Magia świec – czyli jak wyczarować magiczny klimat na weselu

Jak wyczarować ciepły, kameralny i magiczny klimat na weselu?

Coraz więcej Par odchodzi od konwencji biesiady na rzecz kameralnych, rodzinnych przyjęć i bankietów. Chcą stworzyć sympatyczną, niezobowiązującą atmosferę, sprzyjającą rozmowom. W tej sytuacji podstawą dekoracji powinny być świece. Żaden inny element nie daje takiej atmosfery, jak ciepły płomień świec.
Poza tym, że świece dodają uroku same w sobie,  blask ich płomieni sprawia, że w powietrzu unosi się odrobina magii.

Świece na weselu

Źródło: bellethemagazine.com

Towarzyszą nam przez całe życie również w obrzędach religijnych. Chcemy Wam dzisiaj pokazać jak można wykorzystać świece jako element dekoracji na ślubie i weselu.

Świece podczas ceremonii w kościele i w plenerze

Podczas ślubu kościelnego świece pełnią funkcję liturgiczną oraz dekoracyjną. Dzięki świecom można w łatwy sposób ocieplić wnętrze i sprawić, że stanie się ono wyjątkowe i niepowtarzalne. Świece ustawione wzdłuż ławek oświetlą drogę Pary Młodej. Aby pięknie wyglądały, a zarazem były bezpiecznie ustawione, można postawić je na  podstawkach, w szklanych wazonach czy w latarenkach. Koniecznie jednak upewnijcie się, że Wasza parafia wyraża na to zgodę.
Należy pamiętać również, aby nie stawiać świec blisko łatwopalnych przedmiotów (wstęg, wiszących tkanin). Z powodzeniem możecie użyć również świec podczas ceremonii plenerowej – tam nie musicie się już ograniczać jak w budynku kościoła.

Wyobraź sobie, że idziesz do ołtarza drogą migoczących płomieni świec, które odbijają się w fakturze Twojej sukni z trenem. Wymarzony obraz, prawda?

Świece na weselu

Świece na weselu

Źródło: tabeamarialisa.chidotaketwo.com; munaluchibridal.com;
proweddinginvites.com; weddingforward.com

Świece w lokalu

Możliwości wykorzystania świec w aranżacji lokalu są niezliczone, nie sposób wymienić wszystkie, ale prezentujemy Wam te, które być może Was zainspirują:- )

Świece na weselu

Świece na weselu

Źródło: herecomestheguide.comamazepaperie.comstylemepretty.com

Świece podczas ceremonii humanistycznej

Śluby humanistyczne odwołują się do różnych tradycji,  obrzędów i symboli, a  świece znajdują tam szczególne zastosowanie. Świeca to symbol życia, wejścia w nową przestrzeń, dlatego chętnie wykonuje się rytuały z jej udziałem. Nowożeńcy, trzymając w dłoniach małe świece, odpalają je od głównej, palącej się świecy. Równo palący się płomień wróży szczęśliwe i dostatnie życie. Więc jeśli przygotowujesz się do ślubu humanistycznego i potrzebujesz użyć w jego trakcie świec, przygotuj takie, co do palenia, których nie będziesz mieć żadnych wątpliwości:- )

Świece na weselu

Źródło: davidsbridal.commelissajill.com

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać Wam, że bez świec nie da się stworzyć tak cudnej, przytulnej i magicznej  atmosfery. Świece są tak samo ważne jak świeże kwiaty i  nie wyobrażamy sobie aranżacji bez nich na weselu czy ceremonii. Jest to jeden z najprostszych i najtańszych pomysłów na stworzenie niezapomnianej stylizacji weselnej.

Ściskamy Was!
#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

One Response

  1. Świetne pomysły na aranżacje. Świecie naprawdę robią bardzo romantyczny klimat. Idealny na wesele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *