Zaproszenia ślubne – czyli zapowiedź tego najpiękniejszego dnia!

 

Dla Waszych Gości wesele zaczyna się od zaproszeń. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić na nie szczególną uwagę: wybrać styl projektowania, czcionkę, kolorystykę. Nasz artykuł Wam w tym pomoże!

Oczywiście ramy czasowe wysyłania zaproszeń są bardzo indywidualne, bo ktoś ma rok na przygotowanie się do uroczystości, a ktoś ma tylko 3 miesiące, ale należy pamiętać, że według savoir-vivre weselnego najlepiej wręczyć zaproszenia Gościom na około 8-10 tygodni przed datą uroczystości. W tym czasie Goście będą mogli zaplanować swój grafik z uwzględnieniem wesela, wybrać stroje i prezenty.

Już po wybraniu ogólnej kolorystyki i stylu zaproszeń można przejść do ważnych szczegółów. Omówić z profesjonalistą możliwe opcje projektowe, zobaczyć przykłady w Internecie. Warto pamiętać, że w druku wszystkie małe rzeczy mają znaczenie:

⭐️ Rozmiar i format zaproszenia (pamiętajcie, że trudniej jest znaleźć koperty z niestandardowymi opcjami)

⭐️ Kolor papieru i kolor tekstu

⭐️ Czcionka

⭐️ Obecność obrazów / wzorów

⭐️ Dodatkowe materiały dekoracyjne

Zaproszenie na wesele
Źródło: adorninvitationslittlepapermillelegantweddinginvites

Treść samego zaproszenia może być zarówno tradycyjna, jak i mniej formalna. Wszystko zależy od Waszych upodobań i stylu ślubu, ale z reguły zaproszenia ślubne zawierają następujące informacje: imię osoby zapraszanej, imiona Pary Młodej, datę, godzinę i miejsce spotkania Gości (można osobno określić godzinę ślubu i rozpoczęcia przyjęcia w restauracji).

Warto tu również wskazać, czy Gość może zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Wszystkie dodatkowe informacje najlepiej umieścić na osobnym arkuszu.

Pomocne będzie dodanie karty odpowiedzi Gościa do koperty z zaproszeniem. Można to sformułować jako pytanie z opcjami odpowiedzi, z których jedną należy zaznaczyć. Najlepiej zaznaczyć na karcie, w jakim terminie chcecie otrzymać odpowiedź.

Zaproszenie na wesele Źródło: ohsobeautifulpaper

Dodatkowe informacje, które mogą być wskazane w zaproszeniu:

⭐️ Dane kontaktowe (telefony Pary Młodej, strona ślubu)

⭐️ Dress code

⭐️ Szczegółowe wskazówki dojazdu na miejsce uroczystości (szczególnie ważne dla gości z innych miast)

⭐️ Możliwość obecności dzieci na weselu

⭐️ Lista prezentów

Przed wysłaniem zaproszeń do druku dokładnie sprawdźcie pisownię. Jest to znacznie szybsze i łatwiejsze niż ponowne wydrukowanie zaproszenia, jeśli jest w nim przypadkowa literówka.

Najpierw wydrukujcie jedno zaproszenie, aby zobaczyć, jak to wygląda w rzeczywistości. Być może, się okaże, że potrzebujecie innego papieru lub rozmiaru czcionki.

Zaproszenie na wesele
Źródło: 4lovepolkadots

Na tym etapie można zlecić wydruk kilku dodatkowych zaproszeń – gdyby w przeddzień wesela nastąpiły zmiany na liście Gości (zdarza się to znacznie częściej niż myślicie), a także wydruk pozostałej części papeterii (karteczek z imionami na stoły, podziękowania itp.).

Po wydrukowaniu zaproszeń, podpisaniu i umieszczeniu w kopertach, czas przekazać je Gościom. Jeśli wysyłacie je w sposób tradycyjny, zróbcie to w ciągu 1-2 dni, aby Goście otrzymali zaproszenia mniej więcej w tym samym czasie. Jeśli planowana jest niewielka liczba Gości, zaproszenia do każdego z nich można dostarczyć osobiście.

Zaproszenie na wesele
Źródło: decobazaardecobazaar

W rzeczywistości, aby stworzyć piękne i oryginalne zaproszenia, trzeba przemyśleć wszystkie szczegóły. Wówczas Goście, niecierpliwie wyczekując uroczystości, przyjdą na wesele w świetnym nastroju.

I pamiętajcie, że zaproszenia ślubne to swojego rodzaju wizytówka jednego z najlepszych dni w Waszym życiu.

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

4 Responses

  1. Teraz mamy tak duży wybór, jeśli chodzi o zaproszenia ślubne, że czasem aż ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Warto wtedy brać pod uwagę motyw przewodni całej uroczystości i kolorystyke – to powinno nieco pomóc w podjęciu decyzji.

  2. Zgadzam sie, iż wygląd zaproszeń jest przedsmakiem wizji weselnej, całej uroczystości. ; )
    Współcześnie istnieje tak duży wybór wzorów, aż trudno zdecydować się na konkretny szablon.

    Pozdrawiam ; )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *