Wesele w stylu slow

Autor: Magdalena Białek – Ślubna Pracownia Warszawa

 

Wesele w stylu slow

Słowem slow, czyli wolny określamy obecnie wiele obszarów życia. Jak, np. slow food, slow fashion czy właśnie coraz bardziej popularne slow wedding. Jest to swego rodzaju sposób życia oraz odbierania świata. Dzisiejsze życie jest pełne chaosu, gonitwy oraz notorycznego braku czasu. Dlatego tak bardzo potrzebujemy odpoczynku, zwolnienia i wprowadzenia do naszego życia produktów wartościowych, ekologicznych i dobrych dla środowiska. Zatrzymajmy się choć na chwilę i zastanówmy się co jest dla nas ważne. W poniższym artykule dowiecie się więcej na temat przyjęcia w „wolnym” stylu. Być może będziecie skłonni zorganizować właśnie taką imprezę.

Slow wedding

Źródło: Bali Event Hire

Jak wyobrażamy sobie slow wedding?

Każdy w różny sposób interpretuje otaczający świat oraz inaczej się w nim odnajduje. Co oznacza, że przyjęcie w stylu slow może być za każdym razem inne.

Nadaje to wyjątkowości oraz indywidualnego charakteru temu wydarzeniu.

Chillout na trawie, taniec na boso lub przyrządzanie potraw czy drinków własnoręcznie? Czemu nie! Wszystko można.

To, co jest najpiękniejsze w tego typu przyjęciach, to to, że nie ma żadnych zasad i nie trzeba trzymać się scenariusza. Nie musimy niczego narzucać, nigdzie się spieszyć, czy też planować z dużym wyprzedzeniem. Nie musimy organizować wszystkich tradycyjnych elementów przyjęcia, jak stroje wieczorowe, pierwszy taniec czy oczepiny. W tym dniu możemy przede wszystkim skupić się na sobie i swoich gościach.

Slow wedding Źródło: Inspired By This, Green Autumn

Na tego rodzaju przyjęciach już sama lista gości nie jest na siłę. Zapraszamy ludzi, z którymi naprawdę chcielibyśmy celebrować ten wielki dzień. Wśród, których czujemy się jak w domu i którzy zrozumieją konwencję naszego wydarzenia.

Na pewno tego typu uroczystościom sprzyja natura i miejsce z dużym ogrodem, gdzie każdy może w mniejszych lub większych grupach zająć się sobą. Skupić się na przeżywaniu oraz rozmowie z najbliższymi. Nie martwiąc się tym samym, co inni powiedzą kiedy nie wyjdą ani razu na parkiet (bo przecież, co dziwne, nie wszyscy lubią tańczyć). A Ci co uwielbiają się bawić, mogą robić to do białego rana.

Warto pomyśleć o miejscu z dala od miasta, gdzie poczujemy energię otaczającej przyrody. Nie będziemy musieli zastanawiać się nad dress codem i innymi konwenansami.

Slow wedding

Slow wedding Źródło: Karol Nycz, Rock My Wedding, Tom Plaza

Menu może być zupełnie inne niż na tradycyjnym weselu. Możemy zaserwować naszym gościom takie potrawy, które lubimy najbardziej. Nie musimy przygotowywać stołu pełnego świeżych sezonowych owoców, warzyw czy mięs i ryb od lokalnych dostawców. Możemy dać gościom wybór, aby sami sobie stworzyli kompozycje dań czy drinków. Będzie to dla Was i dla nich fantastyczna zabawa. Ważne, aby wszystko było w odpowiednich ilościach, bez późniejszego marnowania i wyrzucania. Świetnie sprawdzi się tutaj reguła mniej znaczy więcej. Skupmy się na jakości potraw, nie zaś na ilości.

Slow wedding Slow wedding Źródło: Roses and Rings, An Unblurred Lady, The Knot, Etsy

Dekoracje są jednym z najważniejszych elementów tradycyjnego wesela, dla niektórych jest to kwestia najważniejsza. Można w tym przypadku zrezygnować ze sztampowych rozwiązań i stworzyć własne dekoracje. Bliższe naturze, z materiałów ekologicznych. Warto wykorzystać otaczające przedmioty życia codziennego, takie jak np. słoiki, kosze słomkowe, wiklinowe, itp. Tego typu dekoracje są zdecydowanie tańsze, a możemy z nich skorzystać wielokrotnie. Gdy organizujemy przyjęcie w plenerze, nie trzeba wielu dekoracji, można nawet pokusić się o zrezygnowanie z dodatkowych ozdób.

Slow wedding Źródło: Fresh Ideen, The Spruce

Nie musimy całkiem oczywiście rezygnować z tradycyjnych fragmentów wesela, jak zespół czy oczepiny. Ale niech to będzie, np. element i opcja do wyboru dla wszystkich, a nie konieczność. Co do rozrywki i integracji, tutaj naszym ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

Piłkarzyki, planszówki czy jenga, to tylko niektóre z opcji do rozważenia.

Gościom, którzy chcą pokazać swoje talenty można zaproponować, np. tworzenie wspólnego obrazu czy lepienie z gliny.

Slow wedding Slow wedding Źródło: Bond Knitting, The Little Wedding Corner, Buzz Feed, Ruffled Wedding Blog

Pomysłów na slow wedding może być nieograniczona ilość. Wspaniałe jest to, że takie formy przyjęć rządzą się własnymi prawami i czasem. Nie ubieramy ich w żadne ramy. Miłość, przyjaźń i natura są na pierwszym miejscu!

A co Wy sądzicie o takim weselu? Czy chcielibyście uczestniczyć w tego rodzaju przyjęciu lub wyobrażacie sobie swoje w podobnym stylu?

Slow wedding Źródło: Casar e um Barato

Pozdrawiamy gorąco!

#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *