rustykalnie, czyli jak? cz. III

Autor tekstu: Zuza Kuczbajska – Ślubna Pracownia Warszawa

Artykuł poradnikowy napisany dla Magazynu Wedding.

 

Rustykalne dekoracje

To przede wszystkim wiązanki z polnych roślin, bądź hodowlanych, ale nawiązujące do nich charakterem. Luźne kompozycje, pełne różnych gatunków kwiatów i traw. Bukiety mogą być wielobarwne, nasycone podstawowymi kolorami: żółtym, niebieskim, czerwonym, bądź delikatne, pastelowe. W prostych szklanych bądź ceramicznych dzbankach. Bez nadmiernych ozdób, kryształków i innych świecidełek. Pięknym wykończeniem będą natomiast wstążki. Powiewające przy polnym bukiecie Panny Młodej, przy klamkach samochodu ślubnego, czy przy krzesłach dla gości. Są niezwykle wdzięczne i efektowne, a poza tym tanie oraz proste w montażu.

Hitem 2013 roku będą papierowe dekoracje. Na weselu rustykalnym mogą zafunkcjonować, jako kwiatowe aranżacje bufetów. Można z nich wykonać ściankę za plecami Młodej Pary (rezygnując z modnych od kilku lat drapowanych tkanin), bądź zawiesić w formie plafonu pod sufitem. Ważne, aby kolorystyką i kształtem nawiązywały do bukietów na stolach.

Równie popularnym trendem jest EKO. Lniane obrusy, bukiety w starych słoikach, to pomysły, które zdobywają serca polskich Panien Młodych. Mech, stare pieńki i kora będą pięknie nawiązywać do leśnych klimatów.

 

Na dzień dobry i do widzenia

Nie zapomnijcie również o akcentach rustykalnych w zaproszeniach. Jeśli zdecydujecie się na jeden akcent kwiatowy bądź kolorystyczny, uczyńcie go motywem wszystkich elementów papeterii. Do zaproszenia dołączcie suszoną trawkę bądź kwiatka, będzie to miły akcent, który pobudzi wyobraźnię gości. Nie będą mogli się doczekać kontynuacji. Z grafikiem od zaproszeń stwórzcie całą linię papeterii – wizytówki na stoły, karty menu, tablice z usadzeniem gości. Niech każdy z tych elementów ma wspólny akcent. Tylko nie przeładujcie ich dekoracyjnymi motywami, bowiem kiedy wszystkie razem staną na stole mogą tworzyć chaos.

Jako prezent w ramach podziękowania za przybycie wręczcie gościom mały słoiczek z miodem z lokalnej pasieki, konfiturą domowej roboty bądź słodką nalewką. Na pewno na dłużej zostanie im w pamięci niż najpopularniejszy organtynowy woreczek z migdałami. Dla miłośników natury proponujemy mini poradniki z opisem polnych roślin bądź zwierząt. Albo prawdziwą roślinkę, np. sadzonkę dębu, który będzie symbolizował Waszą dozgonną miłość. Jeśli goście nie mają własnych ogrodów, po weselu możecie umówić się na wspólne sadzenie roślin w wybranym przez Was, symbolicznym miejscu.

 

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *