bukiety inne niż wszystkie

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

Tekst ekspercki napisany dla Portalu PobieramySie.pl

Bukiet ślubny stanowi swojego rodzaju „kropkę nad i” jeśli chodzi o wizerunek Panny Młodej. Dobierany zawsze z uwagą i starannością spośród nieograniczonej palety barw, różnorodności kwiatów i pomysłowości florystyki. Kwiaty żywe, jaskrawe, kolorowe, z różnych gatunków? A może stonowane i pastelowe? Pomyślelibyście, że coraz częściej Panny Młode, zamiast kwiatów, wybierają do bukietów zupełnie inne składniki? Czasami bardzo zaskakujące. Guziki, koraliki, tkaniny, stare broszki, a nawet… słodycze!

 

Jeśli ktoś jest uzdolniony plastycznie, może taki bukiet wykonać samodzielnie (dodatkowa wartość sentymentalna), albo zdać się na wynik pracy profesjonalisty.


Jakie są zalety takiego rozwiązania? Jesteście ekologiczni, oszczędzacie pieniądze, razem z bukietem macie załatwioną sprawę „coś starego na szczęście”, niezależnie od pogody bukiet wygląda idealnie (w zimie nie zmarznie, latem nie potrzebuje wody), a po ślubie na długie lata będzie przywodził wam na myśl wspomnienia z tego wielkiego dnia.


Minus? Naszym zdaniem nie do końca są odpowiednie na wielkie, królewskie bale, z oficjalnymi gośćmi. Choć  bukiety z broszek są tak eleganckie, że dopasują się do każdego stylu i wesela, oraz sukienki. Ich misterne wykonanie i błyskotki zdecydowanie przykuwają uwagę.

Niemniej niestandardowe bukiety polecamy raczej awangardowym, nowoczesnym Pannom Młodym, podczas luźnego przyjęcia na świeżym powietrzu. Z przymrużeniem oka. 🙂

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. My wiemy, zapraszamy do skorzystania z naszych usług :). Ale jak dobrze poszukasz w googlach, to znajdziesz. W Polsce jest kilka pracowni/florystów, którzy wykonują takie cuda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *