Zaręczyny w grudniu? To dobry pomysł!

Autor: Karolina Kołodziejczyk we współpracy z Renatą Mazurek – Ślubna Pracownia Dolny Śląsk

Grudzień to niewątpliwie jeden z najbardziej magicznych okresów w roku. To właśnie wtedy łatwiej przychodzi nam zatrzymanie się na chwilę, poświęcenie czasu najbliższym i okazanie uczuć, które na co dzień giną gdzieś w naszym zabieganym świecie. Dlatego też, to w święta panowie bardzo często decydują się na ten niezwykle ważny krok, jakim są zaręczyny. I pomimo, że termin może wydawać się oklepany, to jednak świąteczna atmosfera wielu z nas nigdy się nie nudzi i daje duże pole do popisu przy zorganizowaniu zaręczyn. Zobaczcie nasze podpowiedzi!

Zaręczyny w grudniu
Źródło: bondibella.com

KLASYCZNIE – POD CHOINKĄ

Czy istnieje lepsza niespodzianka dla zakochanej dziewczyny niż znalezienie pod choinką pierścionka zaręczynowego?
Moment otwierania prezentów jest ekscytujący nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. A takie oświadczyny z pewnością uczynią święta niezapomnianymi!
Pierścionek można schować w eleganckim pudełku, cieplutkich skarpetach z reniferami, czy w… otwieranej bombce – pomysłów jest wiele!

Zaręczyny w grudniu Źródło: poshtottydesigns.comfolksy.com

ROMANTYCZNIE  – W CZASIE SPACERU

Mroźny spacer tylko we dwoje – po wigilijnej kolacji albo w drodze na pasterkę – może być świetną okazją do oświadczyn w intymnej, ale bardzo magicznej atmosferze. A gdy dopiszą jeszcze warunki atmosferyczne i z nieba zacznie padać biały puch, mamy oświadczyny jak z filmu niewielkim nakładem finansowym:)

Zaręczyny w grudniu
Źródło: pintaram.com

DOMOWO – PRZY WASZYM ULUBIONYM FILMIE

Grudniowe wieczory to idealny czas dla par. Można bez wyrzutów sumienia rozłożyć kanapę, owinąć się kocem i z gorącą czekoladą w dłoniach oglądać ulubione filmy – jak choćby świąteczne i romantyczne: „To właśnie miłość” czy „Holiday”.
Taki domowy klimat sprzyja oświadczynom – szczególnie w przypadku par, które od spektakularnych eventów wolą ciszę, spokój i cieszenie się sobą nawzajem:)

Zaręczyny w grudniu
Źródło: buzzfeed.comthelovecatsinc.com

WYJĄTKOWO – NA WYJEŹDZIE

Wyjazd w okolicach świąt i sylwestra z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. I chociaż ceny w tym okresie nie zachęcają, to taki wyjazd może być świetnym „pretekstem” do zorganizowania zaręczyn w wyjątkowym miejscu.
Fanom zimowych klimatów z pewnością spodoba się propozycja grudniowego wypadu w góry – drewniany pensjonat, ośnieżone wzgórza, świąteczne światełka… i atmosfera robi się sama! Dodatkowym pomysłem może być zorganizowanie kuligu, który zakończy się właśnie wyjęciem pierścionka – pamiętajcie tylko, żeby nie zgubić go w śnieżnej zaspie:)

Zaręczyny w grudniu Źródło: homeadore.com

OFICJALNIE – W TRAKCIE WIGILIJNEJ KOLACJI

Ten punkt przypadnie do gustu wszystkim parom preferującym oświadczyny w bardzo oficjalnym, tradycyjnym stylu. Zaręczyny przy członkach rodziny z pewnością nie są dla każdego, ale niektórzy chcą dzielić ten wyjątkowy moment radości z najbliższymi. Wigilijna kolacja to wydarzenie bardzo eleganckie i podniosłe, dzięki czemu i zaręczyny wpasują się świetnie w ten klimat.

Zaręczyny w grudniu Źródło: unduetre-ilaria.com

Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi przypadły Wam do gustu i choć trochę się nimi zainspirujecie:)

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

7 Responses

  1. Ja akurat nie jestem zwolenniczką zaręczyn w święta i nie chciałabym aby mój partner wybrał akurat ten dzień. Według mnie jest wiele lepszych dni aby poprosić wybrankę o rękę, bez udziału wszystkich członków rodziny zajadających się barszczem 😉

  2. Najciekawsze i z pewnością najbardziej zaskakujące są zaręczyny w trakcie spaceru, czy kolacji. Najpiękniej jest zaskoczyć partnerkę właśnie wtedy kiedy ona jest zupełnie nieświadoma możliwych oświadczyn. 🙂

  3. Mój znajomy oświadczył się koleżance właśnie w pierwszy dzień świąt 😉 Niesamowity prezent świąteczny!

  4. Mój znajomy zaręczył się z dziewczyną w pierwszy dzień świąt. Świetny pomysł na świąteczny prezent niespodziankę 🙂

  5. Szczerze powiedziawszy ja od razu ubiegłam mojego partnera, że nie życzę sobie oświadczyn w Święta. Dla mnie to niepotrzebna szopka i gra na emocjach, a mimo wszystko powinna to być decyzja przemyślana i jak najbardziej szczerze „TAK”.

  6. Zaręczyny w Wigilię lub w Sylwestra to bardzo fajny pomysł. Ma się wówczas możliwość spotkania z rodziną i bliskimi i wspólnego świętowania tego niezwykłego wydarzenia. O ile tylko ktoś lubi świętowanie wspólne a nie preferuje bycia samemu z ukochaną osobą w takiej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *