Nasza historia, czyli jak zmieniała się Ślubna Pracownia

Autorzy: Anna Pietruszka – Ślubna Pracownia Trójmiasto
Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia Warmia i Mazury

Jeżeli ktoś z Was zakładał kiedykolwiek firmę, dobrze wie, że znalezienie nazwy, która najlepiej charakteryzowałaby to, czym będziecie się zajmować oraz identyfikowałaby się z wykonywanym zawodem, nie jest sprawą łatwą i prostą;)

Nawet jeżeli nie stanęliście przed takim problemem, jak wybór nazwy dla firmy, to na pewno zetknęliście się z nim, chcąc np. fajnie zatytułować swoją pracę, artykuł czy książkę.

Z takim problemem spotkała się również założycielka naszej franczyzy – Zuza Kuczbajska – 10 lat temu. Miała to być nazwa prosta, jednoznaczna i łatwo zapadająca w pamięć – tak też powstała ŚLUBNA PRACOWNIA😉
Zuza, wówczas bardzo młoda osoba, jeszcze kilka lat przed założeniem franczyzy, jako skrzypaczka grywała na ślubach i hobbistycznie pomagała swoim znajomym w organizacji wesel. Będąc jednak osobą bardzo ambitną i myślącą perspektywicznie, zobaczyła w tym możliwość stworzenia biznesu. Tak powstała jedna z pierwszych franczyz w tej branży, której głównym celem było organizowanie ślubów i wesel, która zrzeszała pod swoją marką konsultantów ślubnych z różnych miast.

konsultant ślubny

Nazwa to jedno, ale równie ważna jest identyfikacja wizualna firmy tzw. layout. To kolejne wyzwanie…
Co kojarzy się z elegancją, wysokim poziomem i wyjątkowością, które charakteryzują usługi konsultantów ślubnych? Czy ma to prezentować rysunek, czy zdjęcie? Czy ma być coś wydumanego czy po prostu z życia wzięte? To, co zawsze nas otacza to przyroda…więc, co w przyrodzie jest tak wyjątkowego, co zawsze będzie nam się kojarzyło z wyjątkowością i elegancją? Wybór padł na storczyk i tak powstał nasz pierwszy layout;)

Kolaż-orchidea-ślubna-pracownia

Czas mijał, rynek branży ślubnej rozrastał się, zmieniały się również oczekiwania klientów co do wyglądu stron internetowych, zaś branża informatyczna dawała coraz szerszy wachlarz usług w zakresie tworzenia nowych stron, o większej funkcjonalności.

Jeżeli nie chce się zostać w tyle trzeba iść za zmianami…

Tak, w 2009 roku powstała nowa strona internetowa, po wielomiesięcznych przygotowaniach i tym razem już przy współpracy wszystkich franczyzobiorców. Bardziej nowoczesna, artystyczna i znajdująca pozytywny odbiór u klientów, a co równie ważne, o większej funkcjonalności.

Kolaż-szara -strona-ślubna-pracownia
Franczyza ewaluowała, zmieniała się ilość oddziałów. Z początkowych trzech: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, w kulminacyjnym swoim momencie posiadała 10 oddziałów. Wraz z nowymi osobami, pojawiały się nowe pomysły na organizację ślubów i wesel, na działania marketingowe oraz nowe oczekiwania co do funkcjonalności strony.

konsultanci-ślubni-ślubnej-pracowni

W 2013 roku rozpoczęliśmy gromadzenie informacji oraz pomysłów na stworzenie kolejnej nowej strony. Nie było to proste, biorąc pod uwagę, że kilkanaście osób musiało dojść do konsensusu, jak strona ma wyglądać, jakie treści zawierać i jaką ma mieć funkcjonalność.

Wreszcie, 19 listopada 2014 r. nastąpił ten dzień, kiedy po wielomiesięcznych próbach i przygotowaniach, strona konsultantów ślubnych, fachowców od organizacji ślubów i wesel – ŚLUBNA PRACOWNIA –  została oficjalnie uruchomiona.

Ślubna-Pracownia_2014
Powiązaliśmy jej uruchomienie ze zjazdem franczyzobiorców i sesją zdjęciową, która pozwala klientom lepiej nas poznać;)

sesja-ślubna-pracownia Fot. www.b5.pl 

Nie byłybyśmy sobą, gdyby na naszej stronie, poza oficjalną treścią i ofertą oraz naszymi zdjęciami, nie znalazłoby się coś wesołego…o nas;)

karykatura-ślubna-pracownia

Tak zmieniamy się dla Was – zapraszamy do współpracy!;)

Pewnie zastanawiacie się skąd pomysł na taki wspominkowy artykuł;)?

Mamy ku temu istotny powód – dokładnie 10 lat temu, w czerwcu powstała ŚLUBNA PRACOWNIA – firma świadcząca usługi w zakresie organizacji ślubów i wesel.

Na razie jeszcze nie zdradzimy, którego dokładnie dnia przypadają nasze urodziny, ale oczywiście dowiecie się o tym w odpowiednim momencie. Bądźcie czujni!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *