Dodatki w stylizacji Pana Młodego

A co ze strojem Pana Młodego?

W dniu ślubu oboje małżonkowie są zawsze w centrum uwagi, dlatego konieczne jest dokładne podejście nie tylko do wyboru sukni dla Panny Młodej, ale także przemyślenia wszystkich dodatków stylizacji Pana Młodego.

W tym artykule zwrócimy szczególną uwagę na akcesoria, które sprawią, że Pan Młody będzie wyglądał stylowo.

Krawat


Źródło: mywedding.com; stylemepretty.com

Krawat Pana Młodego to jeden z jego najważniejszych dodatków ślubnych. Aby dobrze uzupełniał ślubną stylizację, przy wyborze krawata należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Ważne, aby był połączony z innymi elementami Waszego stroju i kreacją Panny Młodej.

Wybierając krawat, weźcie pod uwagę przede wszystkim specyfikę garnituru ślubnego: fakturę tkaniny, styl, kolory. Na przykład:
do garnituru w paski należy wybrać zwykły krawat;
✩jasny (biały, beżowy) krawat będzie pasował do czarnego garnituru i ciemnej koszuli;
✩do ciemnego garnituru i jasnej koszuli – ciemny krawat (opcja: niebieski garnitur + jasnoniebieska koszula + granatowy krawat);
✩jasny krawat w podobnym lub kontrastowym kolorze pasuje do jasnego garnituru (opcja: jasnoszary garnitur + jasnoróżowy lub jasnoniebieski krawat).

Optymalna szerokość krawata to od ośmiu do jedenastu centymetrów, w przypadku dużych mężczyzn należy wziąć krawat o szerokości od dwunastu do trzynastu centymetrów. Za optymalną długość krawata uważa się taką opcję, gdy zawiązany krawat opada tuż pod paskiem spodni i zakrywa mniej więcej połowę klamry paska.

Mucha


Źródło: weddingwire.com; weddingomania.com

Alternatywą dla klasycznego krawata jest mucha i może to być gotowa, „złożona” lub klasyczna mucha, którą trzeba zawiązać samodzielnie.
Muszka, podobnie jak zwykły krawat, może mieć dowolny kolor. Najpopularniejsze kolory zarezerwowane dla muchy to czarny, biały i bordowy. Ciekawą opcją są dwustronnie wiązane muszki – Pan Młody może wtedy zmieniać swoją stylizację w ciągu dnia.
Kolorowa mucha sprawdzi się wszędzie i dla każdego Pana Młodego – na weselu w stylu boho, rustykalnym, vintage czy retro; w plenerze i w restauracji; z marynarką, kamizelką, kolorową koszulą lub szelkami.

Poszetka | butonierka


Źródło: hertsy.com; slubnaglowie.pl

Stylowy dodatek do garnituru – butonierka i poszetka. Są używane zarówno razem, jak i osobno. Butonierka to symboliczny znak, że serce Pana Młodego jest zajęte. 
Materiał na poszetkę to naturalny jedwab, satyna lub wysokiej jakości śnieżnobiały len. Kolor poszetki i jej wzór powinny subtelnie pokrywać się z kolorem krawata, w żadnym wypadku nie powtarzając go. Butonierka i poszetka nie mogą kolidować ze sobą tonalnie z krawatem. Ponadto kompozycja butonierki musi być dopasowana do bukietu Panny Młodej.

Pasek

Źródło: conteudo.casareumbarato.com.br; ruffledblog.com

Pasek jest niezbędnym atrybutem klasycznego wizerunku garnituru ślubnego, który pełni raczej rolę dekoracyjną niż funkcjonalną. Kolor paska jest dopasowany do butów, ale jeśli spodnie są czarne, to pasek powinien być również czarny, niezależnie od koloru butów. Lepiej jest wybrać dyskretną klamrę, bez zbyt dużego połysku.

Spinki i zegarek

Źródło: hertsy.com, aureliaallenphotography.com

Spinka do krawata powinna być powiązana ze spinkami do mankietów, zegarkami, pierścionkami i innymi metalowymi częściami w ramach jednej koncepcji. Są to dodatki podkreślające status Pana Młodego, dlatego mogą być wykonane z metali szlachetnych – białego złota, srebra lub platyny oraz zawierać naturalne kamienie – diamenty, szafiry, rubiny, etc. Grawerowanie monogramem z imieniem Panny Młodej lub datą ślubu sprawi, że biżuteria będzie ekskluzywna i zainicjuje rodzinną kolekcję pamiątek.
Zegarek zdecydowanie powinien podkreślać stylistykę stroju i łączyć się z resztą elementów. Jeśli Pan Młody nie nosił zegarka przed ślubem – można wybrać modele na klasycznym skórzanym pasku. Jeśli to akcesorium jest stale pod ręką, można z kolei trochę poeksperymentować z kolorem i rozmiarem.

Łączenie wszystkiego od razu nie ma sensu. Ważne jest, aby poprawnie ocenić sytuację i nie przeciążać stylizację Pana Młodego niepotrzebnymi elementami.

Ściskamy Was!
Ślubna Pracownia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *