Skąd wziąć pieniądze na wesele – nowe możliwości dla Par Młodych!

Autorzy: Anna Pietruszka i Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia

BUDŻET WESELNY

Zajmując się organizacją wesel od wielu lat miałyśmy wielokrotnie do czynienia z sytuacjami, kiedy Pary Młode w ferworze wybierania usługodawców, chcąc uatrakcyjnić swoje wesele, przekraczały założony pierwotnie budżet.

budżet_na_wesele Źródło: shutterstock

Współpracując z Parami Młodymi zawsze staramy się pilnować wysokości budżetu i zwracamy baczną uwagę kiedy zbliżamy się do górnej jego granicy. Tak naprawdę jednak nie wiemy czy budżet, który klienci wskazali jest faktycznie obligatoryjny, czy może posiadają jakąś finansową rezerwę, o której wcześniej nie poinformowali konsultanta ślubnego. Jeżeli więc, mimo naszych uwag i zaproponowania przez nas usługodawców w niższych cenach, Para Młoda wybiera najdroższego z nich, nie mamy na to niestety żadnego wpływu.
Problem pojawia się jednak wówczas, gdy w pewnej chwili dowiadujemy się o problemach finansowych Pary Młodej! Nagle
zapada decyzja o „cięciu kosztów” i to w dodatku w momencie, kiedy pozostaje nam jeszcze do dopracowania kilka ważnych i kluczowych tematów… Jaki jest tego efekt? Przeważnie niestety nieciekawy!!!

Dodatkowe pieniądze na wesele Źródło: shutterstock

Idealnym przykładem jest sytuacja, kiedy mamy np. zarezerwowany duży, wysoki obiekt, który wymaga sporej oprawy dekoracyjnej (czego Para Młoda była świadoma od samego początku współpracy), a pozostawiona obecnie do dyspozycji kwota pozwala jedynie na małe wazoniki z kwiatkami. Kolejnym przykładem jest sytuacja, gdy Para Młoda poinformowała gości, iż zapewnia wygodny, elegancki transport dla wszystkich, a po czasie okazuje się jednak, że budżet, który obecnie mogą na to przeznaczyć ledwo wystarcza jedynie na zakontraktowanie najtańszego (nie najlepszej jakości) transportu.
Takie chaotyczne działania – drastyczne „cięcie kosztów”, pozostawia u klientów i gości niestety duże poczucie rozczarowania!

W celu uniknięcia takich przykrych sytuacji zawsze kładziemy duży nacisk na to, aby klient dokładnie określił swoje maksimum finansowe.

DODATKOWE FUNDUSZE NA WESELE

W przypadku sytuacji, gdy jednak Para Młoda przekroczy założony budżet, zamiast skupiać się nad oszczędnościami lub rezygnacją z niektórych usług, warto zastanowić się nad możliwością uzyskania dodatkowych funduszy. Oczywiście zawsze powinniśmy wziąć pod uwagę realną możliwość spłaty bez nadmiernego obciążania comiesięcznego budżetu:)
Poszukując rozwiązań, w przypadku zaistnienia takiej sytuacji, trafiliśmy ostatnio na baner jednego z banków oferującego pożyczkę na organizację wesela.

Dodatkowe pieniądze na wesele Postanowiłyśmy bliżej przyjrzeć się tematowi i sprawdzić dokładnie co mogą zaoferować naszym klientom:)
W tym celu spotkałyśmy się z przedstawicielem banku i zadałyśmy mu kilka pytań, które pozwoliły nam na przybliżenie tego temat.

Zobaczcie efekty naszej rozmowy:)

Ślubna Pracownia: Często Pary Młode potrzebują dodatkowej gotówki na zorganizowanie wymarzonego wesela. W przypadku, gdy chcieliby skorzystać z usług banku, na co powinni zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert pożyczek, oczywiście oprócz ceny?

Konsultant z banku: Polecam, żeby przy podejmowaniu decyzji poza warunkami cenowymi szczególną uwagę zwrócili na kilka elementów:
– dodatkowo wymagane i narzucone przez Bank produkty (np. założenie konta lub wykupienie ubezpieczania),
– łatwy dostęp do oferty – najlepiej online lub w trakcie jednej rozmowy telefonicznej,
– szybka decyzja kredytowa oraz szybka wypłata środków.

 Ślubna Pracownia: W przypadku dużego wesela… na jakiej wysokości pożyczkę klient może liczyć w Państwa banku? I na jaki okres może być rozłożona spłata?

 Konsultant z banku: Pożyczkę można otrzymać na dowolną kwotę – od 1000 do 150.000 złotych. Oczywiście to, jakiej wysokości pożyczkę możemy udzielić jest ściśle związane z dochodami jakie klienci uzyskują. Liczbę rat wybieramy według uznania – od 9 do 72 miesięcy. Polecam tak dobrać plan spłaty, żeby nie odczuwać dotkliwie obciążenia w rodzinnym (już) budżecie:)

Ślubna Pracownia: Obecnie większość gości przekazuje w prezencie Parze Młodej gotówkę, więc niemalże zaraz po weselu klienci mogliby spłacić całą pożyczkę lub jej część. Czy jest to możliwe bez żadnych dodatkowych kosztów?

Konsultant z banku:  Tak, w każdej chwili można dokonać spłaty części lub całości pożyczki. Bez żadnych dodatkowych kosztów.

 Ślubna Pracownia: Jakie dokumenty są potrzebne do uzyskania pożyczki i jaki jest termin wypłaty gotówki w przypadku Państwa Banku?

Konsultant z banku: Potrzebny jest dowód osobisty i dokument potwierdzający wysokość dochodów – w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę wystarczy PIT lub wyciąg z ostatnich 3 miesięcy z konta, na które wpływa wynagrodzenie. Wystarczy skan takiego dokumentu przesłany mailem. Jeżeli wszystkie dokumenty są w porządku gotówkę można otrzymać nawet tego samego dnia.

Ślubna Pracownia: Czy pobierana jest przez bank prowizja za udzielenie pożyczki? Jeżeli tak, to w jakiej wysokości?

 Konsultant z banku: Tak, jest to jednorazowa opłata, ustalana indywidualnie, w zależności od zdolności kredytowej klienta. Można online sprawdzić wstępne warunki cenowe w zależności od kwoty oraz okresu spłaty a co najważniejsze można klikając tutaj sprawdzić wysokość miesięcznej raty.

Ślubna Pracownia: Wielu osobom trudno jest zrozumieć niektóre nazwy podawane przy ofertach bankowych. Tak dla przykładu co to jest RRSO?

Konsultant z banku: To wskaźnik, który pozwala porównać za pomocą jednej liczby uśredniony koszt produktów kredytowych o różnej konstrukcji. Wskaźnik, który charakteryzuje kredyt – czyli jest to wyrażony w procentach całkowity koszt kredytu uwzględniający wszystkie koszty, które klient jest zobowiązany zapłacić za kredyt, jak również zmianę wartości pieniądza w czasie.
Jego dobrą stroną jest to, że uwzględnia wszystkie elementy cenowe, minusem jest to, że bazuje na ustalonych wymaganiach, które niekoniecznie odzwierciedlają naszą sytuację (np. okres kredytowania). Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) ułatwia porównywanie, gdy np. mamy do wyboru oferty różnych banków.

Ślubna Pracownia: Bardzo dziękujemy za przybliżenie oferty banku oraz za udzielenie dodatkowych wyjaśnień:)

Dodatkowe pieniądze na wesele Źródło: northshorewm

Podczas ustalania budżetu na organizację swojego wesela zawsze warto uzbroić się również w tego typu informacje. Być może skorzystanie z takiej pomocy pozwoli zgromadzić odpowiednie fundusze lub stanie się dla Was kołem ratunkowym w przypadku, gdy nie macie innych możliwości finansowych…

Mamy nadzieję, że zadane przez nas pytania przedstawicielowi banku oraz uzyskane odpowiedzi będą dla Was pomocne;)

Advertisement

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

9 Responses

  1. Super bardzo dobrze to rozpisane, każda para młoda na pewno przelicza wszystkie koszty bardzo dokładnie i czasami się zdarza przekroczyć budżet dlatego trzeba mieć jakąś alternatywę na taką sytuacje.

  2. Dobry wpis, u nas jest tak,że ja mam pieniądze na ślub, a mój facet nie, a wiadomo jak to z męskim ego bywa… :/ pozdrawiam

  3. Ciekawie podeszłaś do tematu w tym wpisie, jest tu sporo przydatnych informacji. Za to właśnie lubię wasz blog. Jako że jestem świeżo po weselu mogę powiedzieć że budżet to właśnie najtrudniejszy element. Mieliśmy z mężem dosyć sporą sumę, wydawało nam się że starczy na wszystko. Myliliśmy się, w pewnym momencie zaczęło tej kasy brakować. Pożyczka była konieczna, na szczęście w banku wszystko się udało. 🙂

  4. Przyda się bo z tym budżetem w naszym przypadku tak jest założyliśmy górną granicę a i tak już jesteśmy u jej progu a tu jeszcze atrakcje weselne i wszystko by trzeba było załatwić więc nie jest tak lekko. Przydatny artykuł 😉

  5. Niezwykle przydatny wpis. Nie każdy może sobie pozwolić na wystawny ślub nawet jeżeli chce. Wówczas pożyczka może być dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *