Jakie są plusy i minusy organizowania wesela w tygodniu?

Źródło: Pexels.com

Kiedy słyszymy frazę „zabawa do białego rana”, zapewne jednym z pierwszych skojarzeń jest przyjęcie weselne. Przetańczone godziny do ulubionych utworów, pyszne jedzenie, rodzina i przyjaciele…czyli po prostu tradycyjne, polskie wesele.

Pojawia się coraz więcej niesamowitych miejsc, gdzie można zorganizować wesele, ale mimo to, problematycznym bywa zarezerwowanie wymarzonego terminu na tę uroczystość. W odpowiedzi na tak duże zainteresowanie, właściciele lokali wyszli z propozycją organizacji przyjęć w dni robocze. Ostatnimi czasy jest to mocno powiązane z zamknięciem lokali gastronomicznych i pandemią, czyli przekładaniem wesel z zeszłego roku na obecny sezon.

Nasza Konsultantka Ślubna – Magdalena Krystek udzielała ostatnio odpowiedzi do artykułu na kobieta.wp.pl właśnie o weselach w ciągu tygodnia. Wytłumaczyła, dlaczego Pary decydują się na zaproszenie gości na przyjęcie weselne w ciągu tygodnia.

 „Sytuacja dalej jest niepewna i nawet pary planujące wesele w 2022 zastanawiają się, czy nie zderzą się z murem, jakim będą jakieś kolejne ograniczenia. […] Spadła dostępność terminów, ponieważ mamy zdublowany sezon ślubny – 2020 oraz 2021. Praktycznie nie ma szansy na znalezienie dostępnej soboty w popularnym lokalu czy u wziętego usługodawcy w roku 2021 oraz 2022”.

Źródło: Pexels.com

Ale co wiąże się z decyzją o zaproszeniu gości na ślub i przyjęcie weselne w środku tygodnia?

Jak wynika z artykułu Magdalena Krystek za największy minus wesel w dni robocze uważa niską frekwencję gości. „I tu pojawia się największy wróg wesel w ciągu tygodnia. Głównym ryzykiem organizacji wesela w środku tygodnia jest właśnie frekwencja. Część gości woli zachować urlop w pracy na prywatne wakacje, niekoniecznie na wesele, szczególnie gdy w grę wchodzi dojazd i potrzebne są np. 3 dni wolnego. – Mając zobowiązania w pracy kolejnego dnia, część gości nie może pić alkoholu, przez co szybciej opuszczają przyjęcie. W takim wypadku nie ma co liczyć na zabawę do białego rana”.

Źródło: www.instagram.com/magdalen_kay_/

Wesela w środku tygodnia mają też dużo zalet! Skupmy się na pozytywach i zobaczmy jakie korzyści niesie za sobą przyjęcie organizowane poza weekendem.

⭐️Możliwość zarezerwowania wymarzonego lokalu
⭐️Zaoszczędzenie pieniędzy, ze względu na niższe ceny noclegów, transportu i nie tylko w ciągu tygodnia
⭐️Większa dostępność usługodawców, plus specjalne oferty na przyjęcia w tygodniu
⭐️Święta i dni wolne od pracy wypadające w tygodniu mogą pomóc z frekwencją gości
⭐️Kameralne przyjęcia z niepowtarzalnym klimatem w tygodniu sprawdzą się idealnie

Jak widać, zalet jest całkiem sporo, także warto poddać przemyśleniu organizację przyjęcia weselnego także w tygodniu. Zaproszenie gości odpowiednio wcześniej pozwoli im dostosować plany tak, aby być z Wami tego dnia.

Źródło: Pexels.com

Odwiedźcie również stronę, na której dostępny jest cały artykuł z wypowiedziami Magdaleny Krystek. Poniżej link do artykułu:
https://kobieta.wp.pl/miala-byc-zabawa-do-bialego-rana-do-konca-wesela-zostala-garstka-ludzi-6681337314306560a?nil=&src01=f1e45&src02=isgf

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *