weselno-jesienne inspiracje

Autor: Anna Szczygieł – Ślubna Pracownia Warszawa

Podczas gdy za oknami intensywna zieleń ustąpiła miejsca takim barwom jak czerwień, fiolet, żółć, pomarańcz i brąz, wielu z nas uważa, iż czas przyjęć weselnych dobiegł końca, ponieważ taka pogoda nie sprzyja ich organizacji. Nic bardziej mylnego. Niektóre pary decydują się na ślub jesienią ze względu np. na niższe koszty organizacji przyjęcia, większą dostępność wolnych terminów u podwykonawców niż w sezonie oraz na niebanalne i oryginalne stylizacje związane z tą barwną porą roku :). Właśnie kilka pomysłów takich jesiennych inspiracji dziś Wam przedstawimy.
Popularnym motywem dekoracji, który pojawia się w wielu aranżacjach na różnych blogach są sezonowe warzywa i owoce. Kosze pełne czerwonych jabłek, kompozycje z kabaczków, cukinii, bakłażanów i dyni stanowią niecodzienne ozdoby. Można nimi zastąpić kwiaty, które zazwyczaj zdobią stoły, jaki i użyć je jako oryginalny rekwizyt, na którym umieszczamy winietki z nazwiskami gości. Niekonwencjonalnym pomysłem jest również przeznaczenie np. owoców na souveniry – ładnie zapakowane i owinięte wstążką nabiorą zupełnie innego wyrazu. Aby dopełnić całą stylizację niektóre Panny Młode decydują się także na bukiety z elementami warzywnymi :).

Innym pomysłem na stylizacje jesienne jest wykorzystanie liści, których o tej porze roku mamy pod dostatkiem w przeróżnych barwach. Zestawienie ich z drewnianymi elementami dekoracji lub gałęziami nadaje naszej uroczystości rustykalny klimat. Szyszki, pieńki drzew, sztuczny mech czy gałązki bluszczu idealnie nadają się do tworzenia oryginalnych kompozycji. Motyw jesieni może przewijać się również na zaproszeniach, winietkach, kartach menu a nawet na torcie tworząc spójną całość aranżacji.


Dla tych, którzy wolą skromniejsze i bardziej tradycyjne dekoracje odpowiednią inspiracją powinny być barwy jesieni, którymi możemy się kierować przy wyborze kwiatów, obrusów, serwet czy zastawy. Zarówno sukienki druhen, ich bukiety, jak i krawaty drużbów, butonierki będące w jednym kolorze bądź zbliżonej tonacji cieszą się od dawna dużą popularnością i zawsze zdają egzamin.

Jesienna pogoda nie powinna nas zniechęcać do wykorzystania i zaaranżowania czy to ogrodu czy tarasu. W ciągu dnia samo otoczenie zieleni i rozmaitość jej barw stanowi doskonałą dekorację, którą można jedynie dopełnić delikatnymi girlandami. Wieczorem zaś wyjątkowy klimat uzyskamy poprzez ustawienie lampionów i świec. Dobrym pomysłem jest umieszczenie koców na krzesłach bądź ławkach, dzięki czemu nasi Goście nie zmarzną i będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu. w ten sposób zaaranzowalismy jedno nasze tegoroczne wesele w Małym Dworku pod Warszawą.


Mamy nadzieję, że takie przykłady inspiracji jesienią przekonają Was, iż organizacja uroczystości o tej porze roku może być równie interesująca, a ilość stylizacji i aranżacji przyjęcia równie bogata i oryginalna jak wiosną czy latem.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

2 Responses

  1. Bukiet rewelacyjny 🙂 i oczywiście odważny. Ale butonierka!!! Cudo! Niemniej daję tylko 1 do 10, że ktoś w PL się odważy na takie rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *