I Komunia Święta – majowa organizacja z konsultantem czy bez?

Autor: Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia – Warmia i Mazury

I Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka.

Przygotowanie takiej uroczystości jest wyzwaniem dla każdego z nas. Większość osób przeraża ogrom pracy, jaki ich czeka i nie mają nawet pojęcia, od czego zacząć.

Jedną z alternatyw, która ściągnie z nas natłok pracy, jest zatrudnienie konsultanta ślubnego.

Choć słowo „ślubny” jest jednoznaczne, to w naszej profesji często spotykamy się także z innymi wyzwaniami organizacyjnymi, takimi właśnie jak: chrzty, komunie, rocznice i inne rodzinne uroczystości…

Takie przyjęcie również można zorganizować samemu, oczywiście, jeśli tylko czujemy się na siłach. Zacznijmy wtedy najlepiej wcześniej, na kilka miesięcy przed uroczystością, aby nic ważnego nie umknęło naszej uwadze.

Przy planowaniu czasowym, warto również pomyśleć o samym dziecku, ponieważ bardzo istotne jest to, aby samo poczuło ten czas przygotowań, miało “chwilkę” na duchowe przemyślenia, ewentualne pytania i wątpliwości, na które trzeba odpowiedzieć jeszcze przed tym ważnym dla dziecka dniem…

Komunia - organizacja z konsultantem

My byłyśmy zachwycone różnorodnością kolorów i odejściem od schematów jaki charakteryzuje każdą Komunię Świętą;)

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przy takiej organizacji?

Najważniejszym elementem całości jest wybór odpowiedniej lokalizacji przyjęcia, a także dodatków, które ozdobią wybraną salę i nawiążą do całego klimatu uroczystości.

Komunia z konsultantem ślubnym

Po drugie – strój, dodatki i fryzura. Począwszy od doboru odpowiedniej garderoby i dodatków, które będą ze spobą idealnie pasowały, a skończywszy na fryzurze, zarówno dziewczynki, która idzie do Komunii, jak i jej mamy.

Komunia - organizacja z konsultantem ślubnym

Po trzecie – dekoracja sali. W maju jest tyle możliwości, jesli chodzi o wiosenne kwiatowe aranżacje, że nie powinno być problemu ze znalezieniem tej odpowiedniej i wymarzonej dekoracji. W przypadku tego przyjęcia, całość została zrobiona z tulipanów – ukochanych kwiatów mamy Oliwki.

Dekoracje na komunię

Elementem, na który powinno się zwrócić również uwagę, w przypadku organizacji takiego przyjęcia, jest zapewnienie gościom atrakcji. Nie musi to być kilka, niewiadomo jak drogich atrakcji, ponieważ Komunia to przyjęcie, które trwa z reguły kilka godzin. Można jedynie pomyśleć o jednej lub dwóch, które znakomicie się “wpiszą” w scenariusz przyjęcia.

Jedną z takich atrakcji, którą polecamy, jest słodki bufet zaaranżowany w kolorystyce dekoracji, który można przygotować samemu i mini fotobudkę zaaranżowaną z aparatem Fuji Instax i śmiesznymi dodatkami do sesji. A zrobione zdjęcia mogą ozdobić pamiątkowy wpis do księgi gości;)

Słodki bufet na komunii

Słodki kącik i tort na komunii

Fotobudka na komunii

I jak Wam się podobają takie aranżacje i pomysły?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

4 Responses

  1. Konsultant to świetna sprawa, jednak jeśli mamy mały budżet z pewnością sami możemy zorganizować piękne przyjęcie komunijne.

  2. A ja uważam, że wszystko zależy od tego jakim dysponujemy budżetem i jak bardzo zależy nam na dopracowanych detalach.

  3. Myślę że pierwsza komunia to takie święto które nie wymaga konsultantów, ale jeżeli ktoś nie ma czasu to jak najbardziej powinien zapewnić sobie jakąś pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *