wesele w karnawale

Autor: Monika Zmorkowska – Ślubna Pracownia Gorzów Wlkp.

Artykuł ekspercki napisany dla portalu ABC Ślubu.

Niedawno wkroczyliśmy w poświąteczny czas karnawału czyli okres zimowych balów, pochodów i maskarad. Według obyczajów oprócz Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy jest to najszczęśliwszy czas na zawarcie związku małżeńskiego. Dlaczego więc nie skorzystać z ludowych rad i nie zorganizować przyjęcia weselnego w tym radosnym okresie, zwłaszcza, że można poszaleć z dekoracjami i strojami, a zimowe ceny lokali oraz podwykonawców zachęcają niskimi cenami? Jaki powinien być ślub w karnawale? Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi.

Przyjęcie karnawałowe dla każdego z nas kojarzy się z czymś innym, dlatego podejmując decyzję o ślubie w tym okresie należy dokładnie przemyśleć szczegóły i wybrać motyw przewodni przyjęcia, lecz bez względu na jaki styl zabawy weselno-karnawałowej się zdecydujemy najważniejsze, by było radośnie, kolorowo, błyszcząco i tanecznie. Kilka inspiracji przedstawiamy poniżej.

Przyjęcie weselne prosto z Rio de Janeiro

Muzyka w rytmach samby, przecudne, mieniące się blaskiem, kolorowe dekoracje nawiązujące do strojów brazylijskich tancerek, pióra, kolorowe drinki… Czyż nie brzmi zachęcająco? Jako atrakcję można zaserwować gościom profesjonalny pokaz samby, który jeszcze bardziej rozgrzeje uczestników przyjęcia. Goście będą zachwyceni, a zimowa pogoda z pewnością nie ostudzi atmosfery.

A może ślub w stylu karnawału weneckiego? Czyli bal – maskarada.

Idealny pomysł dla miłośników baroku lubiących złoto i przepych oraz wielbicieli wykwintnych przyjęć. Nieodłącznym elementem balu powinny być maski skrywające twarze gości, które wprowadzą nutkę tajemnicy. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy nasi goście będą chętni do ukrywania twarzy użyjmy masek do dekoracji sali i stołów. Będą wyglądać zjawiskowo! Do takiej scenerii pasują również postaci aniołów, akrobatów, szczudlarzy, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią naszą uroczystość. Ślub w takiej konwencji domaga się przepychu, przesady, stylowych dekoracji oraz wykwintnych dań na stołach.

Karnawał  to również  imprezy kostiumowe.

Dla tych którzy zastanawiają się nad weselem z przymrużeniem oka jest to czas wymarzony. Można poprosić gości, aby przyszli w wymyślonych przez siebie kostiumach lub narzucić jeden motyw przewodni.

Wesele nawiązujące do karnawalu

W przypadku kiedy nie mamy ochoty na ślub mocno stylizowany i przebierany,  wystarczy jeśli dodamy nutkę ekstrawagancji do strojów i dekoracji w postaci masek, brokatu, złota i świecidełek lub piór, a nasze przyjęcie zamieni się w iście karnawałowe.

Pamiętajmy! W karnawale nie trzeba się ograniczać. Nie bójmy się eksperymentować. Stawiajmy na błysk, odważne kolory i świetną zabawę do białego rana.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *