otuleni w biel cz. 1

Autor: Marzena Ramotowska – Ślubna Pracownia Warmia i Mazury

Artykuł ekspercki napisany dla Magazynu Wedding.

Większość z nas lubi kolor biały, ponieważ zajmuje on szczególne miejsce w palecie barw. Bliski absolutu i światła, kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością. Biel to przestrzeń, w której można swobodnie oddychać, wszechstronność, reprezentująca sobą wartości wszystkich kolorów. Dlatego tak wiele Par Młodych decyduje się na użycie koloru białego jako motywu przewodniego podczas swojego wielkiego dnia.

białe wesele

Pisząc o motywie przewodnim niezmiernie istotne jest to, aby całość komponowała się ze sobą idealnie i była spójna ze wszystkimi elementami, takimi jak: strój, papeteria czy nawet słodki bufet. Żeby powstała wspaniała i oryginalna całość, niezachwiana żadnym brakiem czy niedoskonałością, ważne są wszystkie elementy. Najważniejszym z nich jest jednak dekoracja, która tworzy klimat, styl i charakter wesela. Piękne aranżacje tworzą zarówno nastrój, ale również wpływają na dobre samopoczucie zaproszonych gości i powodują, że wszystkim, po wejściu na salę, zapiera dech w piersiach.

białe wesele1

Co myślicie o motywie bieli w dekoracjach? Nudno czy intrygująco?

Oto kilka przykładów na to, że biel wcale nie musi być nudna, a na pewno bardzo elegancka i interesująca.

Biel nie tylko zimą

Zacznijmy od tego, że wesele w kolorze bieli jest dobrym wyborem nie tylko zimą, gdy z nieba spadają płatki śniegu, a szron tworzy bajkową poświatę – taką uroczystość można zorganizować z powodzeniem o każdej porze roku.

W okresie zimowym oczywiście nie będzie żadnego problemu, aby stworzyć bajkową scenerię przy wykorzystaniu koloru białego i tym samym wprowadzić gości w zimową atmosferę. Wśród dekoracji, które możemy wykorzystać, oczywiście z wyjątkiem kwiatów w kolorze bieli, nie powinno również zabraknąć wstążek, połyskujących girland, błyszczących szkiełek czy płatków śniegu. Motyw płatków śniegu może pojawić się na torcie, na papeterii, w suwenirach, na świecach. Do dekoracji można wykorzystać także sztuczny śnieg rozsypany na stołach.

wesele zima 2014

Dobrym pomysłem są również śnieżnobiałe tiulowe pompony lub papierowe lampiony, które możemy zawiesić pod sufitem. Na pewno sprawią, że cała uroczystość nabierze magicznego charakteru.

białe wesele dekoracje

Ale czy motyw bieli pasuje tylko zimą? Wcale nie. Dekoracje w kolorze bieli odpowiednie są o każdej porze roku. A sala „przyodziana” w biel sprawia wrażenie luksusowej i niezwykle efektownej. Pamiętajmy jednak, iż spójność motywu bieli w dekoracjach letnich jest również istotna jak zimą. Począwszy od białego nakrycia stołu, serwetek i eleganckiej, białej zastawy, a skończywszy na białych kwiatach a nawet białej, papierowej dekoracji zwisającej nad stołami gości i całej papeterii. Dla przełamania bieli można dodać oczywiście malutki akcent, np. zieleni, którego i tak nie unikniemy komponując żywe kwiaty w dekoracji. Pamiętajmy tylko, że biel ma być motywem przewodnim, kolorem dominującym, a nie wyrocznią, od której nie ma reguły.

cdn.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *