ponad głowami – niebanalne dekoracje sufitowe

Autor tekstu: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Dekoracje sufitowe… w sumie nic nowego. Przez ostatnią dekadę popularnością cieszyły się tkaniny przywieszone pod sufitem, białe, ecru, czasem brzoskwiniowe. Napatrzyliśmy się już na nie wystarczająco. Teraz przyszedł czas na bardziej kreatywne rozwiązania. Jakie? Oto kilka naszych kolażowych inspiracji:

Żurawie na szczęście – DIY

Pomysł, który można wykonać samemu w domu, z przyjaciółmi i rodziną. Na pewno wszyscy będą się świetnie bawić przy składaniu kolorowych papierków i nawlekaniu ich na nici. Uwierzcie mi, własnoręcznie przygotowane dekoracje sprawią, że wesele nabierze jeszcze bardziej indywidualnego i osobistego charakteru. Oczywiście jeśli nie macie czasu na taką zabawę, możecie to zlecić florystom bądź dekoratorom.

dekoracje origami

Podążając za zagranicznymi trendami

Na zachodzie dekoratorzy robią krok do przodu i ponad głowami zawieszają coraz to bardziej niestandardowe rzeczy. Sufit pełen parasoli, abażurów retro, a może etnicznych łapaczy snów? Pojawiają się też tkaniny, ale nie zawieszone równolegle, tylko rozpostarte na okrągłych obręczach, tworzące zwiewne lampiony.

dekoracje pod sufitem

Nieśmiertelne kule

Czyli okrągłe balony, papierowe kule (przeważnie z IKEI), ale również, cieszące się od kilku sezonów popularnością, bibułowe, albo tiulowe pompony. Z nich można stworzyć dekorację całego sufitu bądź miejscowo np. tylko nad stołem Młodej Pary.

dekoracje wesele sufit Na górze róże, na dole fiołki…

Czyli kwiaty nie tylko na stołach. Poniżej dwie różnorodne stylistycznie propozycje. Misternie utkane wianki i kompozycje kontra „artystyczny nieład”. Która opcja bardziej Wam się podoba?

dekoracje z wiszących kwiatów mobile kwiaty Ślubna Pracownia zawsze modnie

Nasi konsultanci ślubni starają się śledzić najnowsze trendy i zachęcać klientów do ich wykorzystania. Poniżej kilka kadrów z naszych wesel z poprzednich sezonów. Byly już pompony, ptaki i motyle na obręczach. Były nowoczesne kule i romantyczne, koronkowe kandelabry. Jakie nowości szykujemy dla tegorocznych Młodych Par? Sami zobaczycie? 😉

dekoracje sufitowe Więcej inspirujących zdjęć znajdziecie na Pintereście http://www.pinterest.com/slubnapracownia/mobile-dekoracje-sufitowe/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

5 Responses

  1. najbardziej podobają nam się żuawie – nie dość, że fantastycznie się prezentują to jeszcze japońska legenda głosi, że ten, kto złoży tysiąc żurawi origami zapewni sobie zdrowie, długie życie i pomyślność!

  2. Ostatnio coraz więcej osób wybiera ten sposób wystroju sali balowej (wiem, bo prowadzę dom weselny) – chociaż muszę powiedzieć, że z lampionami bardzo łatwo przesadzić – za duża ilość sprawia, że wnętrze nie staję się lżejsze, ale wręcz przeciwnie – jest przytłoczone. Ogólnie rozwiązanie bajeczne, ale trzeba uważać, żeby nie przesadzić – ale to jak ze wszystkim!

  3. Dekoracje sufitowe to bardzo ciekawa możliwość wystroju sali weselnej. Warto o to zadbać aby wszystko ze sobą grało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *