pełen vintage – dekoracje ze słoików

Autor: Edyta Wenc i Szymon Wiese – Ślubna Pracownia Bydgoszcz

Artykuł ekspercki napisany dla Portalu PobieramySie.pl

Dostaliśmy sygnały, że bardzo spodobały Wam się nasze propozycje dekoracji z żarówek. Zatem pozostając w tym klimacie, chcielibyśmy Wam zaproponować kolejne ciekawe rozwiązanie – ozdoby ze słoików.

Zwykłe słoiki można zmienić, niewielkim nakładem pracy, w małe dzieła sztuki i wykorzystać na co najmniej kilkanaście niezwykłych sposobów. Magicznie zmienią naszą uroczystość w najbardziej wyjątkowe wydarzenie i dostarczą niezapomnianych wrażeń estetycznych. A o to właśnie chodzi! Są wręcz niezastąpioną i obowiązkową dekoracją na weselu w stylu rustykalnym i vintage. Co więcej, są tak uniwersalne, że po weselu mogą stanowić ozdobę w domu, a przy tym dyskretnie przypominać i przywoływać wspomnienia tego wielkiego dnia.

Rozpoczynamy burzę mózgów pt. „co można zrobić ze zwyczajnego słoika?”:
1. pojemniki na napoje – wystarczy ozdobić słoik wstążką i kokardką zgodną kolorystycznie ze stylem wesela, dołożyć równie kolorową słomkę i gotowe. Drinki, napoje, soki, woda. Prosto i stylowo.

2. pojemnik na słodki deser, poczęstunek, w ramach podziękowania dla gości za przybycie na ślub i wesele, wystarczy dodać w pakiecie łyżeczkę. Wygląda to uroczo! 🙂

3. wystarczy włożyć do środka świeczkę, można też wlać wodę do wysokości ¾ słoika i wrzucić tea lighty, by stworzyć latarenkę, gotową do postawienia jako m.in. dekoracja stołów. Aby lampionik był jeszcze bardziej vintage, można owinąć słoiczek koronkową taśmą lub ażurową tkaniną.

4. wersja wisząca: na gałęzi drzewa, na krzesłach. Takie lampiony stworzą niezwykle romantyczną atmosferę. Kolejnym sposobem, jest zawieszenie ich na stojakach w kościele. W środku koniecznie małe bukieciki kwiatów. Porozstawiane wzdłuż nawy głównej, którą kroczy dumnie młoda para jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

5. kiedyś na blogu przybliżyliśmy wam ideę szafy rozmaitości. Jest to doskonały, choć nieco nostalgiczny pomysł na personalizację wesela. Słoiki sprawdzą się w tej konwencji doskonale. Do środka wkładamy zdjęcia Pary Młodej z dzieciństwa, okresu narzeczeństwa. I już! Innym sposobem może być włożenie do słoików rodzinnych zdjęć ślubnych. Zdjęcie ślubne dziadków, rodziców, cioć i wujków, może rodzeństwa? Każdy będzie mógł choć na chwilę wrócić do wspomnień z własnego ślubu sprzed kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat.

6. wazoniki – jeśli macie trochę wolnego czasu możecie zadbać o słoikowe ozdoby własnoręcznie. Pomalujcie spray’em słoik na kolor odpowiadający kolorystycznie stylowi wesela lub owińcie go sznurkiem, efekt zachwycający!

Niby zwykłe słoiki, ale jak się w nich nie zakochać? 🙂

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

3 Responses

  1. Tak, a co najważniejsze są to pomysły proste w wykonaniu, dlatego na każdym przyjęciu słoiki mogą stać się zarówno ozdobą jak i praktycznym naczyniem 🙂 Zachęcamy do wcielania pomysłów w życie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *