Wesele w gorącym stylu afrykańskim!

Autor: Natalia Ludziejewska – Ślubna Pracownia Pomorze

Pomysł na wesele w stylu afrykańskim może wydawać się z początku odrobinę szalony. Jednak zapewniamy, że przy odpowiednim podejściu do tematu można wyczarować naprawdę wyjątkową uroczystość z niepowtarzalną atmosferą. Wesele w tym stylu nadal może być eleganckie i z klasą.  

Afryka jest bardzo ciekawym kontynentem o bogatej kulturze. Warto jej się przyjrzeć bliżej!

Wesele w stylu afrykanskim Źródło: greenweddingshoes.comedenstrader.com; travelguide-marrakech.com

Pierwsza rzecz, o której należy pomyśleć, to jak wprowadzić gości w klimat wydarzenia. Tak, by wszyscy poczuli, że są na prawdziwie afrykańskiej imprezie (mimo, że nie opuściliście granic naszego kraju). Na pewno warto zdecydować się na atrakcje, które przybliżą gościom kulturę Afryki. Przykładem takiej atrakcji może być pokaz bębniarski wraz z tańcami i śpiewem typowym dla tego rejonu świata.

Wesele w stylu afrykanskim Źródło: facebook.com

Po północy radzimy, by Para Młoda przebrała się w tradycyjne afrykańskie stroje (Pani Młoda koniecznie turban na głowie!) i zatańczyła z gośćmi afrykańskie plemienne tańce, do oryginalnej afrykańskiej muzyki. Oczywiście najpierw gości trzeba będzie nauczyć tego tańca, ale zapewniamy, że będzie to dla nich świetna dodatkowa atrakcja.

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło: iamforevernigerian.tumblr.compinterest.compinterest.cominstagram.com

Jako podstawę dekoracji warto postawić na tradycyjne afrykańskie tkaniny. Są one kolorowe, w piękne wzory. Można przykryć nimi całe stoły gości (wersja dla odważnych) lub też ozdobić nimi ścianę za Parą Młodą, stół prezydialny, bufety, strefę chillout… Wyjątkowe materiały można użyć jako serwetki dla gości, jako bieżniki na stoły czy jako dywan na ceremonię ślubu w plenerze.

Wesele w stylu afrykanskim Źródło: weddingfulfilled.compinimg.comthesoulfunkybrother.tumblr.com

Oprócz wyjątkowych tkanin, w dekoracjach powinny znaleźć się też popularne teraz liście palmowe. A jeśli dodamy do nich jeszcze egzotyczne kwiaty, efekt będzie naprawdę wspaniały!

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło: lonny.comhimisspuff.com

Tort weselny zawsze jest jednym z najważniejszych elementów wesela. Warto więc o niego zadbać, by pasował do stylu przyjęcia. Motyw afrykański pozwala na różne warianty tego słodkiego przysmaku – można zdecydować się na kolorowe afrykańskie akcenty lub też minimalistyczne rysunki dzikich zwierząt i afrykańskiego krajobrazu.

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło: cakesdecor.comwedluxe.comapaperproposal.com

Prezenciki dla gości będą świetnym uzupełnieniem dekoracji o dodatkowe motywy tematyczne. Można postawić na figurki dzikich zwierząt z Afrykańskiej fauny, na kompasy nawiązujące do safari lub na wachlarze ze wzorami zwierzęcymi. Możliwości jest naprawdę dużo!

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło: stylemepretty.comweddingshop.theknot.comorientaltrading.comfavorsandflowers.com

Cała papeteria ślubna powinna nawiązywać do motywu gorącego kontynentu Afrykańskiego. Począwszy od zaproszeń i save the date, po karty menu i winietki – polecamy zaprojektowanie konkretnego wzoru nawiązującego do Afryki, który się będzie przewijał na wszystkich dodatkach.

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło:southboundbride.comisntitromanticweddings.blogspot.com

Warto spersonalizować menu weselne i dodać do niego typowo Afrykańskie dania. Jeśli nie jest możliwa zmiana całego menu, polecamy dodać choć jedno takie danie lub przygotować bufet Afrykański. Jedzenie jest bardzo ważną częścią każdej kultury, nie można więc o nim zapomnieć organizując przyjęcie z motywem konkretnego rejonu świata.

Wesele w stylu afrykanskim
Źródło: eatout.coglobaltableadventure.comizobahafriqrecipesfromapantry.com

Idealnym zwieńczeniem uroczystości weselnych będzie sesja ślubna na safari. Tak – mówimy tutaj o prawdziwym safari w sercu Afryki!
Sesja ze słoniami czy żyrafami w tle na pewno wyjdzie rewelacyjnie. Warto więc rozważyć podróż poślubną właśnie w ciepłe Afrykańskie kraje. Kenia czy Tanzania są doskonałym wyborem, z pewnością zapamiętacie tę wyprawę do końca życia. Wesele w stylu afrykanskim Źródło: popsugar.comsodazzling.com

A o jakim stylu wesela Wy marzycie:)?

 

 

 

 

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

12 Responses

  1. Obecnie panuje trend na nieszablonowy motyw ślubny, co i ja szczerze uważam za świetną tendencję. Od dziecka pasjonuję się bowiem kulturą afrykańską, co widać chociażby po wystroju mojego domu. Świetny i inspirujący wpis, szczególnie moją uwagę przykuły piękne zaproszenia oraz te niekonwencjonalne torty! Bajka!

  2. Bardzo ciekawy i odważny motyw przewodni. Pierwszy raz widzę coś takiego i muszę przyznać, że jetem pod wrażeniem. Oczywiście tym pozytywnym! 🙂

  3. Może to dziwne spostrzeżenie, ale zielona marynarka Pana z jednego z pierwszych zdjęć jest fantastyczna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *