makaroniki, cake pops i cup cakes, czyli śliczne, małe, weselne słodkości

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

Dziś notka bardzo słodka i śliczna. Jeśli jesteście przed posiłkiem, uwaga! Ślinka cieknie już od samego oglądania zdjęć!
Z roku na rok baczniejszą uwagę zaczyna się zwracać na jedzenie pod kątem wizualnym. Stało się ono sztuką, źródłem inspiracji. Kolor, tekstura, no i smak – zniewalający. Pary Młode, zwłaszcza na Zachodzie, coraz rzadziej wybierają tradycyjny tort i stawiają na bardziej oryginalne pomysły. Jakie?

Makaroniki

 

Źródło: www.allaboutyouproductions.com

Ten paryski deser szturmem zdobywa podniebienia najbardziej wymagających smakoszy i estetów. Stanowi inspirację i trendy nowinę na wszelkich bankietach. Nie inaczej jest na weselnych stołach/uroczystościach. Ich składnikami są drobno mielone migdały, cukier i białka. Esencję stanowi jednak nadzienie. Delikatne i rozpływające się w ustach. Waniliowe, czekoladowe, miętowe, kawowe, pistacjowe, karmelowe, kokosowe, o smaku cytrynowym, orzechów laskowych lub musu malinowego. Kompozycji nie ma końca!
Pojedyncze makaroniki, jako składnik słodkich bufetów na weselu lub wieże makaronikowe, jako alternatywa dla klasycznych, weselnych tortów. Z makaroników może być stworzony cały tort, lub mogą one być tylko intrygującym jego dopełnieniem.

Źródło: www.justweddings.org

Dają olbrzymie pole do cukierniczego popisu. Mogą przybrać wszystkie kolory i odcienie tęczy, dzięki czemu idealnie wpasują się w każdą kolorystykę ślubu i wesela. Poza efektownym wyglądem są bardzo praktyczne, bo niebrudzące. Są doskonałe jako upominki dla gości.

Cake pops

 

Źródło: www.weddingwindow.com

Są stylową alternatywą dla weselnych ciast. Główną korzyścią zaserwowania ich swoim gościom jest niewątpliwie zaskoczenie czymś niekonwencjonalnym (plus dla gości), a zarazem przycięcie kosztów wesela (plus dla oszczędnych nowożeńców). Jest to zarazem ukłon w stronę gości, o których wiemy, że dbają i linię, i są na diecie.

 

Źródło: www.lottieandlil.com

Ta niewielka porcja słodkości, pozwoli im się cieszyć ze smakołyku bez poczucia winy, że zjedli zbyt wiele. Cake pops mogą przybierać różne, zabawne kształty i kolory, dzięki czemu spersonalizowanie uroczystości czy to motywem, czy kolorem  jest znacznie ułatwione.

Cup Cakes

 

Ciasta i tort weselny są tradycyjne, eleganckie i pyszne, jednak patrząc na zdjęcia babeczek ślubnych (cup cakes) trudno oprzeć się wrażeniu, że te małe cuda mogą bez problemu dorównać im swą wspaniałością. Istnieje wiele powodów, które potwierdzą, że babeczki nadadzą się nawet na najbardziej wyrafinowany ślub i wesele. Wymieńmy chociażby cenę i prostotę w obsłudze. Nieraz ceny tortów weselnych przybierają astronomiczne kwoty, a trudności przy jego krojeniu o północy jak były, tak – niezależnie od ceny – wciąż są.

Źródło: www.cupcakescouturemb.com

 

Inaczej jest z babeczkami. Jest to na ogół mniej kosztowna opcja, a każdy z gości dostaje równe, takie samo małe cudo. Ważna jest również różnorodność. Co do zasady decydując się na tradycyjny tort trzeba wybrać jeden, konkretny wzór, natomiast babeczki mogą przybrać najróżniejsze kolory, smaki czy dekoracje, każdy na innym piętrze wieży słodkości. Dla każdego coś dobrego, do wyboru!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *