Kameralne przyjęcie – czyli o tym, czy rozmiar ma znaczenie?

KAMERALNE PRZYJĘCIE – CZYLI O TYM CZY ROZMIAR MA ZNACZENIE?

Fot. Here Comes The Guide

Od jakiej liczby gości zaczyna się małe wesele?

Dla jednych 30-40 osób, dla innych 60… Może się okazać, iż „bogaty” obiad z czterech dań dla 40 osób jest lepszy niż minimalistyczne menu dla 100 gości. Uroczystość w gronie najbliższych może nam dostarczyć więcej wrażeń niż splendor towarzyszący dużym weselom.
To także alternatywa dla tych, którzy na jedną noc nie chcą wydać dużych pieniędzy, albo chcą wydać dużo, ale na naprawdę ciekawe atrakcje, np. wspólny zagraniczny wyjazd, suknię ślubną od projektanta, etc.

Kameralne uroczystości mają swoje zalety, a My dziś Wam o nich opowiemy. Mamy nadzieję, że rozwieją one Wasze wątpliwości oraz ułatwią podjęcie decyzji, jaki rodzaj przyjęcia jest bliższy Waszemu sercu!

Jakość, a nie ilość!

Organizacja kameralnego przyjęcia to idealne rozwiązanie dla osób, dla których ważniejsza jest jakość, a nie ilość; ale mających ograniczony budżet.
Przy niewielkiej liczbie gości, elementy luksusowe stają się dla Was bardziej dostępne – topowa restauracja, wykwintne menu, pudełka najlepszej czekolady zamiast jednej trufli, do tego najlepszy szampan zamiast win musujących.

Brzmi zachęcająco?

Moglibyście o tym tylko pomarzyć, mając ograniczony budżet i listę 100 osób do zaproszenia.

Fot. Wedding Forward, Style Me Pretty,

Liczba gości na weselu nie jest miarą szczęścia Młodej Pary

Mała liczba gości oznacza, że macie czas na rozmowę z każdym z nich. Możecie usadzić ich  przy jednym dużym stole, przez co uroczystość nabierze kameralnego i rodzinnego charakteru.
Mniejsze uroczystości tworzą bardziej radosną, szczerą atmosferę. Niejednokrotnie bliższe relacje mamy z sąsiadem poznanym rok temu niż z zastępami kuzynów, z którymi szaleliśmy na weselnych parkietach w latach dziewięćdziesiątych.

Możecie jednak spotkać się z wielkim protestem ze strony Waszych rodzin, kiedy okroicie listę gości weselnych do Waszego wcześniej ustalonego minimum. Wiele osób może poczuć się urażonych. Nie ma łatwego sposobu, by poradzić sobie z wyrzutami innych osób. Trzeba więc być całkowicie szczerym i wyjaśnić, że zależy Wam na kameralnym przyjęciu.

Fot. Wedding Spot, Martha Stewart Weddings

Jeśli macie problemy z decyzją kogo zaprosić a kogo nie, możecie posłużyć się przykładowym kluczem:

Fot. Bride Book

Miejsce inne niż wszystkie

Planując wesele dla małej liczby gości, powinniście zastanowić się, czy całkowicie nie zrezygnować z interesowania się ofertami domów weselnych, które są często oblegane i rezerwowane z kilkuletnim wyprzedzeniem. Coraz więcej restauracji wprowadza do swojej oferty kameralne przyjęcia weselne, ponieważ są one coraz chętniej wybierane przez Młode Pary.
Decydując się na restaurację, będziecie mogli nie tylko zaoszczędzić, ale również cieszyć się salą dostosowaną wielkością do ilości gości. Niezłym pomysłem jest też organizacja przyjęcia weselnego w plenerze, zwłaszcza, jeśli macie do dyspozycji miejsce, którego nie trzeba wynajmować. Jest tak wiele możliwości lokalizacji przyjęcia weselnego, gdy ktoś nie stara się pomieścić setki osób. Są wyjątkowe restauracje, rustykalne rancza, stare winiarnie,  eleganckie sale z przepięknym widokiem i wiele innych….

Fot. Sweet Wedding, Zank You, Junebug Weddings, Season Love

Możecie również pokusić się o organizację przyjęcia za granicą, np. malownicza, rozgrzana słońcem wyspa na południu Włoch, Chorwacji czy Grecji  będzie doskonałym tłem dla każdego zawieranego małżeństwa.

Fot. Wedding In Cro

Aspekt finansowy

Mniejsze wesele to większa oszczędność. Jeśli nie zależy Wam na wielkiej, hucznej imprezie, wesele nie będzie tak dużym obciążeniem finansowym. Oczywiście w tworzeniu wesela nie chodzi o to, aby oszczędzać na swoich gościach. Jednak warto przemyśleć, czy jeśli zaproszonych osób będzie mniej, to czy nie wyjdzie im to na dobre? W takim wypadku możecie  poświęcić większą sumę na stworzenie niezapomnianego klimatu uroczystości.
Goście na pewno docenią rozbudowane menu, pięknie udekorowaną salę lub oryginalne prezenty dla gości. Zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na rzeczy, z których musielibyście zrezygnować przy organizacji dużego wesela.

Fot. Bauaban, Nad Jeziorem

Kameralnie nie oznacza nudno

Kto powiedział, że kameralne wesele to obiad, po którym wszyscy rozchodzą się do domów? Oprawa muzyczna klasycznego wesela wiąże się z dużymi kosztami, szczególnie jeżeli jesteście zwolennikami muzyki granej na żywo. W przypadku kameralnego przyjęcia możecie zaprosić na kilka godzin, np. duet gitarowy lub zamówić trio jazzowe, które zafunduje gościom również standardy muzyki popularnej i tym samym umili gościom uczestnictwo w przyjęciu. Taki zminiaturyzowany zespół pozwoli na oszczędność pieniędzy, a jednocześnie da pewność, że jakość obsługi muzycznej będzie zachowana.

Fot. Cardinal Bridal, BKatch, Back Stage

Mniejsza liczba gości nie oznacza wcale, że organizacja ślubu będzie prostsza.
Kiedy przyjęcie weselne jest małe, każdy szczegół jest bardziej widoczny, więc dbałość o szczegóły to w tym przypadku podstawa. Jako Wedding Plannerki już niejednokrotnie przekonałyśmy się o tym, że przyjęcie na 30 osób wymagało od nas dużo więcej zaangażowania i pracy niż impreza na 100 osób.

Fot. Askher

Pamiętajcie jednak, że  ślub, bez względu na to, czy jest wystawny czy skromny  – jego organizacja –  to tylko połowa sukcesu. W tak ważnym dla Was dniu, wszystkie sprawy odchodzą na bok, liczy się wtedy to, co przeżywacie w sercu…
Dlatego tak ważne jest, abyście decyzję o tym, jaki ma być Wasz ślub, podjęli w zgodzie z samymi sobą, a nie pod presją otoczenia.

Uściski!
#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *