Magia świec – czyli jak wyczarować magiczny klimat na weselu

Jak wyczarować ciepły, kameralny i magiczny klimat na weselu?

Coraz więcej Par odchodzi od konwencji biesiady na rzecz kameralnych, rodzinnych przyjęć i bankietów. Chcą stworzyć sympatyczną, niezobowiązującą atmosferę, sprzyjającą rozmowom. W tej sytuacji podstawą dekoracji powinny być świece. Żaden inny element nie daje takiej atmosfery, jak ciepły płomień świec.
Poza tym, że świece dodają uroku same w sobie,  blask ich płomieni sprawia, że w powietrzu unosi się odrobina magii.

Świece na weselu

Źródło: bellethemagazine.com

Towarzyszą nam przez całe życie również w obrzędach religijnych. Chcemy Wam dzisiaj pokazać jak można wykorzystać świece jako element dekoracji na ślubie i weselu.

Świece podczas ceremonii w kościele i w plenerze

Podczas ślubu kościelnego świece pełnią funkcję liturgiczną oraz dekoracyjną. Dzięki świecom można w łatwy sposób ocieplić wnętrze i sprawić, że stanie się ono wyjątkowe i niepowtarzalne. Świece ustawione wzdłuż ławek oświetlą drogę Pary Młodej. Aby pięknie wyglądały, a zarazem były bezpiecznie ustawione, można postawić je na  podstawkach, w szklanych wazonach czy w latarenkach. Koniecznie jednak upewnijcie się, że Wasza parafia wyraża na to zgodę.
Należy pamiętać również, aby nie stawiać świec blisko łatwopalnych przedmiotów (wstęg, wiszących tkanin). Z powodzeniem możecie użyć również świec podczas ceremonii plenerowej – tam nie musicie się już ograniczać jak w budynku kościoła.

Wyobraź sobie, że idziesz do ołtarza drogą migoczących płomieni świec, które odbijają się w fakturze Twojej sukni z trenem. Wymarzony obraz, prawda?

Świece na weselu

Świece na weselu

Źródło: tabeamarialisa.chidotaketwo.com; munaluchibridal.com;
proweddinginvites.com; weddingforward.com

Świece w lokalu

Możliwości wykorzystania świec w aranżacji lokalu są niezliczone, nie sposób wymienić wszystkie, ale prezentujemy Wam te, które być może Was zainspirują:- )

Świece na weselu

Świece na weselu

Źródło: herecomestheguide.comamazepaperie.comstylemepretty.com

Świece podczas ceremonii humanistycznej

Śluby humanistyczne odwołują się do różnych tradycji,  obrzędów i symboli, a  świece znajdują tam szczególne zastosowanie. Świeca to symbol życia, wejścia w nową przestrzeń, dlatego chętnie wykonuje się rytuały z jej udziałem. Nowożeńcy, trzymając w dłoniach małe świece, odpalają je od głównej, palącej się świecy. Równo palący się płomień wróży szczęśliwe i dostatnie życie. Więc jeśli przygotowujesz się do ślubu humanistycznego i potrzebujesz użyć w jego trakcie świec, przygotuj takie, co do palenia, których nie będziesz mieć żadnych wątpliwości:- )

Świece na weselu

Źródło: davidsbridal.commelissajill.com

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać Wam, że bez świec nie da się stworzyć tak cudnej, przytulnej i magicznej  atmosfery. Świece są tak samo ważne jak świeże kwiaty i  nie wyobrażamy sobie aranżacji bez nich na weselu czy ceremonii. Jest to jeden z najprostszych i najtańszych pomysłów na stworzenie niezapomnianej stylizacji weselnej.

Ściskamy Was!
#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *