Wesele w stylu slow

Wesele w stylu slow

Terminu „slow” używamy, aby zdefiniować wiele dziedzin swego życia. Na pewno każdy z nas kojarzy wyrazy slow food, slow fashion czy coraz popularniejszy slow wedding. Jest to sposób na życie i postrzeganie świata. W dzisiejszych czasach chaosu i ciągłych wyścigów…wszyscy potrzebujemy odpocząć, zwolnić tempo, powrócić do natury i prostych przyjemności życia. Zastanowić się: na czym nam zależy, co jest dla nas istotne.

Mamy wielką nadzieję, że ten artykuł będzie Waszą inspiracją do zorganizowania takiego „slow” wydarzenia.

Slow wedding

Źródło: stylemepretty.com

Jak wyobrażamy sobie slow wedding?

Ile ludzi – tyle różnych poglądów, sposobów odbierania świata oraz interakcji z nim. Oznacza to, że slow wedding dla każdego będzie zupełnie inne.

Jest to wydarzenie o niepowtarzalnym charakterze, gdzie wszystko jest możliwe. Całkowity relaks z gośćmi na łonie natury, tańczenie na boso lub wspólne przygotowanie kolacji oraz napojów.

Co powoduje, że takie przyjęcie staje się wyjątkowe i niezapomniane? Odpowiedź jest prosta – brak scenariusza oraz jakichkolwiek zasad.   Stawiamy przede wszystkim na własne życzenia oraz wspólną zabawę z gośćmi. Ponadto, te rozpowszechnione elementy (np. powitanie chlebem i solą, pierwszy taniec, oczepiny) można śmiało pominąć, a w zamian wymyślić nowe rodzinne tradycje.

Slow wedding

Źródło: purewow.com; weddingwire.com

Zapraszamy tylko te osoby, wśród których czujemy się sobą i nie musimy się spinać. Świętujemy ten dzień w gronie najbliższych, którzy chcieliby dzielić z nami radość tych niezwykłych chwil. Pozwólmy swoim gościom ubierać się tak, jak im się podoba, zapominając o obcasach, krawatach i zbyt ciasnym ubraniu.

Idealnym rozwiązaniem jest wybranie takiej lokalizacji, która pozwoli maksymalnie wykorzystać otoczenie, rozmawiać z najbliższymi przez długie godziny i cieszyć się z każdej chwili, na tle pięknego krajobrazu. Albo … udać się na plażę, aby towarzyszyło nam słodkie lenistwo, którego czasami brakuje w tego typu okazjach, gdy czas płynie nieubłaganie!

Możemy przygotować nasze ulubione dania i zaskoczyć bliskich nietypowym poczęstunkiem, a możemy dać naszym gościom możliwość wyboru potraw. Menu zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli produkty są świeże, ekologiczne i sezonowe, nie wymagają one zbyt skomplikowanych procesów przygotowania oraz dużej ilości przypraw i dodatków.

Slow wedding

Źródło: stylemepretty.com; stylemepretty.com; purewow.com

W każdym razie zwróćmy szczególną uwagę na proporcje. Zwykle zamawiamy zbyt dużo jedzenia na wesele, które później niestety wyrzucamy.

Używanie elementów dekoracyjnych pochodzących z recyklingu jest bardzo aktualne w slow wedding. Meble w stylu vintage możemy śmiało dopełnić poduszkami, które mamy w domu. Dzięki naszym ulubionym fotelom goście poczują się jak w domu podczas aperitifu lub kolacji. Każdy element może się przyczynić do stworzenia unikalnej atmosfery, jeżeli będziemy mieli odpowiedzenie podejście do tego.

Mamy miesiące na wykonanie dekoracyjnych detali lub prezentów dla gości. Możemy wykorzystać szklane słoiki, aby postawić świeczki lub napisać „wiadomości w butelce”, aby podziękować wszystkim.

Slow wedding

Źródło: onekindesign.com

Można zdecydować się na produkcję ręcznie robionych mydeł, aromatyzowanych olejków lub dżemów lub zachować szklane kubki jogurtu, aby zrobić organiczne aromatyczne świece. Cały materiał mamy w zasięgu ręki i nie jest to trudne.

Slow wedding

Źródło: etsy.com; stylemepretty.com

Zaplanujmy własne atrakcje ślubne: mecz piłki nożnej dla wielbicieli sportu, gry plenerowe i konkursy. Niewątpliwie wśród swoich znajomych znajdziemy muzyków, śpiewaków lub osoby, które mają szczególne talenty. Więc możemy zaprosić ich do zaprezentowania swoich unikalnych umiejętności. ich do przemówienia w recepcji lub wynajmij lokalny zespół, który da Ci koncert na żywo.

Jak widać, nasze możliwości są nieograniczone. Moglibyśmy wymyślić mnóstwo fajnych pomysłów na slow wedding, ale chcemy pozwolić Waszej wyobraźni rozkwitnąć i stworzyć własną bajkę.

A co Wy myślicie o takim przyjęciu? Czy podoba Wam się taka filozofia „wolnego ślubu”?

Slow wedding

Źródło: theknot.com

Pozdrawiamy Was gorąco!

#LetsMakeYourDream #SpełnimyTwojeMarzenia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

4 Responses

  1. Wow, naprawdę świetny pomysł. Te dekoracje są przepiękne i naprawdę przyciągają uwagę. Wesele w takim stylu może być naprawdę wyjątkowe i niepowtarzalne 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *