Prezenty i podziękowania dla rodziców

Autorzy: Marzena Ramotowska, Anna Pietruszka – Ślubna Pracownia

Niezmiennie od wielu lat niemalże każda Para Młoda stawia sobie pytanie, w jaki sposób podziękować rodzicom za trudy wychowania? Ten element wesela już na dobre wpisał się w naszą tradycję:)

Do lamusa odeszły podziękowania w formie wybranej piosenki, np. „Kochanych rodziców mam”, czy wspólnego tańca z rodzicami. Coraz częściej Młodzi rozmyślają nad prezentem bardziej praktycznym, ale również takim, który wzrusza i który pozwoli wrócić wspomnieniami do wspólnie spędzonych lat…

Rynek weselny stara się podpowiadać różne formy prezentów, ta nisza pomysłów wypełnia się coraz bardziej. Dzięki temu nie tylko wspomniana piosenka dla rodziców, ale również bukiety kwiatów przestają królować w podziękowaniach.

Prezenty dla rodziców CO KUPIĆ NA PREZENT?

Ich miejsce zajmują kosze z łakociami, elegancki alkohol w butelkach z dedykacją lub w odpowiednio dobranych opakowaniach. Innym ciekawym pomysłem są vouchery do restauracji, teatru, weekend w hotelu ze SPA czy wycieczka. Z prezentów bardziej rzeczowych często kupowane są haftowane ręczniki lub pościel, poduszki z dedykacjąpersonalizowane szkatułki czy leżaki.
Możemy również zamówić personalizowane czekoladki lub czekoladowy telegram z samodzielnie ułożoną treścią.

Prezenty dla rodziców Źródło: prezenty.pl; crazyshop.pl; czekoladowytelegram.pl

IM DROŻSZY PREZENT TYM LEPSZY?

Warto wybierając prezenty kierować się gustami i zainteresowaniami rodziców. Wartość prezentu jest uzależniona od zasobności portfela Pary Młodej, ale pamiętajmy o tym, że ta wartość nie jest wyznacznikiem uczucia, którym darzymy rodziców:)
Błędne jest podejście, że im droższy prezent tym lepszy. Dla zdecydowanej większości rodziców najważniejszym wyznacznikiem uczucia i szacunku dzieci nie jest ich cena, lecz serce, które w niego włożyły, wykonując prezent samemu:)

Prezenty dla rodziców Źródło: printu.pl

To najlepszy moment, aby wspomnieć o twórczości indywidualnej młodych ludzi:) Możecie poprosić seniorów rodziny, aby pomogli Wam zdobyć zdjęcia, począwszy od tych z młodości Waszych rodziców, a skończywszy na Waszych zdjęciach zaręczynowych.
Na bazie zebranych zbiorów można przygotować ciekawą prezentację multimedialną do wyświetlenia podczas wesela. Można też samodzielnie stworzyć album historii rodziny lub, korzystając już z nowocześniejszej formy przechowywania zdjęć, wykonać fotoksiążkę.
Ta ostatnia propozycja pozwala nam zostać również autorami książki, ponieważ nie tylko sami wybieramy zdjęcia, ale również sami decydujemy o ich ułożeniu oraz treści i opisach, które w tej fotoksiążce umieścimy:)

Prezenty dla rodziców Źródło: printu.pl

Wiemy już co moglibyśmy ofiarować rodzicom, ale nie wiemy jeszcze, który moment jest najlepszy na wręczenie prezentów i podziękowania dla rodziców.
Jeżeli zdecydujemy się na podziękowania podczas wesela, (zamiast w zaciszu domowym), musimy dobrze wybrać i zaplanować odpowiedni moment .
Od wyboru takiego momentu ważniejsza jest jednak forma, w jakiej chcemy to zrobić i tu niezmiernie ważne jest, abyśmy kierowali się tym, co lubią nasi rodzice.

JAKĄ FORMĘ PODZIĘKOWAŃ WYBRAĆ?

Jeżeli rodzice nie lubią być w centrum uwagi, nie wywołujcie ich na środek sali, aby na forum i w dodatku z mikrofonem w ręku nagłośnić podziękowania. Wasi rodzice nie będą dobrze się czuli w roli bohaterów wieczora:)
Raczej w takiej sytuacji podejdźcie do stołu, gdzie siedzą rodzice i tam,  złóżcie podziękowania i obdarujcie ich prezentami. Starajcie się również z podziękowań dla rodziców nie robić atrakcji wesela, poprzez przerwę w zabawie ogłaszanej przez prowadzącego.
Natomiast można podziękowania dla rodziców zakończyć, np. podaniem tortu.

Pozostawiamy Was z przemyśleniami i jesteśmy pewne, że Wasza kreatywność podsunie Wam ciekawe rozwiązania!:)
A może skorzystacie  z naszych propozycji:)?

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Rzeczywiście całkiem fajny pomysł z tą fotoksiążką. Ten na pewno praktyczne rzeczy do domu fajnie się sprawdza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *