inicjały – wszechstronne i zawsze modne

Autor: Magda Wojda – Ślubna Pracownia Warszawa

Dzień ślubu to na pewno jedna z tych chwil, które są wyjątkowe. Można sprawić by za sprawą dobrego tematu przewodniego, wyśmienitej zabawy i wspaniałych dekoracji pozostało w pamięci zaproszonych Gości na bardzo długi czas. Jednym z takich pomysłów jest wybranie INICJAŁÓW jako elementu zdobiącego otoczenie Pary Młodej. Czy można sobie wyobrazić coś bardziej osobistego, niż mix powstały po połączeniu pierwszych liter Waszych imion?

Decydując się na taki pomysł, zacznijcie od opracowania kształtu Waszego monogramu. Sprawny grafik wyczaruje zarówno eleganckie wzory niczym ze szlacheckich pieczęci, jak i te mniej zobowiązujące. Pierwszym elementem, gdzie będzie je można umieścić, jest zaproszenie. Niezależnie od tego, czy monogram będzie na kopercie, czy wewnątrz karty, na pewno zwróci uwagę Gości swoją niepowtarzalnością. I choć mogłoby się wydawać, że monogram kojarzy się wyłącznie z klasycznymi formami, wariacji na jego temat można znaleźć na rynku bardzo dużo, wszystko zależy tylko i wyłącznie od charakteru planowanej uroczystości i kreatywności.

Wybrane wzory konsekwentnie wykorzystajcie w pozostałych elementach papeterii (winietkach, menu, kartach z podziękowaniem), zachowując tym sposobem jednolity charakter elementów i ciągłość przewodniego tematu dekoracyjnego.

Gdy Goście już są zaproszeni, można skupić się na kolejnych elementach dekoracji. Kierując się zasadą ‘od ogółu do szczegółu’, zaplanujmy wykorzystanie naszych inicjałów jako motywu zdobienia zarówno podczas ceremonii zaślubin jak i późniejszego przyjęcia. Część pomysłów wymaga posiadania odpowiednich urządzeń lub zatrudnienia specjalistów, np. od oświetlenia.

Są i takie, które w ramach wspólnego spotkania możecie wykonać sami lub ze znajomymi, albo po prostu ‘zamówić’ u Rodziny czy Przyjaciół.

Jeśli już jeden z większych elementów dekoracji będzie gotowy, można poszukać pomysłu na wykorzystanie spersonalizowanych ozdób na stołach. Wybierając je, należałoby rozważyć późniejsze wykorzystanie poszczególnych elementów dekoracji. Zamawiając grawerowane kieliszki do szampana, będziecie mogli wznosić nimi toasty w każdą kolejną rocznicę ślubu a świece, wazony i pozostałe elementy pozostaną na długie lata.

Nie zapomnijcie również o wykorzystaniu inicjałów do ozdobienia słodkości i oczywiście podczas sesji. Zdjęcia na zawsze w ten sposób uwiecznią Wasz pomysł.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *