jak dobrze powitać gości? cz. 2

Autor: Magda Wojda – Ślubna Pracownia Warszawa

<< cz. 1

Informator turystyczny

Kompletując powitalne zestawy, warto odwiedzić centrum informacji turystycznej. Tam, za darmo, można otrzymać a potem dołączyć mapę wraz z przewodnikiem po lokalnych atrakcjach turystycznych. Wszelkie informatory dadzą gościom możliwość zaplanowania czasu poza uroczystościami, a to urozmaici ich pobyt i sprawi, że jeszcze wspanialej będą wspominać czas Naszych zaślubin. Tutaj kolejny raz należy zwrócić uwagę na gości obcojęzycznych. Nic tak nie udowodni mistrzowskiej i przemyślanej organizacji, jak uwzględnienie różnorodności przybyłych na nasze uroczystości.

Plan uroczystości

W torbie prócz wspomnianych produktów, warto zastanowić się nad umieszczeniem planu na dzień uroczystości. Zaczynając od poranka i technicznych informacji o śniadaniu hotelowym (godziny posiłku), poprzez przypomnienie godziny i adresu rozpoczęcia ślubu, na godzinie wymeldowania z hotelu kończąc. Plan może zawierać także wskazówki, jak trafić do najciekawszych miejsc w obrębie miejsca zakwaterowania (zabytki, punkty widokowe, lokalne restauracje).

Jeśli transport do USC/Kościoła jest zorganizowany przez Parę Młodą, taką informację o czasie i miejscu ‚zbiórki’ również umieszczamy. Ułatwi to bardzo życie nie tylko Gościom (kto by zapamiętał wszystkie godziny i w dodatku nieznane adresy), ale również samym Organizatorom, eliminując do minimum ewentualne pomyłki/błądzenie w poszukiwaniu odpowiednich miejsc

Podsumowując, torba powitalna jest wspaniałym dowodem uznania dla przybyłych gości. Pokazuje, że prócz świadomości trudów związanych z przybyciem, Młoda Para docenia poświęconą uwagę i czas, i stara się jak najdokładniej wypełnić rolę Organizatora. Może się w niej znaleźć wiele przydatnych produktów, a jedynym ograniczeniem do rozważenia, jest planowany jej koszt. Nie powinna odbiegać zbytnio od charakteru uroczystości, a wiele umieszczonych w niej produktów można opatrzyć zdjęciami Pary Młodej.

Torby powitalne mogą kosztować jedynie parę złotych, ale mogą być także luksusowym upominkiem, który zostanie wspaniałą pamiątką dla przybyłych.

 Na koniec jeszcze tylko krótka wzmianka: torba powitalna to jak najbardziej pojęcie względne. Tylko od fantazji Pary Młodej zależy, jaką formę przyjmie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *