Fotobudka – czy można inaczej?

FOTOBUDKA – CZY MOŻNA INACZEJ?

Czy chcielibyście na swoim weselu fotobudkę ? – pytam.

Nie, to już jest takie nudne, oklepane. Każdy ją ma…

Głównie z taką odpowiedzią spotykam się wśród moich Par, gdy zadaję im po raz pierwszy to pytanie.

A gdybym zaproponowała Wam coś innego niż klasyczna fotobudka ? – pytam ponownie.

Hmmm … no jasne, chętnie rozważymy inne opcje,  byle nie zwykły „klocek” do robienia zdjęć:- )

Źródło: Z Create Design

Fotobudki przez ostatnie kilkanaście lat zyskały na popularności (nie tylko na weselach, ale eventach, imprezach firmowych), co z jednej strony sprawia, że są łatwiej dostępne i że sami jako goście mogliście już na nie trafić i wyrobić sobie opinię. Z drugiej – pojawiają się wątpliwości, czy powoli nie zaczynają być one… passé.

Absolutnie nie!

Fotobudka to nadal znakomita atrakcja dla gości. Trzeba tylko wiedzieć, jaką wybrać, jakie dodatki do zdjęć zorganizować, by była atrakcją Waszego wesela.

W tej publikacji pominę klasyczne fotobudki, a skupię się na foto – atrakcjach, których być może, jeszcze nie znacie oraz na tych, które są czymś innym niż klasyka.

Źródło: Imprezowy Raj

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na fotobudkę w stylu „pomysłowego Dobromira” (czyli DIY), czy też wynajmiecie profesjonalną firmę, nie możecie zapomnieć o gadżetach i rekwizytach. Nie można z nich zrezygnować, ponieważ to one są gwarantem tego, że takie zdjęcia będą się odróżniały od tych, robionych przez fotografa, a przecież jest to jednym z celów ustawienia fotobudki.

Opcje są dwie. Rekwizyty możecie kupić w sklepie z akcesoriami na przyjęcia lub – przygotować je samodzielnie. Nie jest to trudne i nie wymaga wielkich umiejętności plastycznych. Możecie też wykorzystać przedmioty, które macie w domu.

Najbardziej popularne są: kolorowe okulary, lizaki, wąsy, usta i okulary na patyczkach, boa z piór, szale, różnobarwne peruki, anielskie skrzydła, diabelskie rogi, kartki ze śmiesznymi napisami (np. dla gości: „Więcej wina proszę”, „Nie znam tych ludzi”, „Tancerz wieczoru”, „Ukradliśmy koperty. Jesteśmy
w Vegas”, „Jestem niezłym gościem”, itd.). Możecie również pokusić się o przygotowanie z kartonów dużych „ramek” do zdjęć.

Zatem – startujemy ! Zobaczcie co możemy Wam zaproponować !

FOTOBUDKA DRUKUJĄCA MAGNESY

Budki drukujące standardowe zdjęcia zna każdy z Was, a co powiecie na wydruki magnesów ze zdjęciami? To z pewnością bardzo unikatowa pamiątka
z wesela dla Waszych gości!

Źródło: Smart Photo

FOTOBUDKA DREWNIANA, RETRO

Zasada działania jest identyczna jak w przypadku standardowych fotobudek, jednak strona wizualna sprawia, że takie stylizowane urządzenia idealnie wpasowują się w rustykalne, czy też boho wesela.

Źródło: Media Box, Retro Budka, Ekipa Niezwykłego Lustra, Retro Lustro

Jeśli dysponujecie wolną przestrzenią na zewnątrz, możecie skusić się na dosłownie „drewnianą budkę”.

Źródło: Fotobudka Z Drewna

FOTOPRZYCZEPY I FOTOBUSY

Odkrycie ostatnich lat, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością! Nie lada gratka dla fanów motoryzacji, jak również jako atrakcja na wesela boho, retro, vintage.

Źródło: The Car Bar, Mount Ida Farm, Flasz Gang, Foto-przyczepo-budka

MOZAIKOWY MURAL

Nie jest to typowa fotobudka, ale pewnego rodzaju „fotoatrakcja” – urządzenie pobiera zdjęcia z fotobudki oraz z Instagrama (ze specjalnym #), następnie drukuje te zdjęcia, a goście mają za zadanie nakleić swoje zdjęcie na specjalnie wcześniej przygotowanej planszy. Tym sposobem powstaje mozaika – ale – nieprzypadkowa – bo urządzenie wcześniej dokonuje analizy kolorystycznej, tak by powstał spójny obraz.

Źródło: Imprero

ATELIER STYLIZOWANE

To atelier fotograficzne tworzone zgodnie z motywem przewodnim Waszego wesela. Poza zdjęciami macie do dyspozycji filmy slow – motion. Fajna opcja na wesela z wyraźnym motywem przewodnim.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych

FOTOBUDKA SLOW – MOTION

Inaczej filmobudka. To klip złożony z ujęć slow motion realizowany w specjalnej strefie PRO, w której umieszczone jest tło, specjalne oświetlenie oraz monitor. Goście mogą już w trakcie wesela oglądać nagrania, a Wy otrzymujecie jeden zmontowany klip po weselu.

Źródło: The Slow Motion Booth

FOTOŚCIANKA

Ten inspirowany spotkaniami na czerwonym dywanie rekwizyt stanowić będzie świetną odmianę dla nudnych, pozowanych zdjęć pod ścianą.Ile par tyle pomysłów: możecie wynająć firmę posiadającą gotową ściankę albo puścić wodze fantazji i przygotować ją samodzielnie!

Świetnie sprawdzi się ściana z kwiatów lub tło przygotowane z ozdobnych palet. Dużą popularnością cieszą się ścianki z zawieszonymi ramkami, zaś
w wersji minimalistycznej na jednobarwnym tle wystarczą ozdobne gałązki. Dla „wygodnych”  polecamy kącik fotograficzny z wygodnymi fotelami. Możecie również wykorzystać do tego Wasze „tło” , którego używaliście podczas ceremonii plenerowej.

Do fotościanki potrzebny Wam  będzie jeszcze aparat – standardowa fotobudka lub
w wersji bardziej ekonomicznej aparat instax. Poniżej kilka przykładów:

Źródło: Paradowscy Fotografia, Hey Alice, Craftcoral, Sarah Maria Photography, Green Wedding, Martha Stewart WeddingsBridal MusingsWedding ForwardMon Cheri

FOTOBUDKA INSTAX

Rozwiązanie dla fanów polaroidów ale nie tylko! Wykorzystujecie tutaj aparat natychmiastowy INSTAX lub inny, który pozwala na wykonanie zdjęć i ich natychmiastowy – jak sama nazwa wskazuje – wydruk. Do zapewnienia tego typu atrakcji możemy zakupić we własnym zakresie bądź wypożyczyć odpowiedni sprzęt.

Wbrew pozorom Instax wcale nie jest tańszym rozwiązanie, a przy większym weselu (duża liczba gości = duża liczba klisz) koszt wynajęcia fotobudki może okazać się mniejszy. Kiedy zaopatrzycie się w sprzęt i rekwizyty nie zapomnijcie o przygotowaniu jasnej i czytelnej instrukcji obsługi dla gości. Warto też wyznaczyć jedną osobę do pomocy gościom, gdyby nie radzili sobie z wymianą klisz czy baterii (taką rolę zwykle pełni jeden z koordynatorów wesela, jeśli decydujecie się na usługę koordynacji).

Źródło: Ask Her, Kindred Oaks, The Wedding Ring

Co robi się z gotowymi zdjęciami ? Można je rozwiesić, wkleić do księgi gości lub też mogą być pamiątką dla gości.

Źródło: Poptop Event Marketplace, Rock My Wedding, Pixieset

JEDNORAZOWE APARATY FOTOGRAFICZNE

Na pewno każdy z Was pamięta aparaty fotograficzne z 24 klatkowym filmem, gdzie do każdego zdjęcia trzeba było podjeść z olbrzymim zaangażowaniem, ponieważ nie było miejsca na pomyłki. Taki jednorazowy aparat może być pozostawiony do dyspozycji każdego stolika, który na całe wesele ma do zrobienia tylko 24 zdjęcia. Na koniec wesela Para Młoda otrzymuje wszystkie aparaty, a najlepsze zdjęcia trafiają do albumu ślubnego. Tego rodzaju atrakcja potrafi być naprawdę świetną zabawą integracyjną, mającą na celu wykonanie najlepszego i najbardziej pomysłowego zdjęcia na imprezie.

Źródło: Weddings FactoryCalli B Photography

GIFBUDKA

To urządzenie zamiast tradycyjnych zdjęć, tworzy animowane zdjęcia GIFY. Krótkie animacje robione przez gości, udostępniane są na dużym ekranie na sali weselnej oraz na małym przy GIF BOXIE. Dodatkowo goście mogą przesyłać swoje GIFY dalej, poprzez telefony komórkowe lub udostępniać je na Facebooku.

Źródło: Slow Motion Event

Naszym zdaniem fotobudki są i nadal będą jednymi z bardziej popularnych atrakcji weselnych.  Są fajnym sposobem na integrację, a zdjęcia z nich są także pamiątką dla gości oraz Pary Młodej. A jakie jest Wasze zdanie ?

Zdecydujecie się na to urządzenie na waszym weselu?

Ściskamy Was mocno!
#LetsMakeYourDream #SpelnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Wow, kilka ciekawostek znalazłam, Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *