dzieci na weselu – problem czy radość? cz. 2

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz i Toruń

Artykuł ekspercki napisany dla Magazynu Wesele.

cz. 1  >>

Jeśli spodziewacie się na Waszym weselu większej ilości gości z pociechami, dobrze jest zwrócić uwagę na lokal, w którym odbędzie się przyjęcie. Najlepszym, rozwiązaniem jest hotel (zmęczone dzieci mogą zostać odprowadzone do pokoi). Dobrze sprawdzi się też obiekt z dużym ogrodem wokół, z prywatnym placem zabaw, gdzie dzieci wyszaleją się na świeżym powietrzu. Jeśli sami nie chcecie zaprzątać sobie głowy szukaniem takiego lokalu, konsultant ślubny z pewnością doradzi Wam, które miejsca w Waszym mieście są najbardziej przyjazne również dzieciom.

Lokalizacje coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebie weselnym rodzicom i ich pociechom. Jednym z takich ułatwień jest tworzenie specjalnych sal zabaw, wyposażonych nie tylko w zabawki, ale będących wręcz rajem dla dzieci. Kolorowy dywan, tablice do rysowania, tunele, zjeżdżalnie, maskotki, farbki do malowania twarzy, a na ścianach ulubione postaci z bajek- to tylko kilka spośród atrakcji jakie czekają na Waszych małych gości.

Warto pamiętać, że najczęściej przy opłatach za menu weselne, za dzieci w określonej grupie wiekowej płaci się 50% mniej, a dania dla najmłodszych często są bezpłatne.

Jeśli uważacie, że Wasi goście mogliby poczuć się urażeni otrzymując zaproszenie bez dzieci nie wahajcie się. Pomysłów na organizację zajęcia maluchom na weselu jest sporo.

 

Jeden komentarz
  1. Hotel to dobre rozwiązanie dla dzieci, sale zabaw na pewno też, choć można powiedzieć, że dzieci w wieku 3-6 lat często bardziej zainteresowane są tym co dzieje się na sali weselnej niż kolejnymi zabawkami. Na weselu często mają pierwszy kontakt ze sceną, muzyką wykonywaną na żywo, ciekawią ich instrumenty – oczywiście najbardziej perkusja 🙂 oraz mnóstwo innych rzeczy, które w komponowane są we współczesne wesele. Problem pojawia się późnym wieczorem kiedy dzieci są już zmęczone i chcą iść spać. Tu zdecydowanie hotel jest rozwiązaniem idealnym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *