O jesiennych i zimowych weselach słów kilka…

Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa zmusza bardzo wiele Par do rezygnacji z wesela w promieniach letniego słońca. Ale …. czy na pewno zmusza…?
A gdybyśmy spojrzeli na drugą stronę medalu i poszukali w całej sytuacji plusów?
A uwierzcie nam, że są! Zobaczcie sami !

Źródło: etsy.com

Na początek  – nie zniechęcajcie się pogodą! Z pewnością jesienno – zimowe miesiące są dość nieprzewidywalne pod tym względem. Nie zaplanujemy daty tak, aby mieć pewność wystąpienia wymarzonych warunków atmosferycznych, zwłaszcza jeśli marzycie o zimowym ślubie, podczas którego za oknem będzie można oglądać śnieg lub ceremonii plenerowej podczas złotej polskiej jesieni.
Ale letnie i wiosenne śluby również nie dają stuprocentowej gwarancji ładnej pogody. Z dobrze zaplanowanym planem B ten argument Was nie dotyczy!

Źródło: mywedding.com, knotsvilla.com

Trudno cokolwiek poradzić na nieciekawe prognozy, ale można oryginalnie przygotować się do nich: miękkie futerko, pelerynka, sweterek, stylowa mufka, a na ekstremalnie wysoki śnieg ciepłe śniegowce z błyskiem do kościoła. Jesienią nie zapomnijcie o ogromnej parasolce (więcej o deszczowym weselu w naszym artykule).

Źródło: confettimagazine.ca, greenweddingshoes.com

W tym okresie nie musimy się obawiać o trwałość makijażu, który w lecie może nam spłynąć po kilku tańcach na sali. Poza tym, na rynku istnieje sporo dodatków do fryzur, które idealnie nadają się na zimowy ślub. Co prawda, musimy zrezygnować z pięknego wianka stworzonego ze świeżych kwiatów, ale za to możemy sobie pozwolić na ślubne gałązki stworzone z kryształowych koralików.

Źródło: posts.theweddingplanners.life, fabmood.com

Ważną kwestią jest również to, że takie wesele zorganizujecie dużo szybciej – nie musicie zgłaszać się do najbardziej obleganych Wykonawców na rok, czy dwa lata wcześniej. Co więcej, w  sezonie jesienno – zimowym macie o wiele większą szansę na wesele w miejscu, które zazwyczaj jest bardzo oblegane!  

Źródło: sztukastudio.pl

Menu weselne to element, o którym nie możemy zapomnieć – szczególnie, że matka natura hojnie nas obdarowuje zwłaszcza jesienią! Niech królują aro­ma­tycz­ne zioła i przy­prawy, jak ja­ło­wiec, go­ździ­ki, roz­ma­ryn czy es­tra­gon. Świetnie spraw­dzą się da­nia z dziczy­zny. Se­zon grzy­bo­wy w peł­ni, wiec pysz­ny sos z pod­grzyb­ków czy ku­rek bę­dzie wy­śmie­ni­tym do­dat­kiem do ziem­nia­ków. Nie możemy zapomnieć o dyni,
z której można przyrządzić aromatyczny i rozgrzewający krem. Na deser  jabł­ka pie­czo­ne z cy­na­mo­nem, ba­kalia­mi i mio­dem lub grusz­ki go­to­wa­ne w wi­nie i obla­ne za­sty­ga­ją­cą cze­ko­la­dą. Czujecie ten zapach…? Gwarantujemy, że Wasi goście będą
w kulinarnym niebie!

Źródło: weddingchicks.com, princessly.com,goolarena.songgoals.com

Ciekawym pomysłem na chłodniejszą część roku jest zaaranżowanie stacji z gorącą czekoladą albo grzańcem.

Źródło: etsy.com,stonewoodvintage.com

Natomiast to, co najbardziej powinno przekonać Was do wyboru pory jesienno – zimowej to możliwość stworzenia magicznej i unikatowej scenerii!
Opcje macie niezliczone! Złota polska jesień, styl prowansalski, królowa śniegu, karnawał, Boże Narodzenie, wiosenny ogród – a to tylko część propozycji!

Źródło: dworchoiny.pl

Jesień kojarzy się, przede wszystkim z pięknymi, intensywnymi kolorami, bogatymi zbiorami owoców (szczególnie jabłek), barwnymi liśćmi i dyniami w rozmaitych kształtach.

Źródło: fabmood.com

Natomiast sceneria w zimowym stylu stworzona z wykorzystaniem niezliczonej ilości świec, mieniących się kryształków, drobnych żaróweczek, szyszek oraz świerkowych gałęzi stworzy iście bajkową scenerię. Możecie również zainspirować się kolorami świąt Bożego Narodzenia.

Źródło: weddingfood.grandmascuisine.top, fabmood.com

Jeżeli zdecydujecie się na okres Bożonarodzeniowy zaoszczędzicie na dekoracji kościoła. Pięknie udekorowane choinki będą najpiękniejszą atrakcją, o której pomarzyć mogą tylko osoby biorące ślub w innym terminie.

Zimą dni są coraz krótsze, ale możemy potraktować to w tym przypadku jako atut.
Wyjście z kościoła to jeden z ważniejszych elementów ceremonii, ponieważ jest to Wasza pierwsza, wspólna droga jako małżeństwo. Wyobrażacie sobie ten moment w blasku pochodni, które kilku gości trzymałoby w dłoniach na kościelnym dziedzińcu? Ciarki na skórze murowane!

Ponadto restauracje bardzo często są udekorowane i dobrze oświetlone z okazji Świąt Bożego Narodzenia, więc nie musicie martwić się o dodatkową dekorację. Ulice miast będą rozświetlone blaskiem świateł i ozdób. Co ważne, ślubu w Boże Narodzenie nie polecamy, ponieważ jest to czas zarezerwowany dla najbliższych.

Źródło: insideweddings.com, wikicauses.org.xx3.kz

A jak można uatrakcyjnić gościom tę z pozoru „nieprzyjemną” porę roku?

Oczywiście atrakcjami! Najlepiej plenerowymi – jednak – nie zapomnijcie uprzedzić o tym swoich gości na etapie zaproszeń.

Niespodzianką pasującą do każdej pory roku jest z pewnością pokaz fajerwerków, a w okresie zimowym można pokusić się o zorganizowanie kuligu (w najgorszym wypadku zamiast saniami odbędzie się na wozach:- )
Dzięki temu przyjęcie będzie oryginalne, a goście poznają nowy sposób na weselną zabawę. Niespodzianki można zaplanować również na dzień  „poprawin”.

Źródło: vivenature.pl, Kamil Błaszczyk

Wracając do poprawin – świetnym pomysłem jest zorganizowanie ich w plenerze.  Latem to grill lub piknik,  zimą natomiast doskonale sprawdzi się w tej roli ognisko. Rozgrzewać Was będą pieczone kiełbaski i inne specjały, gorąca czekolada, grzane wino czy piwo, oraz oczywiście śpiew i muzyka! Takich poprawin na pewno nie pożałujcie, a blask ognia, pochodni oraz  świątecznych lampek zbuduje magiczną i bajkową atmosferę!

Zimowe wesele Źródło: usawomantoday.bloggerium.ru, stylemepretty.com, bodasyweddings.com

Jesienne i zimowe śluby są wyjątkowe.
Nie traktujcie ich jako „zła koniecznego”, ale jako możliwość pokazania gościom spojrzenia na nie z zupełnie innej perspektywy. I wcale nie musi być ponuro i zimno! Gorąca i przytulna atmosfera wynagrodzi gościom drobne niedogodności, jakich mogą się obawiać – ważny jest odpowiedni plan!

Mamy nadzieję, że Was przekonałyśmy i teraz śluby odbywające się w chłodniejszych miesiącach będą budziły w Was wyłącznie pozytywne emocje:-)

Ściskamy Was mocno!
Wasze Konsultantki ze Ślubnej Pracowni

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Ślub zimą to doskonały pomysł. Wiemy o czym piszemy – jesteśmy fotografami. A jako że jesteśmy fotografami z Zakopanego, to najbardziej polecamy zimowy ślub w górach. Czy może być coś wspanialszego? Polecamy się również Ślubnej Pracowni 🙂 Pozdrawiamy Monika z Łukaszem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *