trawie piszczy. Dziś również coś nowego – bukiety, stworzone z kwiatów powstałych z drewna balsa.

Balsa to drzewo rosnące głownie w Ameryce Południowej. Jest dwa razy lżejsze niż korek, elastyczne, sprężyste i miękkie.
To znakomity materiał do tworzenia wszelkich skomplikowanych elementów takich jak odwzorowane realistycznie kwiaty.
Na polskim rynku w ofercie znajdują się między innymi: magnolia, astry, jaskry, róże, titonia, lotos, cynia i wiele innych. To dość szeroki wybór, z których każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno kwiaty egzotyczne jaki i bardziej tradycyjne. Kwiaty te występują w wielu kolorach jednak najbardziej estetyczne i naturalne są te niebarwione, w kolorze kremowej śmietanki.

Są tanie, dużo lżejsze i jednocześnie dostępne niezależnie od sezonu. Stylistycznie, bukiety te są wprost idealne do wykorzystania na ślubach jesiennych i zimowych, zwłaszcza w stylizacjach rustykalnych, naturalistycznych i swobodnych. Świetnie prezentują się w połączeniu z żywymi ciętymi kwiatami jak i z kwiatami suszonymi czy z bawełny.

Oprócz bukietów z kwiatów balsa wykonywane są również całościowe założenia stylistyczne na śluby. Koszt takich dekoracji florystycznych, obejmujących kościół, salę, samochód i bukiety wraz z butonierkami zaczyna się już od 800 zł a efekt jest widoczny i atrakcyjny.  Koszt małego bukietu zaczyna się już od 100zł.

Zdjęcia i wykonanie bukietów: Marta Gregorska z pracowni Groszki i róże.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *