Kolory roku 2016

Autor: Natalia Niwińska – Ślubna Pracownia Pomorze

Spokój, harmonia, ukojenie, relaks – to właśnie odczucia wzbudzane przez kolory, które zostały oficjalnie wytypowane przez Instytut Panteone jako barwy roku: Serenity oraz Rose Quartz (delikatny niebieski oraz bladoróżowy). Odczucia te powinny również towarzyszyć Pannie Młodej w drodze do ołtarza. Dlatego tegoroczny wybór kolorów jest wprost stworzony na śluby.

Panteone – amerykańska firma działająca od ponad 50 lat, twórca najbardziej popularnego systemu identyfikacji kolorów na świecie – jest światowym autorytetem wyznaczającym trendy w kolorystyce. Na początku każdego roku ogłasza kolor, który przez następne dwanaście miesięcy będzie tym najmodniejszym. W tym roku po raz pierwszy zostały wyznaczone nie jeden, a dwa kolory. Wybrany kolor króluje przez cały rok na wybiegach i w pracowniach artystycznych, wykorzystują go projektanci wnętrz oraz wizażystki, a na weselach bardzo często wybierany jest jako kolor przewodni przyjęcia. Tak prawdopodobnie będzie i w tym roku.
wesele panteone 2016

Rok 2016 będzie więc rokiem delikatnych, pastelowych barw. Zarówno blady róż jak i błękitny doskonale pasują do bieli. Dlatego też kolory te idealnie nadają się na przyjęcia weselne. Nie należy się jednak bać zestawienia ich z innymi, bardziej nasyconymi barwami, takimi jak zielony, szary, złoty czy brązowy. Można wtedy otrzymać naprawdę wyjątkowe i modne połączenie kolorystyczne.
najmodniejsze kolory wesele 2016

Warto wprowadzić swoje kolory przewodnie do jak największej ilości elementów wesela. Otrzymujemy wtedy spójny wygląd całego przyjęcia. Lista rzeczy, które możemy spersonalizować używając kolorów, jest naprawdę długa: kwiaty i dekoracje, samochód do ślubu, sukienki druhen, biżuteria, drinki w barze, oświetlenie sali, zaproszenia, bukiet Panny Młodej i butonierka Pana Młodego, tort weselny, słodki bufet, upominki dla gości…
trendy kolory wesele

Kolory te pasują zarówno do eleganckiego przyjęcia w pięciogwiazdkowym hotelu, jak i do luźnego, naturalnego wesela w ogrodzie. Używając bladego różu i błękitu podczas swojego Wielkiego Dnia, mamy pewność, że nasze wesele będzie wyjątkowe, romantyczne oraz bardzo „na czasie”.
paleta barw 2016

dodatki ślubne 2016

Źródło: https://pl.pinterest.com/pituwishu/rose-quartz-serenity/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *