Deszczowe wesele – na szczęście!

Autor: Magdalena Krystek – Ślubna Pracownia – Łódź

Podobno deszcz w dniu ślubu przynosi szczęście…:)
Ale jeśli zadalibyśmy Parom szykującym się do wielkiego dnia pytanie: “Czego najbardziej obawiacie się w dniu ślubu?” – odpowiedzieliby bez większego namysłu – “deszczu”. Gdyby można było opłacić słoneczną pogodę pewnie 90% Par Młodych zdecydowałoby się na taki wydatek:)


Realizacja: Ślubna Pracownia

Nawet jeśli nie planujecie ślubu i wesela w plenerze, na pewno na kilka tygodni przed weselem nerwowo sprawdzacie prognozy pogody… Najgorsze jest to, że atrakcyjna pogodynka nie przekazuje zbyt pozytywnych wieści, więc co robić?
Po co psuć sobie humor czymś, czego i tak nie jesteście w stanie zmienić? Lepiej z uśmiechem potraktować deszcz jako kolejną rzecz, którą trzeba wziąć pod uwagę na własnym weselu. A może będzie to jedna z atrakcji:)?

PARASOLKI, PARASOLKI, DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI – śpiewa Maria Koterbska

Wesele w deszczu Źródło: weddinginclude

Zadbajcie o ogromny parasol dla Was – może być przeźroczysty, ale może też nawiązywać do kolorów wesela. Z jednej strony spełni swoją rolę i ochroni Was przed deszczem, a z drugiej strony idealnie wkomponuje się w Wasz ślub. Zakupcie też jednakowe parasolki dla gości w hurtowni. Jeżeli deszcz jednak nie spadnie – zawsze będziecie je mogli zwrócić po weselu.

KUPCIE KALOSZE…

Oglądając zdjęcia z irlandzkich ślubów słynących z deszczowej pogody coraz częściej na stopach Pani Młodej, Pana Młodego i Druhen widać kalosze. Są one bardzo wdzięcznym dodatkiem i w znacznej mierze nadają strojowi klimatycznego wyglądu. Po nałożeniu kaloszy z reguły zaczyna się świetna zabawa, a fotograf tylko czeka na spontaniczne i szalone zachowania Pary Młodej.

Wesele w deszczu Źródło: megandileenevents

ZDJĘCIA W DESZCZU SĄ ZJAWISKOWE!

Według wielu fotografów, nie ma piękniejszej scenerii dla ślubnych zdjęć, niż deszczowa aura.

Nasycenie kolorów w czasie deszczu daje o wiele piękniejsze efekty, niż przy ujęciach robionych w słońcu. Zupełnie oszałamiające rezultaty przyniesie deszczowa sesja nocą, kiedy to krople działają jak małe soczewki filtrujące promienie świateł lamp. A jeżeli traficie na burzowe błyski, wasze zdjęcia mają szansę być absolutnie unikalne!

Wesele w deszczu
Źródło: theweddingspecialistsautumnoakslubbock

DESZCZOWY MOTYW PRZEWODNI

A może zamiast zastanawiać się co będzie, gdy spadnie deszcz (planując np. ślub w październiku) uczynicie z deszczu temat przewodni?
Kolorowe kalosze, dopasowane do kreacji druhen, parasole jako element dekoracji sali…etc. Efekt może być zjawiskowy i z pewnością zrobi na Waszych gościach wrażenie. Zapamiętają Was jako Parę, “która deszczu się nie boi”, z nietuzinkowym, oryginalnym podejściem do tematu wesela.

Wesele z motywem deszczu
Źródło: mocharose

Niezależnie od pogody, pamiętajcie, że to od Waszego nastroju tak naprawdę zależy samopoczucie gości – jeśli złapie Was ulewa, obróćcie całą sytuację w żart!
Zamiast płakać przy wtórze kropli deszczu, chwytajcie za kalosze i zatańczcie pierwszy taniec pod parasolem! Poproście zespół o zagranie „Singing in the Rain”, a toast zamiast wódką wznieście deszczówką.

Nie pozwólcie, aby Wasza uroczystość była nieudana przez deszcz, lecz wykorzystajcie sytuację i sprawdźcie, żeby właśnie z tego powodu była wyjątkowa:)

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

8 Responses

  1. Deszcz jest ostatnią rzeczą, jakiej chciałabym na swoim weselu, ale jak już się niestety pojawi to też trzeba potrafić sobie z nim radzić. Warto mieć pod ręką kalosze i parasolki 🙂

  2. Ja na szczęście miałam wspaniałą pogodę na ślubie. Pecha to na pewno nie przyniosło.

  3. Wszystko w teorii brzmi dobrze i tak lekko, ale niewielu ludzi lubi deszcz i nieprzyjemne zimno, które zazwyczaj mu towarzyszy, więc myślę, że gości nie byliby zachwyceni. Mimo wszystko nie da się dokładnie przewidzieć pogody, ale przygotowanie się do ewentualnego deszczu to klucz do sukcesu 🙂

  4. Na zdjęciach wygląda to ładnie, ale obawiam się że nikt by deszczu sobie nie życzył podczas swojego wesela. No ale skoro już tak się stanie to faktycznie, nie pozostaje nic jak się cieszyć chwilą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *