sukulentów nadszedł czas….

Autor: Monika Zmorkowska – Ślubna Pracownia Gorzów Wlkp.

Wiosną kolor zielony staje się numerem jeden na przyjęciach weselnych. Niedawno pisaliśmy o dekoracjach z soczysto-zielonej trawy.
Dziś przedstawiamy kolejną propozycję na oryginalną dekorację ślubu i wesela w różnych odcieniach zieleni. Do tego niezwykle modną! Co powiecie, żeby tradycyjne kwiaty zastąpić… sukulentami?

Są to rośliny o niewielkich wymaganiach, dlatego świetnie sprawdzają się jako dekoracje na przyjęciach. Możemy przygotować je dużo wcześniej i nie martwić się, że zwiędną. Świetnie wpisują się w klimat ślubów eco, są idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnej Pary Młodej.
W bukietach ślubnych najlepszy efekt osiągniemy poprzez zmieszanie sukulentów z ciętymi, kolorowymi kwiatami. Możemy łączyć różne kolory i faktury.

Sukulenty wykorzystane jako butonierka swą prostą i męską formą ucieszą niejednego Pana Młodego.

Wybierając sukulenty na motyw przewodni ślubu pamiętajmy, że nie może zabraknąć ich na torcie weselnym.

We włosach również wyglądają nowocześnie i interesująco. Z powodzeniem mogą zastąpić np. kwiat róży.

Kolejną zaletą tych niewielkich doniczkowych roślin jest fakt, że możemy wykorzystać je jako ozdobę stołu, a później podarować gościom w prezencie. Samodzielnie możemy rozsadzić sukulenty w ozdobnych doniczkach, dołączyć bileciki z imieniem i przepiękne, oryginalne winietki gotowe. Pomysł tani, a goście będą zachwyceni!

Możemy również poprosić zaproszonych gości, aby zamiast ciętych kwiatów podarowali nam kaktusy w doniczkach. Stworzymy własną kolekcję, która przez długi czas przypominać będzie o dniu ślubu.

Odmian sukulentów oraz kaktusów jest tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy, że przyjęcie z takim motywem przewodnim nie będzie nudne i zostanie na długo w pamięci naszych gości.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *