Jaki jest sekret spektakularnego pierwszego tańca Młodej Pary?

Pierwszy taniec Nowożeńców powinien być magiczną chwilą, pełną romantyzmu, miłości, radości wyrażonej ruchem. Niestety często okazuje się wydarzeniem, które przysparza Młodej Parze wiele stresu. Czy tego chcemy czy nie – ten taniec to pewnego rodzaju wystąpienie publiczne i każdy chciałby zaprezentować profesjonalny układ taneczny, który wprawia w osłupienie zebranych gości weselnych. Czy istnieje jakiś tajemniczy sposób jak to osiągnąć? Oczywiście! Sprawdźcie sami! 

Źródło:instagram.com

 1. Przejdźmy do konkretu – sekret efektu WOW
 2. „Raz, dwa trzy, raz, dwa, trzy…” – sztywny układ czy spontaniczne szaleństwo?
 3. Na pierwszym planie oczywiście nowożeńcy, a co dookoła?
 4. Kilka praktycznych porad

 

 1. Przejdźmy do konkretu – sekret efektu WOW

Podczas każdego tańca, któremu oddajemy się z radością, umysł traci swoją zdolność kontroli, a ciałem zaczyna kierować serce.

Paulo Coelho

 

Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość.

Zła jest taka, że nie ma uniwersalnego sposobu, metody na osiągnięcie spektakularnego efektu WOW podczas pierwszego tańca.

Dobra wiadomość: choć nie ma  sposobu „dla wszystkich” , to przepis na  piękne, niepowtarzalne widowisko taneczne istnieje… ten sekret zna jednak wyłącznie PARA MŁODA. Co to oznacza? Że każda Para ma szansę wprawić w osłupienie wszystkich gości, nawet taka, która kompletnie nie radzi sobie na parkiecie. Wystarczy, że w tańcu wyrazi swoją relację.

Źródło:weselezklasa.pl

Taniec to sztuka. Będzie ona cudowna wyłącznie wtedy, gdy odzwierciedli wasze emocje, charaktery, wasze upodobania i miłość. Dlatego też odkryjcie jaka muzyka gra w waszych duszach i pobudza wasze ciała do ruchu. To klucz do osiągnięcia sukcesu na parkiecie: skupcie się na sobie, uśmiechajcie się i dajcie się ponieść muzyce.

 

 1. „Raz, dwa trzy, raz, dwa, trzy…” – sztywny układ czy spontaniczne szaleństwo?

Jako Młoda Para musicie uświadomić sobie ważną rzecz: to jest WASZ taniec i to WY musicie się w nim dobrze czuć. Aby to osiągnąć należy dobrać odpowiednią choreografię do predyspozycji, temperamentu, doświadczenia na parkiecie.

Jeśli lubicie jasne zasady, przewidywalność i bezpieczeństwo, niezbyt dobrze czujecie rytm i nie potraficie improwizować – polecamy skorzystać z lekcji nauki tańca i rad profesjonalistów. Nie warto decydować się na skomplikowaną choreografię z wieloma wariacjami, trudnymi  podnoszeniami, gdy wiecie, że macie problemy z płynnością ruchu, zapamiętywaniem kolejności kroków i kondycją.

Źródło:junebugweddings.com

Źródło:junebugweddings.com

Prosty układ, ale wypełniony uśmiechem, lekkością, radością będzie kluczem do sukcesu. Dodajcie do tego uczucie między Wami, spojrzenie w oczy i uwierzcie – goście będą pod większym wrażeniem niż gdyby partnerka miała zrobić szpagat na środku sali! Prawda jest taka, że zbyt ambitna choreografia, której nowożeńcy nie potrafią podołać– będzie wyglądała na parkiecie sztucznie i męcząco. Nie tylko dla młodych, ale także dla gości.

Jeśli natomiast przetańczyliście ze sobą niejedną noc, czujecie dobrze muzykę oraz rytm, macie predyspozycje taneczne możecie pozwolić sobie na przygotowanie profesjonalnego pokazu tanecznego lub zaszaleć: niczego nie planować i postawić na spontaniczność!

 

 1. Na pierwszym planie oczywiście młodzi, a co z tłem?

Pierwszy taniec jest niczym spektakl w teatrze. Młoda Para to pierwszoplanowi aktorzy, absolutnie najważniejsi, ale nie można pominąć otoczenia, które dopełnia widowiska. Wybór utworu muzycznego  należy do nowożeńców, możecie się kierować uczuciami, wspomnieniami, gustem, ale z pewności musicie ten utwór zwyczajnie  lubić.

Jak stworzyć klimat na parkiecie?

Światło.

Przygaszone oświetlenie kreuje atmosferę intymności. Jeśli zdecydujecie się ten klimat – poinformujecie o tym fotografa i kamerzystę, aby mógł odpowiednio się przygotować technicznie. Warto także pomyśleć o zmianie kolorystyki światła na ten moment – pasującej do całej atmosfery wesela i wystroju. Dookoła stojący goście mogą trzymać świece lub sztuczne ognie.

Źródło:weddingforward.com

Źródło:weddingforward.com

Ciężki dym.

Stwarza on oniryczny klimat i przenosi wszystkich do krainy marzeń. Pasuje do romantycznych, spokojnych utworów. Dopilnujcie jednak, żeby wytwornica dymu była dobrej jakości – to zagwarantuje prawdziwy spacer w gęstych chmurach. Zła maszyna może popsuć spektakularny efekt – dym powinien być bezzapachowy, gęsty i utrzymywać się przy parkiecie. Na ten moment warto także zamknąć okna w pomieszczeniu i wyłączyć klimatyzację, aby nie rozpraszać „chmury”

Źródło:lookslikefilm.com

Konfetti lub bańki mydlane.

Konfetti wystrzelone na koniec tańca zawsze jest zachwycające . Dodatkowo pozwoli fotografowi zrobić unikatowe ujęcia młodej pary w deszczu opadających błyskotek. Bańki mydlane mogą natomiast stanowić dopełnienie podczas całego tańca. Wyglądają one pięknie jednak istnieje kilka minusów – bezpośrednio opadające bańki na młodych mogą zostawić widoczne ślady na garniturze, popsuć fryzurę pani młodej, ponadto zbyt duże natężenie baniek sprawi, że parkiet stanie się śliski. Gdy mimo tego zdecydujecie na nie, radzimy postawić na wytwornicę niż angażować gości – niech lepiej swoją uwagę skierują na piękną młodą parę.

Źródło: lapisdenoiva.com  

 1. Nie zapomnijcie! – praktyczne porady
 • Najpóźniej zacznijcie przygotowania 3 miesiące przed weselem.
 • Dobry układ taneczny nie powinien trwać dłużej niż 2 minuty
 • Podczas prób układu warto tańczyć w sukience podobnej krojem i długością do sukni ślubnej oraz dobrać wygodne buty (zwróćcie uwagę na wysokość obcasa, warto rozważyć profesjonalne buty taneczne)
 • Zorganizujcie próbę generalną na sali weselnej – dzięki temu oswoicie się z przestrzenią jaką możecie wykorzystać, przetestujecie parkiet, wyobraźcie sobie stojących dookoła gości.

 

Pierwszy taniec młodej pary jest zaproszeniem wszystkich gości do zabawy, więc dołóżcie starań by  był on czarującym rozpoczęciem weselnej nocy!

Źródło: stylemepretty.com 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

 1. Taniec nowożeńców to wielowiekowa tradycja, która sięga naszych czasów. Współcześni nowożeńcy również przygotowują numer taneczny dla siebie i swoich gości, uczą się go przed uroczystością, aby później w całej okazałości pojawiać się przed sobą i przed gośćmi. I choć teraz widzimy zupełnie inne święto, które było wcześniej, a które zaaranżowali nasi przodkowie, jedno jest niezmienne! To było, jest i będzie: wesele, pierwszy taniec, fascynująca muzyka. To zawsze ogromna ilość pozytywnych, żywych i prawdziwych emocji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *