dzieci na weselu – problem czy radość? cz. 1

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz i Toruń

Artykuł ekspercki napisany dla Magazynu Wesele.

W waszej rodzinie jest dużo dzieci? Obawiacie się, że podczas waszego wesela będą się nudziły a ich rodzice zajmą się nimi zamiast zabawą? Wcale nie musi tak być! Dzieci są słodkie i inspirujące, a wasze przyjęcie może dzięki nim tylko zyskać. Nie raz maluchy potrafią zachęcić starszych do zabawy, a fotografie z udziałem uśmiechniętych szkrabów będą rozczulającą pamiątką na całe życie.

Obecność dzieci na ślubie i weselu, to nie tylko miły gest w stosunku do gości, ale również przyjemność sama w sobie. Dzieci poczują się ważniejsze, jeśli podczas uroczystości powierzycie im kilka „odpowiedzialnych” funkcji. Dziewczynki będą wniebowzięte mogąc założyć piękną sukienkę i sypać kwiatki przed parą młodą w kościele. Chłopiec dzielnie niosący obrączki, mimo delikatnej tremy, będzie dumny z dobrze wykonanego zadania. Ale nie zapomnijcie o nagrodach za takie dziecięce zaangażowanie. Przygotujcie się na to, że słodki bufet będzie oblegany przez maluchy.

Jeżeli zdecydujecie się zaprosić gości wraz z pociechami, pamiętajcie, by zapewnić im odpowiednią opiekę i atrakcje dostosowane do ich wieku oraz upodobań. Dzieci są wymagające, szybko się nudzą więc wciąż potrzebują nowych zabaw, atrakcji i bodźców. Warto pomyśleć o wynajęciu przedszkolanki, która z racji doświadczenia, wzorowo podoła temu zadaniu. Na rynku pojawiły się też specjalistyczne firmy, które w swojej ofercie proponują m.in. profesjonalną opiekę nad dziećmi podczas wesela. Malowanie buziek, wciągające gry i zabawy, wspólne prace nad plastycznym dziełem, które może być miłym prezentem dla pary młodej. To tylko kilka z wielu propozycji, które sprawiają, że dzieci chętnie oderwą się od zabawy dorosłych i spędzą czas na czymś dla nich o wiele przyjemniejszym i pożytecznym.

Obawiacie się, że dzieci mogą niechętnie uczestniczyć w zabawie z obcą opiekunką? Niesłusznie – osoby pracujące w firmach świadczących takie usługi to wykwalifikowani pedagodzy. Potrafiący momentalnie przekonać, nawet najbardziej nieśmiałego i przywiązanego do rodziców malucha, że warto oddać się zabawie z nowopoznanymi kolegami i koleżankami w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu.

cdn.

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *