nowe trendy – odrobina blasku

Autor: Natalia Niwińska – Ślubna Pracownia Trójmiasto

Własny ślub jest doskonałą okazją, by móc ‘zabłyszczeć’. Nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. W nadchodzącym roku bowiem jednym z trendów (oprócz koloru granatowego i nieśmiertelnego stylu vintage) będzie obecność błyszczących elementów. Jest to doskonała okazja do stworzenia wymarzonego ślubu jak z bajki. W końcu większość z Pań podczas swojego wesela chce się poczuć jak księżniczka (choć oczywiście nie wszystkie się do tego przyznamy).

Takie błyszczące dodatki sprawdzą się zarówno na letnim weselu w namiocie, jak i na wielkiej uroczystości w sali balowej. Pamiętajmy jednak, że nie pasują one do każdego stylu. Decydując się na ślub w klimacie vintage bądź rustykalnym, o takich świecidełkach powinniśmy zdecydowanie zapomnieć. Podstawowa zasada: nie przesadzić. Nie chcemy przecież, by nasze wesele wyglądało tandetnie. Najlepiej wybrać parę detali i je zaakcentować, dodając im odrobinę blasku. To wystarczy, by nadać zupełnie inny charakter całemu przyjęciu.

W dekoracjach można uwzględnić cekiny, brokat, metaliczne farby. Bardziej odważni mogą zdecydować się na całe błyszczące obrusy lub zastawę.

Trzeba jednak wtedy ograniczyć ilość dekoracji na stołach do minimum. Osoby preferujące prostotę powinny postawić na drobne święcące dodatki, jak brokatowe świece czy kryształki w aranżacjach kwiatowych. Świetnym pomysłem może być użycie brokatowego papieru na zaproszeniach czy na tablicy prezentującej usadzenie gości.

Chcąc wyglądać olśniewająco, musimy jednak również uważać, żeby nie przesadzić. Panna młoda obwieszona od stóp do głów błyskotkami wywołałaby większe zdziwienie niż podziw gości. Jeżeli decydujesz się na połyskliwą suknię z cekinami – dobierz proste dodatki lub z nich zrezygnuj. Gdy Twoja sukienka jest prosta – postaw na srebrzystą biżuterię lub ozdobę do włosów i zabójczą parę szpilek.

Można poszaleć w kwestii jedzenia i słodkości – w końcu jest to również element dekoracji. Oprószony brokatem tort na pewno zwróci uwagę gości, tak samo jak połyskliwe babeczki. Wszelkiego rodzaju czekoladki, ciasta, cukierki doskonale nadają się do udekorowania.

Z odrobiną wyobraźni na pewno uda Wam się zorganizować wymarzony, lśniący ślub.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *