To był ślub – Ania i Marcin

Autor: Ania Pietruszka – Ślubna Pracownia Trójmiasto

Anię poznałam w maju poprzedniego roku, ale właściwie to Ania poznała mnie już w styczniu na targach ślubnych :). Muszę się przyznać ze skruchą, mimo iż jest piękną kobietą, to jednak w natłoku osób odwiedzających nasze stoisko podczas targów, niestety jej nie zapamiętałam.

Pierwsze spotkania odbyły się tylko z Anią ponieważ tajemniczy narzeczony pracował poza granicami Polski. Wiedziałam, że jest bardzo wymagający i ma dokładnie określone oczekiwania. Gdy spotkaliśmy się z obojgiem, Marcin okazał się być bardzo sympatycznym facetem, konkretnym i rzeczowym. Dokładnie wiedziałam czego oczekuje, ale pomysłodawczynią w głównej mierze była Ania. Marcin ustosunkowywał się do naszych pomysłów w sposób krótki – „tak” albo „nie”.

W gruncie rzeczy ilość pomysłów padających ze strony przyszłej Panny Młodej przerosła wszystkie nasze oczekiwania. Niemalże każdy mail czy telefon to nowy pomysł do przemyślenia, poszukania i propozycje konkretnych rozwiązań. Wesele miało być eleganckie i klasyczne, ale najważniejsze było, aby rodzice i goście byli zadowoleni.

Mieliśmy zorganizować wiele atrakcji, ale nie wykraczających poza normy dobrego smaku. Aby zagwarantować niepowtarzalną atmosferę ślubu, zaproponowaliśmy oprawę muzyczną w wykonaniu 30-osobowego Chóru Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Zaś na życzenie Ani trębacz zagrał „Ave Maria”.

Dekoracja zarówno kościoła jak i sali weselnej w kulach z białych goździków dopełniła wspaniały obraz całości.

W hotelu, gdzie Młodzi dokonali rezerwacji, mieliśmy do dyspozycji dwie sale połączone korytarzem. Obie na podłodze miały wykładzinę dywanową, więc musieliśmy zorganizować w jednej z nich parkiet, a także tak rozplanować rozstawienie bufetów, aby połączyć obie sale. Tak więc w łączniku wylądował bufet z owocami, słodkościami i napojami oraz czekoladowa fontanna, wokół której gromadziło się sporo gości. Do ich dyspozycji był również Wedding Bar.

Aby zapewnić wszystkim chwilę oddechu po obiedzie, zanim ruszą w tany, zagrał duet „saksofon i piano”. Przed oczepinami odbyła się prezentacja zdjęć Ani i Marcina pod wybrany przez nich podkład muzyczny. W nocy miały być jeszcze fajerwerki, ale nie udało się tego załatwić. Mimo usilnych starań z naszej strony gmina nie wyraziła zgody na pokaz sztucznych ogni po godz. 22. A cóż to za frajda oglądać sztuczne ognie gdy jest jasno.

Zarówno ślub jak i wesele odbyło się bez żadnych nieprzewidzianych zdarzeń, jedynie w trakcie przygotowań pojawiły się problemy z noclegiem dla gości. W hotelu równocześnie odbywały się dwa wesela na różnych poziomach i, o ile dla naszych gości mieliśmy zarezerwowaną odpowiednią ilość pokoi, to jednak druga para nie zadbała o zapewnienie noclegów i stanęła przed dylematem co dalej. Jednak przy dobrej współpracy z managerami hotelu oraz zrozumieniu sytuacji ze strony Ani i Marcina, udało się tak rozlokować gości, że wystarczyło miejsca dla wszystkich.

Trochę gimnastyki wymagał jeszcze sam start wesela, ponieważ obie Pary Młode z gośćmi miały przyjechać w tym samym czasie do hotelu. Musieliśmy przypilnować, żeby goście trafili do odpowiednich sal i aby uzyskać ok. 30-45 minutowy odstęp w wydaniu obiadu. Ponieważ tylko nasza para miała opiekunów wesela, dlatego to do nas zwrócili się managerowie hotelu z prośbą o pomoc.

W związku z tym fotografowie zabrali Anię i Marcina na krótki plener a my zatroszczyliśmy się aby do dyspozycji gości były podane napoje i owoce oraz zadbaliśmy o miłe spędzenie czasu.

Ten ślub i wesele stanowiły duże wyzwanie, ale też dały olbrzymią satysfakcję, że udało nam się sprostać tym oczekiwaniom. Z przyjemnością patrzyłyśmy na szczęśliwe twarze nowożeńców. Przyjmowałyśmy wiele słów uznania i podziękowań ze strony Młodych, ich rodziców oraz gości. Dziękujemy :).

Zdjęcia z tej uroczystości możecie również obejrzeć na naszej stronie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *