Ślub w płatkach śniegu latem – oczywiście!

Który miesiąc wybrać na swoje wesele?

Większość Par planujących wesele wybiera miesiące letnie. Wybór ten, nie jest podyktowany jedynie pogodą. Łączy je pewien przesąd, według którego Pary pobierające się w miesiącach parzystych, które w swojej nazwie mają literę „r”, mają zagwarantowane szczęście.

Ale co zrobić, gdy marzy się Wam piękna pogoda i jednoczenie jesteście zakochani w zimowym motywie wesela? Nic straconego!

Zimowy ślub latem Źródło: friedatheres.comrachelelizabethbridal.comweddingbells.ca

Mimo, że trudno będzie wykorzystać śnieg do dekoracji w jego naturalnej formie, bez problemu znajdziecie inspiracje do wyczarowania klimatu niczym z krainy lodu. Zobaczcie jak pięknie można wyczarować zimowy ślub latem:-)

Wybór miejsca

Zacznij od wyboru miejsca. Upewnijcie się, że wnętrza są odpowiednio monochromatyczne; kolory takie jak biel, szarość są Waszymi sprzymierzeńcami. Zwróćcie uwagę na dodatki jak, np. kryształowe żyrandole, lustra.

Zimowy ślub latem Źródło: weddingomania.comweddingplanneregypt.comdfwevents.comhitched.co.uk, luvlyfashion.com

Wybór palety barw

Kolejny krok to wybór palety barw oraz uzupełnienie jej o zimowe atrybuty, np. szyszki, kryształy, płatki śniegu, etc. w zależności od tego, czy wybieracie styl elegancki czy bardziej rustykalny. Do bukietów możecie śmiało wykorzystać sukulenty, brunię, starzec srebrzysty, iglaki, szyszki, bawełnę, gipsówkę, ale także uwielbiany przez wielu eukaliptus.

Zimowy ślub Źródło: thebridelink.comlapisdenoiva.com, theweddinghouse.info, fabmood.comfunnyhowflowersdothat.co.uk

Wybór dekoracji

A co z dekoracjami? Tutaj macie niezliczone możliwości.
Jeśli pozwala Wam na to budżet, możecie wypożyczyć transparentne krzesła ghost lub chiavari oraz kryształowe kieliszki – one wniosą bardzo dużo w stylizację Waszego wesela.
Jeśli planujecie postawić halę namiotową  – koniecznie z transparentnymi ścianami lub białą. Aranżując strefę chillout – białe, niebieskie lub granatowe welurowe meble, do tego, np. srebrne brokatowe poduszki dekoracyjne. Możecie wykorzystać również futerkowe dywaniki.

W kompozycjach na stołach, możecie wykorzystać suche gałęzie lub iglaki i spryskać je białym sprayem oraz powiesić na nich kryształowe girlandy, które będą imitowały sople lodu. Możecie również wykorzystać gotowe białe drzewka. Zimowe wesele to także gra świateł – duży nacisk postawcie na świece.
Sala tonąca w świetle świec zapewni niezwykły klimat. 
Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie wracających ostatnio do łask balonów – idealnie sprawdzą się napełniane helem przezroczyste balony giganty.

Zimowy ślub latem Żródło: deerpearlflowers.comtopinspired.comhappywedd.comfun365.orientaltrading.com

Absolutnie nie możecie zapomnieć o sztucznym śniegu. Ten „nada zimy” każdym „nie zimowym” dodatkom i dekoracjom. Jest do kupienia  w różnych formach – w sprayu, sypki i bardziej podobny do waty.

Zimowy ślub latem Źródło: yourweddingcompany.com, thelennoxx.com, ebay.co.uk

Musicie jednak pamiętać, aby wszystko było spójne. Nie powinno łączyć ze sobą skrajnie różnych elementów. Jeżeli, np. pójdziemy w styl glamour, elegancki, nie umieszczajmy świec w drewnianych świecznikach i nie rozsypujmy szyszek.

Jaka papeteria?

Lokalizacja wybrana, styl i kolory wybrane, czas pomyśleć o papeterii. Zaproszenia w zimowym klimacie potrafią zrobić wrażenie.  Mroźne zaproszenia czy winietki świetnie wprowadzą motyw przewodni i same w sobie stanowić będą dekoracje. A co powiecie na plan stołów w postaci rzeźby lodowej?
Zimowy klimat gwarantowany!

Zimowy ślub latem Źródło: etsy.comwedluxe.comjoyfulderivatives.cometsy.com

Aby nadać przestrzeni magii, można ozdobić sufit sali lub ściany białymi materiałami. Elementem o jakim absolutnie nie można zapomnieć tworząc ‚zimowe wesele‚ są dekoracje światłem. Niebieskie lub białe oświetlenie architektoniczne jest obowiązkowe! Możecie także pokusić się o wyświetlanie ,np. na ścianach śnieżnych iluminacji.

Zimowy ślub latem Źródło: projectedimage.com

Na zimowym weselu nie może zabraknąć Królowej ŚnieguPanna Młoda powinna wybrać bogato zdobioną, np. kryształkami, mieniącą się białą suknię. Dodatki – kryształowe lub perłowe.
Jeśli chcecie zaszaleć, a Wasza suknia nie będzie miała wielu zdobień, możecie postawić na wysadzane kryształami lub brokatowe obuwie.

Zimowy ślub latem Źródło: storenvy.com, tomsebasiten.pl

Wybór menu

W kwestii menu – zapewne nie będziecie serwować swoim gościom grzańców ani gorącej czekolady, ale możecie pokusić się o atrakcję w postaci wózka z lodami czy lodowego baru.

Zimowy ślub latem Źródło: meandmypinkmixer.com

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować zimowe wesele latem. Jednak nie jest to łatwy motyw do ogrania, dlatego w tym konkretnym przypadku bardzo rekomendujemy skorzystanie z usług profesjonalnej pracowni florystycznej i/lub Wedding Plannera.

A czy wiecie, co jest najfajniejsze w zimowych weselach latem? To, że przeniesiecie swoich gości do zimowej krainy w środku lata, przez co bez wątpienia nie będą narzekać na upał:-)

Ściskamy Was!
#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *