trendy weselne 2013 cz. 1

Autor tekstu: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Od kilku tygodni dostaję zapytania o wytypowanie tendów na 2013 rok. Jak zwykle sprawa nie jest prosta, bowiem wiele nurtów dochodzi do Polski z opóźnieniem. Niemniej od dłuższego czasu namiętnie przeglądam zbiory zdjęć zagranicznych portali i blogów na Pinterest i tworzę własne tablice inspiracji.

Oto moje typy:

Miejsca

Coraz większą popularnością, pomimo chimeryczności polskiej pogody będą się cieszyć garden party (http://pinterest.com/pracownia01/garden-wedding/). Ale nie tylko jako bankiety pod namiotami, również jako pikniki pod chmurką. Dla gości przygotowane będą różne rodzaje siedzeń – pufy, poduchy, koce, leżaki, stoliki ogrodowe, huśtawki. Wokół rozstawione będą bary, bufety z różnorodnym jedzeniem, stacje live cooking. Wszystko w oryginalnej formie np. napoje w wannie z lodem, bufety zaaranżowane na kredensach a nawet schodach.

Od kilku lat coraz popularniejsze są miejsca industrialne (http://pinterest.com/pracownia01/industrial-wedding/). Przewiduję, że ta tendencja się utrzyma i w 2013 roku. Bywalcom weselnym już opatrzyły się modne dworki, pałacyki i hotele. Coraz więcej starych obiektów jest przystosowywanych do potrzeb eventów i wesel. Forty, cegielnie, lofty – odświeżone, z wyremontowanym zapleczem sanitarnym i kuchennym kuszą swoją oryginalnością głównie mieszkańców dużych miast. Poprzez kontrast, uroczysty bankiet przy okrągłych, elegancko nakrytych stołach i bogatej dekoracji na pewno zapadnie w pamięć zaproszonych gości. Ale wielu Nowożeńców skusi się również na styl oszczędny, nowoczesny, albo eko.

Coraz większy szum robi się wokół starych stodół (http://pinterest.com/pracownia01/barn-wedding/). Ten trend jest widoczny za granicą od kilku sezonów, u nas dopiero zaczyna się zadomawiać. Stodół „bankietowych” niestety jak na lekarstwo, ale widać ruch w tym interesie i powolne inwestycje. W stodołach sprawdzają się delikatne klimaty rustykalne (ale nie wiejskie, dobrze znane z karczm) i eko.

 

Śluby w plenerze

Batalia o śluby w plenerze trwa (http://pinterest.com/pracownia01/ceremonie/). Widać już na horyzoncie nową ustawę o aktach stanu cywilnego. Dzięki temu wielu urzędników coraz bardziej otwarcie podchodzi do tematu ślubów poza USC. Ponadto wielu przyszłych Nowożeńców mocniej i bardziej wytrwale zabiega o taką formę uroczystości, szuka miejsc, które współpracują z urzędnikami. Dlatego przewiduję, że wiele reportaży fotograficznych z 2013 roku będzie prezentowało fantastyczne plenery i oryginalne miejsca, w których zorganizowane będą zaślubiny. Bardziej dopracowane i zindywidualizowane będą dekoracje ślubne. Pożegnamy się ze sztucznymi wiązankami na urzędniczych stołach, a wprowadzimy kolory, papierowe dekoracje, personalizowanie dywany itp.

cdn.

W następnym „odcinku” o dekoracjach i stylizacji Panny Młodej.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *