Jeden z najpopularniejszych bajkowych motywów przewodnich wesela – „Alicja w Krainie Czarów”

Autor: Magdalena Krystek – Ślubna Pracownia – Łódź

Rozwiązaniem naszej wczorajszej zagadki zdjęciowej na FB jest oczywiście bajka pt. „Alicja w Krainie Czarów”;)

Gdyby wymienić najpopularniejsze bajkowe motywy przewodnie wesel, „Alicja w Krainie Czarów” z pewnością znalazłaby się w pierwszej trójce. Film Burtona dosłownie zaczarował ludzi na całym świecie. Co takiego Alicja ma w sobie, że inspiruje nas do tworzenia przyjęć w tym klimacie? Czy to puszysty biały króliczek? Czy to marzycielski kontekst, dzięki któremu możemy, jak Alicja przenieść się do tajemniczego świata fantazji i oderwać się od codzienności?
A Wy? Co powiecie na wesele jak z bajki? Poniżej przedstawiamy Wam garść inspiracji.

Kraina Czarów jest tak pokręcona i absurdalna, że właściwie wszystko do niej pasuje 😉

MIEJSCE

Najlepszym miejscem na przyjęcie niczym z bajki jest plener (w końcu Kapelusznik urzędował w lesie, a nie pod dachem). Z różnych przyczyn czasami jest to niemożliwe (np. zimą), dlatego też ważny jest wybór odpowiedniego lokalu. Lokal, w którym znajduje się żyrandol z naszego zdjęcia na FB jest jednym z takich miejsc.
miejsce-alicja-w-krainie-czarów
DEKORACJE

Podstawą dekoracji mogą być zwykłe meble (masywne drewniane, metalowe ogrodowe pomalowane na biało czy też kwieciste z lat 80).
To detale tworzą tu całą atmosferę.

W dekoracjach powinny znaleźć się motywy zegara, luster, kluczy, szachów, kart, cylindra Kapelusznika. Nie może zabraknąć tak ważnych elementów, jak postać białego królika czy samego Kapelusznika. Inspiracją do aranżacji może stać się stół ze słynnej herbatki u Kapelusznika.

alicja-w-krainie-czarów

Stoły warto udekorować piękną, porcelanową zastawą i kwiatami. Nie może zabraknąć tu kolorowych filiżanek i imbryków. Filiżanki ustawione jedna na drugiej, można wykorzystać do wyeksponowania świeżych kwiatów. Warto pamiętać o egzemplarzu książki Alicja w Krainie Czarów. Możemy też zaaranżować dodatkową komodę, toaletkę czy konsolę. W kolorystyce powinny dominować żywe, wesołe kolory lub pastele i dużo zieleni.

alicja-w-krainie-czarów 2

Chcąc zaskoczyć jeszcze bardziej naszych gości możemy pokusić się o tajemnicze drzwi, które zaprowadzą nas do Krainy Czarów.

drzwi-alicja-w-krainie-czarów
Aranżując strefę chillout możemy wykorzystać pufy, krzesła, stoły w różnych rozmiarach i kolorach. Im więcej szaleństwa tym lepiej!

Jeszcze większe pole do popisu mamy przy wyborze winietek – możemy powiązać je z zaproszeniem np. wysyłając gościom zaproszenie – kłódkę, jako winietkę możemy zastosować klucz do niej z imieniem i nazwiskiem. Możliwości są nieograniczone!

winietki-chillout-alicja-w-krainie-czarów

SŁODKI BUFET

Wśród deserów warto podać babeczki, muffinki z charakterystycznymi dla Alicji etykietkami „Zjedz mnie” i lemoniadą z napisem „Wypij mnie”. Dla podkreślenia magicznego świata Alicji można na kolorowych wstążkach podwiesić filiżanki.

candy-bar-alicja-w-krainie-czarów

Tort – krzywy, zbudowany z piętrzących się filiżanek lub klasyczny, nie mniej jednak nawiązujący do magicznego świata.

torty-alicja-w-krainie-czarów

STYLIZACJA PARY MŁODEJ

Panna Młoda, jako Alicja to lekka, zwiewna stylizacja. Mało która Panna Młoda decyduje się na oryginalny strój Alicji, ale często w takich stroju występują druhny. Można pokusić się o długą suknie ślubną, ale idealna będzie krótka. Buty – rodem z epoki wiktoriańskiej.

Ta stylizacja ślubna powinna mieć w sobie dużo dziewczęcości, więc fryzura ślubna to, albo lekkie upięcie, albo włosy rozpuszczone. Makijaż niewidoczny, świeży.

panna-młoda-alicja-w-krainie-czarów

Panna Młoda może wystąpić w biżuterii nawiązującej do czarodziejskiej krainy – na szyi wisiorek z małą buteleczką, kolczyki w kształcie kluczyków.

Pan Młody to ubrany, albo w ciemny garnitur ślubny, koniecznie z zegarkiem na łańcuszku i szelkami, albo klasyka gatunku wzorem Kapelusznika – frak ślubny, kamizelka, kapelusz i wielka mucha.

pan-młody-alicja-w-krainie-czarów

ZAPROSZENIA

Planując przyjęcie w stylu Alicji wprowadźmy gości w ten tajemniczy świat już na samym początku, kiedy to wybieramy zaproszenia. Mogą to być zaproszenia w formie kart do gry, czy też miniaturowe zwoje zapakowane w pudełeczko z trawą. Doskonałym pomysłem będzie zaprojektowanie zaproszeń w postaci torebek (kartoników) z herbatą, nawiązujących do herbatki u Kapelusznika.

zaproszenia-alicja-w-krainie-czarów

Zorganizowanie tak wyjątkowego ślubu i wesela wymaga nie tylko kreatywności, ale także pracowitości i dużej ilości czasu. Dlatego już na początku warto zaplanować wszystkie działania i realnie ocenić, czy jesteśmy w stanie to zrobić. Zawsze warto zapytać o pomoc ekspertów w dziedzinie organizacji ślubów
Jedno z naszych wesel z motywem „Alicji w Krainie Czarów” możecie zobaczyć pod linkiem: „Multikulturowe wesele Monici i Maćka„.

Warto chociaż na chwilę przenieść się do świata fantazji by zaskoczyć rodzinę, przyjaciół i samych siebie. Alicja w Krainie Czarów jest tak inspirująca i kreatywna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie…

Źródło:

http://theeverylastdetail.com
http://somethingborrowedpdx.com
http://mytrueblu.com 
http://www.aliceinweddingland.co.uk 
http://whimsicalwonderlandweddings.com
https://www.etsy.com
http://www.mazelmoments.com
http://metrocafe.pl
http://quadrille.pl
http://zszywka.pl/
https://pl.pinterest.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Takie stylizacje są rewelacyjne, chciałabym chociaż raz być na takim weselu. Niestety Polskie realia są troszkę inne, nikogo nie stać na takie dekoracje. Niemniej projekt bardzo ciekawy, goście na pewno bawią się świetnie.

  2. Bardzo ciekawy i oryginalny pomysł. Podoba mi się to że obecnie zwraca się coraz większą uwagę na to, aby dopasować wesele i ślub do swoich indywidualnych potrzeb i upodobań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *