Dekolty

Autorzy: Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia Warmia i Mazury
Anna Pietruszka – Ślubna Pracownia Trójmiasto

Wybierając suknie ślubną należy się kierować nie tylko ogólną budową sylwetki, ale również należy określić naszą górną część sylwetki: wielkość biustu, budowę ramion oraz długość i grubość naszej szyi.
Można spotkać się z graficzną wersją prezentacji dostępnych dekoltów, jednak one nie wyjaśniają kwestii dopasowania dekoltu do naszej budowy.

rózne dekolty

Postaramy się poniżej przedstawić kilka najpopularniejszych dekoltów, dołączając krótki opis.
AMERYKAŃSKI

Niezwykle seksowny dekolt z wycięciem w kształcie litery V, odsłaniający ramiona. Optycznie wyszczupla sylwetkę i pozwala wyeksponować biust. Najodpowiedniejszy dla pań o ładnym, kształtnym biuście.

Amerykański

ŁÓDKA

Dekolt z niezbyt dużym wycięciem, przeznaczony dla pań, które nie chcą odkrywać zbytnio ciała i eksponować biustu. Zalecany dla Pań o małym biuście i drobnych ramionach. Nie wskazany dla Pań o krótkiej i masywnej szyi oraz dla tych z obfitym biustem.

ŁÓdka

HISZPAŃSKI
Zwany również „carmen”. Dekolt odsłaniający ramiona, bardzo kobiecy i romantyczny. Zalecany dla kobiet ze smukłą szyją i wyraźnie zarysowanymi, ale zgrabnymi ramionami. Nie zalecane dla Pań z szerokimi ramionami, gdyż dekolt ten jeszcze bardziej je uwydatni.

hiszpański

SERDUSZKO
Dekolt odkrywający ramiona, pięknie eksponuje wydatny biust, nadając mu ponętny wygląd, dodatkowo podkreślając talię. Nie zalecany dla Pań o niezbyt obfitym biuście i długiej szyi. Dekolt ten może być z bardzo delikatnymi ramiączkami lub całkowicie bez.

serduszko

DEKOLT PROSTY

Przeznaczony dla Pań o ładnie zarysowanej szyi i szczupłych ramionach.
Ten typ dekoltu dobrze prezentuje się na Paniach zarówno z dużym jak i z małym biustem. Może być z ramiączkami lub bez.

Prosty

DEKOLT Z PRZEŹROCZYSTĄ GÓRĄ
Głownie dedykowany dla Pań, które nie lubią zbytnio odsłaniać biustu. Taki dekolt pozwala go wyeksponować w sposób bardzo subtelny. Wspaniale prezentuje się na Paniach z dużym biustem.

Z przeźroczystą górą

KWADRATOWY

Dekolt szczególnie przeznaczony dla Pań o dużym biuście, ze względu na optyczne jego pomniejszenie. Powinny tego dekoltu unikać jednak Panie o szerokich i muskularnych ramionach.

Kwadratowy

OKRĄGŁY
Podkreśla biust i uwydatnia szyję . Najlepiej prezentuje się na Paniach o ładnej linii ramion
i smukłej szyi. Nie jest wskazany dla Pań o zbyt obfitych biustach.

okrągły

DEKOLT ZE STÓJKĄ
Część dekoltu nachodząca na szyję najczęściej uszyta jest z koronki, ale również z materiału. Dekolt ten świetnie pasuje do Pań o raczej szczupłej budowie, długich szyjach i niezbyt dużych biustach. Tak więc powinny go unikać osoby tęższe, o dużych biustach i krótkich szyjach.

Stójka

ASYMETRYCZNY
Ponieważ odkrywa całe ramię i plecy najlepiej prezentuje się na Paniach o ładnych i szczupłych ramionach, jędrnym biuście i długiej szyi. Panie z większym biustem przy zastosowaniu odpowiedniego biustonosza również mogą sobie na ten dekolt pozwolić.

Asymetria

DEKOLT „V”
Dekolt z trójkątnym wycięciem, optycznie wyszczuplający sylwetkę. Najbardziej odpowiedni dla Pań z dużym biustem i szerokimi ramionami (konieczny jest odpowiedni biustonosz). Niemniej równie dobrze prezentuje się u kobiet z mniejszymi biustem.

dekolt V

KRÓLOWEJ ANNY (portretowy)
Dekolt ładnie eksponujący biust, nadając mu ponętny wygląd. Odpowiedni dla Pań z kształtnym biustem i wyraźnie zarysowaną linią ramion. Nie zalecany dla Pań z szerokimi i obfitymi ramionami.

Królowa Anna

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z pinterest.com

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *