street art wedding, czyli ślub w stylu street art

Autor: Paulina Kostanek – Ślubna Pracownia Warszawa i Radom

Wygląd i styl ślubów oraz przyjęć weselnych na przestrzeni wieków zmieniał się. Pozostały w nim stałe elementy, jednak Pary Młode stale szukają czegoś nowego, innego, czegoś co pokaże ich osobowość w Tym Wyjątkowym Dniu. Coraz też inne pokolenia podejmują decyzję o wspólnej drodze przez życie. Dziś mamy coś dla miłośników street art, czyli będzie muraLove :).

Zaproszenia

Na pierwszy rzut oka zasługuje ślubna papeteria, czyli zaproszenia ślubne, winietki, numerki stolików czy menu weselne. To sposób na zaciekawienie gości i przedsmak nietypowego wesela.

zaproszenia1 zaproszenia2
Źródło: pinterest.com, behance.net

Dodatki

Również strój oraz dodatki Państwa Młodych mogą nawiązywać do kultury street art. Mucha, buty, spinki, a nawet suknia z motywem graffiti to ciekawe propozycje.
dodatki
Źródło: pinterest.com, luulla.com, etsy.com, awceramics.co.uk, offbeatbride.com
suknia street art
Źródło: pinterest.com

Candy bar

Słodka propozycja dla łakomczuchów w stylu street art. Smaczny, a jednocześnie niezwykle dekoracyjny kącik.
candy bar
Źródło: pinterest.com, feteshop.com, rockandrollbride.com

Dekoracje ślubne – spray w roli głównej

W dekoracjach nie powinno zabraknąć charakterystycznych elementów tego stylu – farby, napisów, kolorów. Nie ma kwiatów, które jednoznacznie odpowiadają temu nurtowi, choć niekoniecznie muszą się pojawić. Samo tło, czy miejsce przyjęcia będzie wystarczająco stylowe.
dekoracje
Źródło: pinterest.com

Graffiti w tle

Sztukę street art można wykorzystać jako tło do ślubu plenerowego, które może zostać wykonane na zamówienie Państwa Młodych. W trakcie przyjęcia świetnie będzie spełniać rolę ścianki do zdjęć – fotobudki.
tło
Źródło: pinterest.com

Jeśli jednak jest to dla Ciebie zbyt odważna propozycja, może chociaż sesja ślubna z muralem w tle? Może warto uwiecznić na własnych zdjęciach ślubnych jakieś dzieło autorstwa Banksy’ego?
sesje zdjęciowe1
Źródło: pinterest.com

Muralowy tort

Tort to dość ważna propozycja w weselnym menu. Oprócz wspaniałego smaku liczy się jego wygląd, a ten jak widać może być uwieńczeniem przyjęcia w stylu street art.

torty
Źródło: pinterest.com, artofweddingpdx.com, sugarblisscakecompany.co.uk

Zabawy z puszką

Jeśli chcesz sprawić Gościom niepowtarzalną zabawę w trakcie trwania przyjęcia, zachęcamy do wypróbowania tworzenia wspólnej muralowej pamiątki. Bez obawy, są farby, które nie ubrudzą Gościom strojów.
zabawa weselna graffiti
Źródło: pinterest.com

Ślub czy wesele w stylu street art to bardzo ciekawa i jeszcze niezbyt popularna opcja w naszym kraju. Jest to propozycja nie tylko dla osób związanych z tym środowiskiem na co dzień, ale również dla miłośników tego rodzaju sztuki.

Inspiracje z sieci
ślub street art

streeta art wesele

dekoracje wesele street art

sesja ślubna street art

sesja ślubna mural

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym Pintereście.

3 komentarzy
  1. Moim zdaniem ten typ dekoracji nie szybko się przyjmie w Polsce.
    Obecnie jednak królują trendy vintage, rustykalne – raczej stonowane, klasyczne, ale pięknie skomponowane.

    Styl street art bardziej pasuje mi do kultury amerykańskiej, u nas street art w dalszym ciągu bardziej kojarzy się z wandalizmem w postaci szpetnego grafitti, aniżeli ze sztuką.

    Pomimo tego pomysł jest bardzo ciekawy, a ten kto się odważy na jego realizacje, na pewno zostanie zapamiętany pośród gości 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *